Gra miejska

Gra miejska

Postprzez XEO » 07 Cze 2013, 23:53

Witam,
Zapraszam wszystkich do przyłączenia się do gry miejskiej Ingress.
Jest to aktualnie największa na świecie i coraz bardziej popularna gra w Polsce.
Dzięki niej każdy może odkryć ciekawe miejsca zarówno w okolicy jak również dalej.
Więcej informacji o grze http://goo.gl/7EYgG
Jest to jak na razie zamknięta beta ale dla każdej zainteresowanej osoby znajdzie sie kod aktywacyjny :-)
W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą

Zapraszam,
Sebastian
XE0
@ [email protected]
G+ http://goo.gl/pDSUX
Społeczność Ingress NDM http://goo.gl/J9nUI
Społeczność Ingress Resistance http://goo.gl/JZ3oH
XEO
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 06 Cze 2013, 16:57
Płeć: mężczyzna

Re: Gra miejska

Postprzez AGKPROJEKT » 10 Cze 2013, 11:41

XEO możesz na łamach forum przybliżyć trochę zasady gry? Ostatnio czytałem w Przekroju ciekawy artykuł dotyczący tej gry i społeczności która tworzy się wokół niej. Ile jest aktualnie portali w naszym mieście? I ile osób aktualnie gra aktywnie w tą grę w naszym mieście? Z tego co pamiętam z artykułu w grze stworzony jest podział na dwie frakcje - pytanie czy w NDM społeczność podzielona jest na dwie czy występuję tylko jedna grupa?
Awatar użytkownika
AGKPROJEKT
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 12
Rejestracja: 28 Kwi 2013, 20:12
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Gra miejska

Postprzez melchizedek » 10 Cze 2013, 12:35

W NDM występuje tylko jedna słuszna grupa WND! :lol: grupa resistance całkowicie nie istnieje. Zastosowanie zasad google'a do naszego miasta całkowicie się nie nadaje. :roll:

Generalnie, żeby grać, należy naładować telefon i zaopatrzyć się jeszcze w dodatkowy akumulatorek do ładowania w miedzy czasie naszej maszyny. U nas w NDM można spokojnie postawić kilkanaście (a może nawet i kilkadziesiąt) portali :)
melchizedek
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 211
Rejestracja: 05 Lis 2012, 09:24
Płeć: mężczyzna

Re: Gra miejska

Postprzez XEO » 10 Cze 2013, 12:44

Z chęcią :)

Gra Ingress stworzona przez startup Google pod nazwą Niantic Labs to pierwsza gra RPG, która wykorzystuje w tak dużym stopniu rozszerzoną rzeczywistość (Augmented Reality). Wyposażeni w urządzenie przenośne z systemem Android i aplikacją Ingress przemierzamy ulice miast w poszukiwaniu energii potrzebnej w tworzeniu i zdobywaniu portali wroga.

Fabuła gry Ingress (z racji zamkniętej beta-wersji) wciąż ewoluuje i zapewne będzie się zmieniać, ale od początku koncentruje się na odkryciu tajemniczej energii XM (Exotic Matter), która uwalniania jest przez jeszcze bardziej tajemnicze portale rozsiane po całym globie. Portale są tworami, które powstały w wyniku (nieudanych?) eksperymentów prowadzonych przez naukowców z CERN (Europejska Organizacja Badań Jądrowych). W fabule gry pojawiają się równie bliżej nieznani „The Shapers”, którzy chcą oświecić ludzkość. W tym pomagają im właśnie Oświeceni (The Enlightened), którzy chcą przejąć całą energię uwalnianą z portali. Istnieje jedna Ruch Oporu, który jest podejrzliwy co do planów The Shapers oraz Oświeconych. Nie chcąc pozwolić Oświeconym na przejęcie całej energii sami postanowili ją kolekcjonować i przejmować portale na swoją stronę, aby uchronić ludzkość przed nieznanym.

Wchodząc do gry Ingress musisz dokonać wyboru po której stronie staniesz. Świat graczy dzieli się na dwie frakcje: Oświeconych – The Enlightened oraz Ruch Oporu – The Resistance.

Jako gracz zaczynamy z rozgrywkę na poziomie 1 (Level 1). Zdobywając cenne punkty AP (Action Points) możemy awansować na kolejne levele – najwyższy to Level 8. Posiadamy też „pasek życia”, który jest dosłownie „paskiem energii” – bez niej nie możemy funkcjonować w świecie Ingress – jest naszą energią „do życia” i do wykonywania wszelkich czynności w grze.

Energia XM (exotic matter) jest rozrzucona po całym świecie gry w postaci małych świecących cząstek widocznych na naszym skanerze. Wystarczy zbliżyć się w pobliżu niej na ok. 30 metrów aby przejmować cząstki energii.

ImageNa swojej drodze prócz cząstek energii XM napotkasz portale – to one odgrywają kluczową rolę w Ingress. Portale to najczęściej miejsca charakterystyczne w przestrzeni publicznej – rzeźby, budynki muzeów, kościoły. Najprawdopodobniej natkniesz się na portal zielony albo niebieski – przejęty prze jedną z frakcji. Czasem jednak możesz natrafić na portale w kolorze szarym - neutralne, które czekają na przejęcie. Można również zgłaszać nowe portale do utworzenia. W tym celu należy sfotografować (w dobrej jakości) dane miejsce – plac, pomnik, malunek na ścianie, rzeźbę itp. i wysłać ją poprzez skanner do developerów gry. Czas oczekiwania to ok. 2-4 tygodni.

Portale – zarówno własne jak i wrogie można hakować. Dzięki temu możemy uzyskać wiele cennych przedmiotów (Items), które „wyrzuci z siebie” portal. Będą to np. Portal Keys, Rezonatory, XMP Bursters, Portal Shields, Media. Czasem nie otrzymamy nic, a czasem portal obdaruje nas naprawdę chojnie. Plus hakowania wrogich portali jest taki, że otrzymujemy za tą czynność cenne punkty AP. Minus natomiast jest taki, że wrogi portal może nas zaatakować odbierajac nam energię XM.

Wrogie portale prócz hakowania można (TRZEBA!) niszczyć i przejmować na swoją stronę. Na tym polega cała rozgrywka ponieważ przejęte portale można linkować (łączyć) z sobą jeśli jesteśmy w posiadaniu Portal Key obydwu miejsc, które chcemy zlinkować. Trzy połączone z sobą portale tworzą trójkąt, który określa obszar panowania (Control Field) naszej frakcji. Im więcej przejmiemy obszaru na świecie dla naszej frakcji tym lepiej – dzięki temu zwyciężymy.

A jak zniszczyć wrogi portal? Trzeba zniszczyć jego wszystkie Rezonatory i wstawić na ich miejsce własne.

Każdy portal posiada miejsce na 8 rezonatorów. Są to akumulatory, które utrzymują energię całego portalu (jego energia jest sumą energii podłączonych rezonatorów). Aby przejąc portal na własną stronę wystarczy podpięcie do niego jednego rezonatora. Jednak taki portal jest bardzo łatwy do zniszczenia a dodatkowo nie można go zlinkować z innym. Zatem aby zadbać o moc naszego portalu trzeba go zaopatrzyć w 8 rezonatorów jak najwyższego levelu (L1-L8), porozstawianych szeroko wokół portalu, dodatkowo upgradować portal poprzez mody – Portal Shields czyli Osłony Portalu, które dodatkowo chronią portal przed atakiem.

Celem rozgrywki jest tworzenie jak największych Control Fields – pól kontrolowanych przez daną frakcję (portali zlinkowanych z sobą w trójkąty) tak by cały Świat był pod naszym panowaniem!

Zasady są proste a rozgrywka wciąga po uszy.

Źródło: http://www.ingresspolska.pl

Osobiście gram w Ingress od stycznia i gra mocno się rozwija. Na początku były jedynie to duże miasta, aktualnie portale są wszędzie.
Aktualnie w Nowym Dworze są 4 portale (załącznik "Portale w NDM"), 20 w Modlinie Twierdzy i 6 w Zakroczymiu.
Ilość portali wrasta dzięki graczom, ponieważ każdy z graczy ma możliwość zgłaszania portali (http://goo.gl/QcIRR), które muszą później zostać zaakceptowane przez Ingress.
Większość portali w NDM i Twierdzy to moje zgłoszenia, no i nadal czekam na akceptację kolejnych. :)
W NDM aktualnie bardzo mało osób gra (ja, znajomy, którego wciągnąłem z dziewczyną oraz drugi znajomy z Zakroczymia) stąd też wszystkie portale należą do mojej frakcji - Resistance (Ruch Oporu).
Aktualnie aktywnie gram w Warszawie z racji tego że jeszcze tutaj mieszkam (niebawem wracam z NDM) gdzie w mojej frakcji jest ~200 osób + drugie tyle w Enlightened.
Stąd też nadszedł czas na rozszerzenie granic gry poza największe miasta Polski i Świata :)

Dla mnie gra to przede wszystkim ruch, poznawanie nowych (dla mnie ;)) miejsc w mieście oraz poznawanie nowych ciekawych ludzi.
Patrząc na jej dynamiczny rozwój oraz mechanikę jest to bardzo przyjemny sposób połączenia przyjemnego (poznawanie nowych miejsc, ludzi) z pożytecznym (ruch - mój rekord to ponad 20km chodzenia po Wawie).

Chętnych zapraszam do społeczności na Google+ (jestem mało Fejsbookowy ;)) goo.gl/jSXlC - nowa społeczność, w której będę umieszczał newsy oraz wszelkie informacje na temat lokalnej gry.
Niebawem planujemy mały wywiad z Panoramie, a na teraz wrzucam kilka linków z YT:


oraz już trochę nie aktualny spis graczy w Polsce http://infogr.am/Spis-graczy-Ingress-w-Polsce

pozdr
Sebastian
XE0
Załączniki
screen_2344.gif
Portale w NDM + okolice
screen_2344.gif (188.68 KiB) Obejrzany 12638 razy
screen_2349.gif
Portale w NDM
screen_2349.gif (56.89 KiB) Obejrzany 12638 razy
XEO
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 06 Cze 2013, 16:57
Płeć: mężczyzna

Re: Gra miejska

Postprzez XEO » 10 Cze 2013, 12:50

@melchizedek czemu twierdzisz
W NDM występuje tylko jedna słuszna grupa WND! grupa resistance całkowicie nie istnieje. Zastosowanie zasad google'a do naszego miasta całkowicie się nie nadaje.
Mi już przyjęli 3 portale a kolejne są w procesie i pewnie ~80% powinno być zaakceptowane :)
Jeśli tak by się stało to w NDM będzie przynajmniej 20 portali. co już daje ciekawe możliwości gry, jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę Twierdzę i Zakroczym to mamy spore pole do popisu.
XEO
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 06 Cze 2013, 16:57
Płeć: mężczyzna

Re: Gra miejska

Postprzez melchizedek » 10 Cze 2013, 13:34

To o WND to przecie z ironią było ;)

Sam gram jako resistance :)
melchizedek
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 211
Rejestracja: 05 Lis 2012, 09:24
Płeć: mężczyzna

Re: Gra miejska

Postprzez XEO » 10 Cze 2013, 14:41

To super i zapraszam do społeczności :)
Im nas więcej tym ciekawiej będzie
XEO
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 06 Cze 2013, 16:57
Płeć: mężczyzna


Wróć do Rozrywka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron