Synagoga w Nowym Dworze ???

Dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji, rozmowy, zdjęcia...

Moderator: KaloNDM

Re: Synagoga w Nowym Dworze ???

Postprzez kama » 30 Lip 2012, 19:06

kama
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 187
Rejestracja: 05 Maj 2012, 19:41
Płeć: kobieta

Re: Synagoga w Nowym Dworze ???

Postprzez KaloNDM » 31 Lip 2012, 11:37

rewers27 napisał(a):Masz wielkie i głębokie źródło oraz wsparcie w postaci bardzo zasłużonej znanej i posiadającej wielką wiedzę i zasoby skanów z tego terenu *** (wyedytowane na prośbę osoby zainteresowanej). To ona udostępniła Tobie te wspaniałe zdjęcia (skany- Bobyr) z cmentarza prawosławnego w Nowym Modlinie (Jest bardzo skromną osobą i dlatego nie podałeś jej nazwiska.). Poproś ją niech udostępni Tobie chociaż jedno zdjęcie synagogi z Nowego Dworu Mazowieckiego. Współpracuje z Tobą to nie odmówi.


Znasz poprawną polszczyznę Rewers27.. :twisted: Nie przypuszczałem, że aż tak.. :shock:
Dobrze, że admini tego forum czuwają 8-)

Również potrafię pisać tak poprawną polszczyzną jak Ty..
Znamy te same osoby :twisted: którym mówiłeś, że jesteś w posiadaniu zdjęcia nowodworskiej synagogi,
za które zapłaciłeś bajońską sumę 8-)
Wiem, że jesteś bardzo skromną osobą :twisted: i ta skromność nie pozwala Tobie o tym pisać.
Mam nadzieję, a wręcz jestem przekonany, że nie masz snobistycznego podejścia do historii miasta,
w którym kiedyś mieszkałeś i zrobisz wszystko, aby przetrwała dla następnych pokoleń.

Wiem, że zdajesz sobie sprawę z fałszowania historii i tej nie świadomej (książka Ryszarda Gołąba - zdjęcie synagogi)
i tej świadomej ( ukrywanie faktów historycznych przez osoby, które znają prawdziwe fakty) i jako skromny człowiek,
uczciwy i rodowity nowodworzanin, zrobisz wszystko, aby historia miasta była prawdziwa i przejrzysta.

Jestem pewien, że wiesz jak bardzo cenna dla Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu
w Yad Vashem jest fotografia nowodworskiej synagogi.
Myślę, a wręcz jestem przekonany, że Twoja skromność i upór w dociekaniu prawdy o naszym mieście, nie będzie barierą
(być nie powinna) aby skontaktować się z Włodkiem Kieliszkiem czyli Ze’evem Shaked, mojżeszowym obywatelem naszego miasta,
który od lat poszukuje tego zdjęcia w celu pozyskania dla muzeum w Yad Vashem.

Jak już wspominałem, wiem, że jesteś skromną osobą i Twój honor nie pozwoli odebrać nagrody,
która jest przeznaczona za znalezienie tej fotografii 8-)

Jeżeli nie wiesz jak znaleźć kontakt z Włodkiem, służę linkiem:
http://www.nowydworjewishmemorial.com/Contact.html
oraz e-mailem:
zeev@nowydworjewishmemorial.com

rewers27 napisał(a):Moja wiedza jest zbyt mała, ale jak Widzisz staram się być pomocny i co jakiś czas wtrącam swoje trzy grosze.


Oczywiście Szanowny Rewers27, wiem o tym, że jesteś bardzo pomocny i jak bardzo skromna jest Twoja osoba.
Przez tą skromność nie napiszesz, że wiesz dużo o naszym mieście.
Szanuję to.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Synagoga w Nowym Dworze ???

Postprzez rewers27 » 31 Lip 2012, 15:37

KaloNDM nie wiem co masz na myśli z poprawną polszczyzną.Postaw mi ocenę. Oczywiście podałem imię i nazwisko osoby publicznej i nie wiem dlaczego admini tego forum czuwają a Ty się z tego cieszysz (Tylko się domyślam). Wyjaśnię Ci i wiem, że Jesteś osobą inteligentną i to zrozumiesz: Pani Ta i ja otrzymaliśmy skany tych samych fotografii od sprzedającego do kupna. Ja wybrałem sobie zdjęcie w sepi (Bobyr) a z drugiego zrezygnowałem. Sprzedający popełnił błąd bo fotografii tych nie zabezpieczył. Sądził,że kolekcjoner szanuje kolekcjonera i nie swoich zdjęć nie będzie upubliczniał. Stało się inaczej. Ta Pani zawodowo interesuje się tymi tematami i wszyscy ją znają tak też nie wiem dlaczego admini w tym przypadku są tacy czujni. Pewnie! kryć się za skromnością to bardzo wygodne. Ty KaloNDM robisz to bezinteresownie i nic z tego nie masz, to już się nie dziwię, ale "zawodowiec". Nadmieniam,że nie będę już więcej używał nazwiska i bardzo popularnego imienia tej Pani, aby nie sprawiać kłopotu, albo poszukam takiego FORUM gdzie admini są mniej czujni.

KaloNDM masz rację jestem skromny, ale mi się wydaje,że Ty jeszcze bardziej(Bo wiem,że bardzo dużo Wiesz a chowasz to w SOBIE). Nie wiem tylko dlaczego tej skromności chcesz mnie pozbawić bo ja Ciebie do niczego nie zmuszam. Napisałem Ci ,że ta Pani ,której admini widocznie nie lubią ma bardzo duże zbiory i kiedyś mówiła mi ,że zna trzy osoby z NDM które mają zdjęcia synagogi.
Tak możemy pisać jedna pani drugiej pani. Przejdźmy do faktów :
1. Nigdy nie mieszkałem w Nowym Dworze Mazowieckim - przeczytałeś, ale weź pod uwagę, że nie było tam mojej autoryzacji.
2.Świadome fałszowanie historii. Hm!!!! pierwszy raz o takim czymś słyszę. Jestem przerażony to do takich rzeczy już dochodzi?.
DROGI KaloNDM nie przejmuj się tak wszystkim. Ja już trochę przeżyłem i z różnymi ludźmi miałem do czynienia. Pamiętaj jedno "Prawda się obroni i zwycięży".


Dlaczego KaloNDM uznałeś, że Ty wiesz kto i jak ma postępować i co jest dobre a co złe. Pouczasz mnie co mam robić. Ja nie wiedząc, że jest tak mocno zaangażowana osoba w te tematy jak Ty pozwoliłem sobie w dniu 8.06.2011r o godz.11,48 (mam wszystkie e-maile wysyłane do wszystkich) wysłać e-mail do Josef@novy...................memorial. Wysłać skan fotografii(Pocztówki) pochodzącej z pamiętnika szkolnego członka mojej rodziny (Dzieci w szkole robiły sobie takie pamiętniki ). Na fotografii (Okładka pamiętnika) tej były widoczne jakieś budynki , synagoga i Żydzi idący do niej. W e-mailu napisałem o pochodzeniu zdjęcia i zapytałem się; Czy to jest NDM i czy to jest synagoga. Niestety nic się nie dowiedziałem - brak odpowiedzi. KaloNDM jak Dostaniesz nagrodę to będzie to jakieś zadośćuczynienie za Twoje zaangażowanie i choćby za trud włożony w ustalenie miejsca pomnika marynarzy w stoczni, bo dla mnie to co Zrobiłeś już było wielką nagrodą .
Tak Trzymaj KaloNDM . POZDRAWIAM!!!!!!
rewers27
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 15:10

Re: Synagoga w Nowym Dworze ???

Postprzez Zebżydowski » 31 Lip 2012, 19:11

A niech mnie! Nie wiedziałem że tu taka bitwa o synagogę czy też na synagogi :D
Ciekawe, czy uda się kiedykolwiek dowiedzieć się, jak wyglądała?
Awatar użytkownika
Zebżydowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 250
Rejestracja: 19 Lip 2011, 20:35

Re: Synagoga w Nowym Dworze ???

Postprzez rewers27 » 31 Lip 2012, 19:44

KaloNDM o masz okazję sobie porozmawiać z Panem Yosefem Kieliszkiem z Izraela na temat mojego e-maila.Tam mnie odsyłasz. Masz podane wszystkie informację. Może zobaczysz to zdjęcie o ile jeszcze jest w tej poczcie. Może to i synagoga w Nowym Dworze Mazowieckim jak tak już nagroda jest Twoja (Tylko nie zapomnij podzielić się z mentorką). A jeżeli nie to proszę Cię jeszcze o cierpliwość. Oczywiście Możesz tamto zdjęcie upublicznić (tylko zaznacz KaloNDM) i może ktoś rozpozna co to za miasteczko i synagoga bo wiem, że pamiętnik pochodzi Z Nowego Dworu Mazowieckiego.Nie martw się jest u mnie to nie skan i nie był kupiony na aukcji. Jest w nim ciekawy wpis:Nowy-Dwór 3-VII-37r. I. Wajgenszperg ucz. II kl. inny wpisał się M. Szlagmain 9/VI 36r. Zapytaj się KaloNDM czy Pan Kieliszek znał takie nazwiska. Właściciel pamiętnika rocznik 1922.
Zacytuję Ci KaloNDM (Wiem ,że treść jego znasz, ale przypomnę bo jest też napisany ładną polszczyzną.) bardzo ładny wpis w tym pamiętniku wykonany przez właśnie I.Wajgenszperg.

Na życia dolę,czy niedolę
Na życia trudu, pracę znój,
Weź z sobą prawdę, hart i wolę
Co z fałszem wiodą wieczny bój.
Weź z sobą wiosnę niebosiężną
Co w piersiach tli niby znicz,
Przez życie idź z piersią mężną
Na własne siły tylko licz.

Są jeszcze inne wpisy ,ale to nie na temat. Może innym razem bo jest to ciekawy temat. Wiadomo temat główny synagoga w NDM.
rewers27
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 15:10

Re: Synagoga w Nowym Dworze ???

Postprzez KaloNDM » 03 Sie 2012, 08:06

Rewers27..
Rozczarowałeś mnie trochę ponieważ jesteś bardzo inteligentnym człowiekiem, a nie wiesz lub udajesz co miałem na myśli pisząc „poprawna polszczyzna”.
Wobec tego już śpieszę z wyjaśnieniami :D
Od dłuższego czasu w pewnych postach pisanych przez Ciebie zalatuje nutką ironii i złośliwości.
Nie wiem czy robisz to celowo, czy jest to zamierzone działanie z Twojej strony.
Faktem jest, że to widać i z tego masz u mnie ocenę celującą. 8-)

Admini czuwają, bo są od tego, aby czuwać i to chyba Ty się cieszysz (Tylko się domyślam) z tego, że rozwiązałeś zagadkę
(pomnik Bobyra) upubliczniając imię i nazwisko osoby prywatnej.
Tak, drogi Rewers27.. ta osoba o której piszesz, że jest moim mentorem, nigdy nie pełniła funkcji osoby publicznej,
nawet należąc do Komitetu Ochrony Walk i Męczeństwa (zapoznaj się z ustawą).
Ja bynajmniej nikogo na wycieczki krajoznawcze nie zabierałem, tak jak Ty swojego czasu jeździłeś z osobą,
która była dla Ciebie mentorem.. chyba.. tak mi się wydaje. :twisted:

Oczywiście nie wiedziałem, że zdjęcie jest przywłaszczone i że nie było nigdy
kupione na licytacji.. po prostu dostałem skan z informacją, że należy do osby którą znamy.
Nie przykładam tak wielkiej uwagi do fotografii jak Ty.
Ja nie muszę mieć oryginałów (chociaż trochę ich mam – najstarsze z 1890 roku)
Wystarczą mi skany od ludzi, którzy mi je udostępniają i skanów zdjęć mam bardzo dużo.

Mylisz się Rewers27.. Nie robię tego bezinteresownie.
Robię to w imię przetrwania historii naszego miasta.. dla moich dzieci,
dla przyszłych mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego.

Napisz proszę, w którym momencie napisałem, że chcę Ciebie pozbawić skromności?
Twierdzisz tak dla tego, że pisałem kąśliwie jak Ty? :twisted:
Dobrze wiesz, że to nie z Tygodnika Nowodworskiego wiem, że pochodzisz z Nowego Dworu Mazowieckiego.
A świadome fałszowanie historii.. jesteś tym zdziwiony?!?!?!

A zbiorowe mogiły?
W Kadzielni, przy Kirkucie, przy torach od strony ulicy Nałęcza, w ogrodach parafialnych?
Jak myślisz, dlaczego obecni włodarze naszego miasta nie chcą o tym pamiętać, a nawet słyszeć?
Strzelba generała Thomme.. Dlaczego już jest strzelbą angielską?
Jak pan radny Sosiński mógł sprzedać do Muzeum Kampanii Wrześniowej dubeltówkę swojego dziadka,
która później okazała się dubeltówką generała?
Myślisz że kto zainterweniował w tej sprawie u dziennikarza Życia Warszawy?
Przeczytaj sobie: „Generał na wojnie z dubeltówką”

Nie wysyłam Ciebie do Josefa Kieliszka, tylko do Włodka Kieliszka..
To jakby nie patrzył jest różnica ponieważ z Włodkiem mam stały kontakt, natomiast z Josefem (jego bratem)
rozmawiałem tylko raz (otwarcie lapidarium na Kirkucie)

Dlaczego tej pocztówki nie udostępnisz na forum?
Wysyłasz pytania do człowieka, który praktycznie nie widział synagogi.
Myślisz, że Tobie w to uwierzę, że do tej pory nie dowiedziałeś się co przedstawia ta fotografia z pamiętnika?

Oczywiście.. jak będzie spora nagroda, to ją wezmę i może w części sfinansowałbym muzeum w Nowym Dworze Mazowieckim
ponieważ obezna władza od lat ma historię naszego miasta „tam gdzie słońce nie dochodzi”

Ostatnio po kilku postach, które przeczytałem na forum, przyszedł mi do głowy pewien pomysł.. proszę:

Promocja burmistrza ;) :twisted: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=U7_FJzX4mvE

A tutaj np promocja histrorii miasta 8-)
http://www.youtube.com/watch?v=zA1sidrsCAk

Jak widzisz szanowny Rewers27, staram się coś robić (chociażby w pojedynkę ale się staram)
Różnimy się bardzo ponieważ ja jak tylko zdobędę zdjęcie synagogi (oczywiście chodzi mi o skan) to od razu je upublicznię.
Natomiast Ty przeglądaj dalej sobie wieczorami zdjęcie, które nabyłeś za bajońską sumę i upajaj się nim do snu.
Piszę tak dlatego ponieważ nie widzę sensu w tym, by osoby które obydwaj znamy,
mogłyby by mnie oszukać (kupienie przez Ciebie zdjęcia synagogi)
W jakim celu?
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Synagoga w Nowym Dworze ???

Postprzez rewers27 » 07 Sie 2012, 08:02

KaloNDM jestem mocno zdziwiony, że Ty wiedząc o tym od dawna (jak to się ma ze świadomym fałszowaniem historii) iż rysunek synagogi w książce Pana Ryszarda Gołąb (wydanej i uzupełnionej w 2006r.) pochodzi z książki Pinkas "Nowy Dwór" wydanej w 1965r. nie jest synagogą z Nowego Dworu Mazowieckiego, nic nie zrobiłeś, aby ten oczywisty błąd sprostować. Rozmawiałeś z Włodkiem i trzeba było powiedzieć mu o swoich spostrzeżeniach i ustaleniach. Mogłeś też udać się do lokalnej prasy z apelem Wiesz jakim. Idź zrób to jeszcze nie jest za późno. Nie pisz co jedna pani powiedziała drugiej pani tylko opieraj się na faktach to wtedy jedna dezinformacja nie spowoduje drugiej dezinformacji. Jak się przekonałeś ta z synagogą żyje już tyle lat!!!!

Co do skanów zdjęć to oczywiste jest, że jak się czegoś nie ma to nie powinno się rozpowszechniać. W każdej się szanującej publikacji, książce autor podaje tzw.PRZYPISY (zajrzyj do książki Pana Gołąba.Wiem, że ją masz.). Dlaczego Narodowe Archiwum Cyfrowe pobiera opłaty za udostępnienie swoich zbiorów, może mają klisze ?
KaloNDM oczywiście jak znajdziesz skan synagogi z Nowego Dworu Mazowieckiego i go upublicznisz to będę zadowolony, że ta kwestia została wyjaśniona ostatecznie. Jestem też ciekawy jak ona wyglądała. Powodzenia!!!!!!!!!
rewers27
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 15:10

Re: Synagoga w Nowym Dworze ???

Postprzez KaloNDM » 08 Sie 2012, 12:51

rewers27 napisał(a):KaloNDM jestem mocno zdziwiony, że Ty wiedząc o tym od dawna (jak to się ma ze świadomym fałszowaniem historii) iż rysunek synagogi w książce Pana Ryszarda Gołąb (wydanej i uzupełnionej w 2006r.) pochodzi z książki Pinkas "Nowy Dwór" wydanej w 1965r. nie jest synagogą z Nowego Dworu Mazowieckiego, nic nie zrobiłeś, aby ten oczywisty błąd sprostować


Jesteś w błędzie albo nieuważnie czytasz moje posty.
To nie jest świadome fałszowanie historii.
Nie mam zdjęcia synagogi, więc nie sprostuję błędu.
W pinkasie jest rysunek, a nie fotografia.. rysunek, który ktoś rysował z pamięci osób, które przeżyły holokaust.
Nie wiadomo w jakim wieku byli Żydzi, którzy pamiętali synagogę.
Jak wiadomo w 1907 roku spłonęła drewniana synagoga i mykwa. Nie wiadomo jak wyglądała.
Być może Żydzi, którzy przeżyli holokaust opisywali tą drewnianą?

Podam Tobie pewien przykład.
Przy ustalaniu lokalizacji Pomnika Poległych w 1920 Roku, podczas rozmowy z panem Witoldem Kuleszą,
zrobiliśmy rysunek pomnika, który zapamiętał.
Nie użyłem tego szkicu w swoim filmie ponieważ dysponowałem oryginalnym zdjęciem.
Co by było, gdybym nie miał tej fotografii?
Pewnie użył bym szkicu który narysowaliśmy.
Czy byłoby to świadome fałszowanie historii? (skan szkicu w załączniku)

Poza tym celowo nie odpowiadasz na moje pytania ponieważ nie odpowiedziałeś, skąd Twoje domysły,
że rysunek synagogi z pinkasa, przedstawia synagogę w Łomiankach?

Moje pytanie: Co Ty zrobiłeś, aby wyjaśnić sprawę?

rewers27 napisał(a):Rozmawiałeś z Włodkiem i trzeba było powiedzieć mu o swoich spostrzeżeniach i ustaleniach.


Oczywiście, że rozmawiałem z Włodkiem wielokrotnie.
On też jest takiego samego zdania co ja i cały czas szuka FOTOGRAFII SYNAGOGI PRZED 1939 ROKIEM.

Zaraz po Twojej informacji (wysłanie przez Ciebie meila do Josefa) napisałem do Włodka, który zwrócił uwagę
na literówkę, która zakradła się w Twoim e-mailu.

Podałeś taki adres: Josef@novydworjewishmemorial.com

Natomiast poprawny adres e-mail to:

yosef@nowydworjewishmemorial.com

Być może dlatego Twój e-mail nie dotarł do Ysefa Kieliszka.
Poza tym Włodek napisał, że lepiej przesyłać wiadomości na prywatny e-mail Yosefa.

cytat:

"..To nie jest mojego brata email address.
Dlatego on nie dostal tego emailu w tamtym roku..
Mojego brata email jest:
Keliszak...@..com .
Jego Nowy Dwor email jest yosef@nowydworjewishmemorial.com ale lepiej uzywac jego prywatny email address.
Czy on moze poslawc nowy email?
Pozdrawiam serdecznie,Wlodek.."

Jeżeli jesteś zainteresowany prywatnymi adresami e-mail do Yosefa i Włodka, mogę Tobie przesłać na priv.
Załączniki
Pomnik Marynarzy Poległych w 1920 roku - z pamięci Witolda Kuleszy..jpg
Szkic pomnika
Pomnik Marynarzy Poległych w 1920 roku - z pamięci Witolda Kuleszy..jpg (70.88 KiB) Obejrzany 11643 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Synagoga w Nowym Dworze ???

Postprzez KaloNDM » 11 Sie 2012, 19:21

Rewers27
Ktoś tutaj nie pisze prawdy lub wkradł się błąd w Twoich e-mailach do Yosefa.
Mam korespondencję od Włodka jak i od Yosefa.
Jak wrócę z urlopu, wrzucę print screen z wiadomościami od nich.
Może sprawa się wyjaśni, bo jak na razie, mimo tego, że napisałem dość obszerną
informację skierowaną do Ciebie, do tej pory na nią nie odpowiedziałeś.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Synagoga w Nowym Dworze ???

Postprzez KaloNDM » 20 Paź 2012, 14:50

Dobra..
Do użytkownika Rewers27, w dniu 17.08.2012 roku, wysłałem wiadomość na priv o następującej treści:

"..Witam.
Szanowny Rewers27.
Skoro nie odpisujesz na moje posty w temacie "Synagoga w Nowym Dworze ???"
postanowiłem napisać do Ciebie na priv.
Dostałem informację od Włodka Keliszka i od Yosefa Keliszka.
Twój e-mail nigdy nie dotarł do nich na pocztę.

Jeżeli masz honor, to prześlij go jeszcze raz lub wyjaśnij sprawę.
Podaję Tobie prywatne maile.

Yosef Keliszak - keliszak100@.......com

Włodek Keliszak - zshaked@...........net.


Czekałem na odpowiedź, czekałem i się nie doczekałem.. :evil:

Rewrs27 pisał kiedyś:

rewers27 napisał(a):KaloNDM o masz okazję sobie porozmawiać z Panem Yosefem Kieliszkiem z Izraela
na temat mojego e-maila...Może zobaczysz to zdjęcie o ile jeszcze jest w tej poczcie. Może to i synagoga
w Nowym Dworze Mazowieckim...Oczywiście Możesz tamto zdjęcie upublicznić i może ktoś rozpozna
co to za miasteczko i synagoga bo wiem, że pamiętnik pochodzi Z Nowego Dworu Mazowieckiego.


Oczywiście napisałem do Włodka Kieliszka jak i do Josefa Kieliszka.
Jaka była odpowiedź?
Niestety Szanowny Rewers27.. Albo kłamiesz.. albo? :twisted:
Załączniki
1.JPG
Pierwszy e-mail do Włodka Kieliszka
1.JPG (84.74 KiB) Obejrzany 11491 razy
2.JPG
Odpowiedź Włodka
2.JPG (41.69 KiB) Obejrzany 11540 razy
3.JPG
Drugi email do Włodka Kieliszka
3.JPG (55.22 KiB) Obejrzany 11540 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Synagoga w Nowym Dworze ???

Postprzez KaloNDM » 20 Paź 2012, 14:55

Ciąg dalszy korespondencji..
Załączniki
4.JPG
Odpowiedź Włodka - 1
4.JPG (46.24 KiB) Obejrzany 11525 razy
5.JPG
Opowiedź Włodka - 2
5.JPG (46.02 KiB) Obejrzany 11525 razy
6.JPG
E-mail od Josefa Kieliszka
6.JPG (41.98 KiB) Obejrzany 11525 razy
Ostatnio edytowany przez admin, 07 Lut 2013, 22:59, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Posty nie na temat przeniosłem tutaj: http://novidvor.pl/viewtopic.php?f=5&t=1208&p=17832#p17832
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Synagoga w Nowym Dworze ???

Postprzez rewers27 » 08 Lut 2013, 06:02

Kalo a jednak nie myliłem się wykasowałeś. Napisałeś do Pana Włodka:" że Muzeum w Yad Vashem może odkupić od niego to zdjęcie (zapewne synagogi. Nie wiem czy dobrze zrobiłem".
Kalo nie doczekałeś się żadnej odpowiedzi. To ja CI odpowiem:bardzo źle zrobiłeś bo jesteś dużym kłamczuchem. Kasuj dalej. Będę komentować jeszcze twoje filmiki i wytykać błędy.
rewers27
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 15:10

Re: Synagoga w Nowym Dworze ???

Postprzez admin » 08 Lut 2013, 07:56

przenioslem post.
przyznaje ostrzezenie za nieuzywanie wyszukiewarki. user byl powiadomiony przez pw.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Synagoga w Nowym Dworze ???

Postprzez KaloNDM » 20 Lut 2013, 17:20

Temat wraca jak bumerang.
Na początku tego tematu wstawiłem fotkę, którą znalazłem w archiwum allegro.
Niby wszystko zostało wyjaśnione ponieważ zagadkę rozwiązał użytkownik rewers27
rewers27 napisał(a):Witam! Na tej pocztówce(Drukowali je Niemcy w ok.1915r.) jest kościół Pijarski w Łowiczu, który stoi do dziś.


Informację rewersa, potwierdziła Kama, wrzucając link:


Hmmm...
Ostatnio przeglądałem internet (oczywiście nie zapisałem strony jak zwykle).
Znalazłem taką oto fotografię "Pozdrowienia z Modlina".
Pytanie...
Co na tej fotce robi kościół Pijarski z Łowicza?!?!?!?
Załączniki
Pozdrowienia z Modlina.jpg
Pozdrowienia z Modlina.jpg (70.48 KiB) Obejrzany 11237 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Synagoga w Nowym Dworze ???

Postprzez tk28 » 20 Lut 2013, 18:18

KaloNDM napisał(a):Co na tej fotce robi kościół Pijarski z Łowicza?!?!?!?

Pewnie to samo co inne obiekty z fotki nie mające związku z Modlinem. Ja tam nie widzę nic co przypominałoby jakieś miejsce z Modlina, nawet ten most to nie ten. Może to była pomyłka albo celowe upiększanie rzeczywistości, a może Niemcy uważali, że Polska to Modlin ;)
A tak na poważnie to wydaje mi się, że to jakaś pocztówka wydana przez Niemców w Modlinie więc stąd te "Pozdrowienia z Modlina" (czyt. z twierdzy Modlin) a zdjęcia to już z różnych miejsc w Polsce.

Jak się po chwili dopatrzyłem zdjęcia pochodzą z Łowicza: Link, Link, Link, Link, Link, Link.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki - Historia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron