Tajemnicza katastrofa w Nowym Dworze Maz

Dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji, rozmowy, zdjęcia...

Moderator: KaloNDM

Re: Tajemnicza katastrofa w Nowym Dworze Maz

Postprzez LOL21NDM » 17 Cze 2012, 21:32

Yogi napisał(a):Nie wiem,czy akurat ten,ale podobny wypadek znam z relacji mamy,i nieżyjącego już dziś dziadka.Zdaje się,że wtedy "Syrena"pick-up,wpadła pod pociąg pospieszny (...) Szczątki ofiar,oraz fragmenty samochodu,leżały rozrzucone na przestrzeni,od przejazdu,aż do cmentarza,obok którego zatrzymała się lokomotywa pociągu,wlokąca wrak samochodu.(...)


OK, z tego, co udało mi się dowiedzieć, to w/w wypadek wydarzył się w pewien Wielki Piątek (roku nie znam, ale było to po 1968 roku). Ponoć jacyś ludzie z cukrowni? z Ciechanowa? wracali z wyjazdu do Warszawy. Po drodze wzięli kilka osób "na łebka". Przejazd od strony, z której jechali był otwarty. Wyjazd z przejazdu był częściowo (?) zamknięty. W każdym razie ponoć przód pojazdu - kabina pick-up'a przejechała bezpiecznie, ale o tył zawadziła lokomotywa. Zahaczyła tak niefortunnie, że zerwała brezent, a z brezentem (którym pokryty był pick-up) ludzi, którzy siedzieli za kabiną. Szczątki ofiar (oraz zakupów) rozwleczone były aż do cmentarza...

Tragiczna sprawa. Dobrze, że osobiście tego nie widziałam (a przynajmniej nie pamiętam)...
Awatar użytkownika
LOL21NDM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 148
Rejestracja: 03 Wrz 2011, 21:14
Płeć: kobieta

Re: Tajemnicza katastrofa w Nowym Dworze Maz

Postprzez Iustitia » 17 Cze 2012, 22:04

Wypadek byl w 1972 roku nie pamietam w jakim miesiacu. Lokomotywa odciela kabine. Kierowca i zaopatrzeniowiec byli lekko ranni. Czterej pasazerowie ktorzy wracali razem z nimi z Warszawy do Ciechanowa zostali zmiazdzeni a pikap nie pamitam z jakiego byl zakladu w Ciechanowie
Awatar użytkownika
Iustitia
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 24
Rejestracja: 08 Lut 2011, 11:36

Re: Tajemnicza katastrofa w Nowym Dworze Maz

Postprzez Paveco » 22 Maj 2019, 11:42

Nie żaden Irek,ani Darek tylko Jan Makulak.Zdaje się że był przez krótki czas strażakiem w naszej jednostce PSP.Taką informację o nim znalazłem tu:http://ndm-straz.pl/komenda-psp/archiwum/karta-pamieci/
Paveco
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 17
Rejestracja: 15 Maj 2019, 14:21
Płeć: mężczyzna

Re: Tajemnicza katastrofa w Nowym Dworze Maz

Postprzez Heimat » 23 Maj 2019, 09:08

Możliwe, że naprawdę nazywał się Jan Ireneusz Makulak (w latach osiemdziesiątych imię Jan uchodziło wśród młodzieży za trochę obciachowe). Urodził się 16 kwietnia 1967 roku. Jego mama pracowała w sklepie obuwniczym przy ulicy Warszawskiej.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki - Historia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron