Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Forum Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego.

Moderator: NTH

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez tk28 » 25 Paź 2012, 19:57

Poszerzenie wstęgi nie wchodzi w grę bo jest przy tym kupa roboty, mam wersję bez wstęgi i bez herbu ale według mnie herb powinien być, może w innym miejscu i większy ale powinien. Np. herb na niebieskim tle a skrót NTH na białym. Sam skrót też nie jest dobrym pomysłem jeżeli nie będzie pełnej nazwy bo ludzie nie będą wiedzieli o co chodzi. Tak jak pisałem mogłyby być dwie wersję, jedna większa z większą ilością szczegółów do zamieszczania na plakatach itp. a druga mniejsza na znaczki, nalepki, breloczki itp.

Na razie piszcie swoje uwagi a ja później powprowadzam poprawki.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez mcba » 25 Paź 2012, 20:03

@tk28 z jakiego programu korzystasz?
Pytam bo wykonanie takiej wstęgi to jakieś 10 max 15 minut pracy ze ścieżkami od zera, a jeżeli miałbyś już to zrobione na ścieżkach to 5 minut zajęłoby jej poszerzeżenie i dopasowanie...

ja bym z herbu całkiem zrezygnował i zostawił nawiązanie kolorystyczne i ewentualnie kontury starego magistratu, jak ktoś nie będzie wiedział co to za budynek to zawsze może zapytać :P
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez tk28 » 25 Paź 2012, 20:30

Odręcznie takiej wstęgi to na bank równej nie zrobisz, musiałem się wspomóc szablonem z netu dodatkowo go przerabiając i dopasowując. Później musiałem dodać przeźroczystość tła aby nałożyć wstęgę na tarczę. Jak się robi takie coś to trzeba wziąć pod uwagę estetykę, wielkość i jakość bo nie wiadomo do czego to będzie potrzebne no i ludzie na to będą patrzyli więc sam Point nie wystarczy, używam wielu programów.

Z tego stworzyłem wstęgę, teraz pomyśl sobie co trzeba było zrobić żeby ją nałożyć na tarczę:
Image
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez KaloNDM » 25 Paź 2012, 20:32

@tk28
Pomysł bardzo ciekawy :D
Fajnie byłoby, jakbyś wrzucił w białe pole kontury budynku ( czerń z czerwienią lub sama czerwień)
np. magistratu z ulicy Warszawskiej :D
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez mcba » 25 Paź 2012, 21:04

tk28 napisał(a):Odręcznie takiej wstęgi to na bank równej nie zrobisz, musiałem się wspomóc szablonem z netu dodatkowo go przerabiając i dopasowując. Później musiałem dodać przeźroczystość tła aby nałożyć wstęgę na tarczę. Jak się robi takie coś to trzeba wziąć pod uwagę estetykę, wielkość i jakość bo nie wiadomo do czego to będzie potrzebne no i ludzie na to będą patrzyli więc sam Point nie wystarczy, używam wielu programów.

Z tego stworzyłem wstęgę, teraz pomyśl sobie co trzeba było zrobić żeby ją nałożyć na tarczę:
Image


13 minut z zegarkiem w ręku, przy darmowym programie nazywającym się GIMP, zajęło mi wykonanie poniższego... narzędzie "ścieżki/pióro"(w różnych programach różnie się to nazywa), ogólna zasada jest podobna jak w krzywych beziera...
Załączniki
tarcza i wstega.png
tarcza i wstega.png (59.71 KiB) Obejrzany 10539 razy
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez MaKacz » 25 Paź 2012, 22:22

A ja jeszcze raz zaapeluję o prostotę naszego logo. Koło z rzekami i napisem w obwódce dookoła, które przedstawił parę postów wcześniej KaloNDM, a później ktoś poprawił kolorystycznie (dodając zieleń), jest moim zdaniem super. Zrobiłbym jednakże obwódkę grubszą i litery większe. Skrótu NTH być nie musi. Moim zdaniem budynki nowodworskie (kościół, magistrat etc.) NIKOMU - poza Nowodworzanami (a i to nie wszystkimi) - z niczym nie będą się kojarzyły. :) Kościół zasugeruje organizację religijną, a magistrat to już w ogóle nic. :)
MaKacz
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 9
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:10
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez Zebżydowski » 26 Paź 2012, 06:15

Może po prostu zostaić herb miasta z napisem Nowodworskie Towarzystwo Historyczne?
Awatar użytkownika
Zebżydowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 250
Rejestracja: 19 Lip 2011, 20:35

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez mcba » 26 Paź 2012, 11:49

Niestety nie może, uzasadnienie w dokumencie z linku gdzie opisane są też minimalne wymiary herbu(kilka postów wyżej)... Sorry za brak polskich znaków, poprawie jak wrócę do domu ;-)
Ostatnio edytowany przez mcba, 26 Paź 2012, 15:48, edytowano w sumie 1 raz
Powód: literówki...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez tk28 » 26 Paź 2012, 12:28

Jeszcze dwie moje propozycje. Pierwszy to mój stary projekt dla forum Novidvor przerobiony na NTH, w pustym polu na dole można dodać adres strony internetowej jeśli takowa powstanie. Myślę, że nie ma sensu nic więcej upiększać bo będzie za bardzo naćpane. Drugi to przerobiony z wczoraj.

Image Image
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez Lehu » 26 Paź 2012, 19:31

Według mnie to pierwsze jest idealne tylko zastanawia mnie czy zamiast zielonego pola nie zamieścić cegiełek ;)
Lehu
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Rejestracja: 21 Paź 2012, 12:16
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez admin » 26 Paź 2012, 20:23

tylko ze wtedy bedzie bardzo podobne do logo NvD...
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez tk28 » 26 Paź 2012, 20:52

Lehu napisał(a):Według mnie to pierwsze jest idealne tylko zastanawia mnie czy zamiast zielonego pola nie zamieścić cegiełek ;)

Odpowiem cytujÄ…c fragment swojego pierwszego postu w tym temacie:

tk28 napisał(a):Oczywiście Nowodworskie Towarzystwo Historyczne nie powinno zapominać o Twierdzy ale proszę pamiętać, że Twierdza ma swoje towarzystwo i muzeum, w których zabrakło miejsca dla Nowego Dworu i jego historii, która zresztą jest oddzielną historią. Logo, herb czy znak towarzystwa według mnie powinien kojarzyć się z Nowym Dworem a nie z ceglanymi murami twierdzy, czy Nowy Dwór kojarzy się z ceglanym murem :?: Chyba tylko na herbie co i tak nawiązuje do twierdzy. Dlatego też nie popieram pomysłów z ceglanymi murami.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez nova » 26 Paź 2012, 21:05

ja też uważam, że nie ma sensu nawiązywać symboliką do murów Twierdzy.... Zostałabym przy zielonym tle. A to, że jest podobne - nie ma większego znaczenia. Bądź co bądź - właśnie z novidvor wywodzi sie nasza idea.... :)
nova
 

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez admin » 26 Paź 2012, 21:26

ja nie mam nic przeciwko temu ze jest podobne bo warto kultywowac dobre tradycje;)
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez Lehu » 26 Paź 2012, 21:40

Wg mnie czerwone cegły nie muszą koniecznie przypominać Twierdzy Modlin (chociaż na naszym terenie pewnie tak może być) zielone pole przypomina coś w stylu lasu ;) taka moja uwaga
Lehu
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Rejestracja: 21 Paź 2012, 12:16
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nowodworskie Towarzystwo Historyczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości