Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Forum Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego.

Moderator: NTH

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez nova » 31 Paź 2012, 12:47

@mtb dla mnie jest oczywiste, że nie ma pośród nas "rasowych" grafików, i chyba nie o to w tym chodzi. Poza tym trudno dyskutować o gustach.... Ponadto przypominam, że NTH pozostaje w stadium rejestracji i jako takie nie posiada osobowości prawnej, a co za tym idzie - nie może przyjmować i wystawiać faktur. Wszelkie koszty będą naszymi prywatnymi wydatkami niemożliwymi do księgowania.
nova
 

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez kama » 31 Paź 2012, 18:58

Image
kama
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 187
Rejestracja: 05 Maj 2012, 19:41
Płeć: kobieta

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez mtb » 31 Paź 2012, 19:59

nova napisał(a):@mtb dla mnie jest oczywiste, że nie ma pośród nas "rasowych" grafików, i chyba nie o to w tym chodzi. Poza tym trudno dyskutować o gustach.... Ponadto przypominam, że NTH pozostaje w stadium rejestracji i jako takie nie posiada osobowości prawnej, a co za tym idzie - nie może przyjmować i wystawiać faktur. Wszelkie koszty będą naszymi prywatnymi wydatkami niemożliwymi do księgowania.

@nova i z tego powodu sprawy związane z logiem powinno się zostawić grafikom a sprawy księgowania kosztów i aportu ;) księgowym .
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez nova » 31 Paź 2012, 20:37

@mtb pojęcie aportu nie funkcjonuje w odniesieniu do stowarzyszeń, ale to temat na oddzielną dyskusję
nova
 

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez Thermuthis » 06 Lis 2012, 12:13

Przekazałam namiary Adminowi na PW do bardzo dobrego grafika, który potrafi łączyć nowoczesną myśl z estetyką ;) Dla mojej działalności robił całą masę rzeczy - 3 loga, ulotki, mapki itd. Ceny były bardzo przystępne ( logo kosztowało około 200-300 zł w tym były 3 propozycje, i dowolna ilość poprawek, aż do zaakceptowania gotowego projektu. Logo finalne otrzymałam w 3 rozdzielczościach, w 3 różnych formatach - jpg, gif i png. )
Awatar użytkownika
Thermuthis
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 115
Rejestracja: 31 Paź 2012, 23:16
Płeć: kobieta

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez nova » 06 Lis 2012, 20:41

Czy wśród członków naszego Stowarzyszenia jest ktoś, kto widzi potrzebę zwracania się do grafika, o którym pisze Thermuthis?
Jakie są Wasze opinie o projektach, które już się ukazały? Wiem, że o gustach sie nie dyskutuje, ale może czas na podsumowania, skoro nie pojawiają się nowe propozycje....
nova
 

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez kama » 06 Lis 2012, 21:14

logo ma być czytelne i napisane bez błędu a reszta to zwykłe bajery bez większego znaczenia czyli gdyby nawet była kasa :) to szkoda jej na bzdety.
kama
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 187
Rejestracja: 05 Maj 2012, 19:41
Płeć: kobieta

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez mcba » 06 Lis 2012, 21:15

Nie będę się wypowiadał o konieczności lub jej braku zatrudnienia wykwalifikowanego grafika, który zna obecne trendy... natomiast, żeby ułatwić dyskusję na temat dotychczasowych propozycji zrobiłem na szybko "fotoindeks" wszystkich powstałych do tej pory propozycji, także tych, które odpadły jak np. nr 1, 6 czy 12...

jeżeli czyjąś pracę pominąłem to przepraszam i proszę o kontakt w tej sprawie:P
Załączniki
ContactSheet_001.png
ContactSheet_001.png (486.8 KiB) Obejrzany 16376 razy
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez Thermuthis » 06 Lis 2012, 22:15

Pewnie, że nie nie ma przymusu korzystania z grafika. Moim skromnym zdaniem jeśli w dalszym zamiarze jest wydawanie np. ulotek, broszurek, informatorów czy jakichkolwiek innych form promujących Towarzystwo, to logo będzie istotnym "elementem rozpoznawalnym". Łatwiej zainwestować w porządny znak na początku, niż później zmieniać wdrożony już znak.
I jeszcze tak ze swojego doświadczenia dodam, że ja sama również robiłam i robię różne rzeczy na własne potrzeby czy znajomych. I też wydawało mi się, że logo ogarnę sama. Do czasu, aż zobaczyłam propozycje grafika, diametralnie różne od moich :P
Awatar użytkownika
Thermuthis
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 115
Rejestracja: 31 Paź 2012, 23:16
Płeć: kobieta

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez nova » 06 Lis 2012, 22:56

Thermuthis jesteśmy ci wdzięczni za zainteresowanie dla naszego logo i jego znaczenia wśród "rozpoznawalnych elementów". Ten wątek powstał po to, żeby wszyscy członkowie Stowarzyszenia wypowiedzieli się i wybrali to, co uznają za stosowne. Myślę, że do nas nalezy decyzja. Serdecznie cię pozdrawiam :)
nova
 

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez Heimat » 09 Lis 2012, 16:39

Z przedstawionych propozycji najbardziej przypadł mi do gustu projekt nr 11
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez KaloNDM » 18 Lis 2012, 20:51

Thermuthis napisał(a):Przekazałam namiary Adminowi na PW do bardzo dobrego grafika, który potrafi łączyć nowoczesną myśl z estetyką ;) Dla mojej działalności robił całą masę rzeczy - 3 loga, ulotki, mapki itd. Ceny były bardzo przystępne ( logo kosztowało około 200-300 zł w tym były 3 propozycje, i dowolna ilość poprawek, aż do zaakceptowania gotowego projektu. Logo finalne otrzymałam w 3 rozdzielczościach, w 3 różnych formatach - jpg, gif i png. )


Wybacz ale my jeszcze oficjalnie nie działamy.
Poza tym jest to grupa pasjonatów lokalnej historii - NIE HISTORYKÓW.
Nie mamy jeszcze własnych funduszy, więc napiszę wprost:
Jak na razie profesjonalny grafik nie wchodzi w grę.
Może kiedyś...

mcba napisał(a):żeby ułatwić dyskusję na temat dotychczasowych propozycji zrobiłem na szybko "fotoindeks" wszystkich powstałych do tej pory propozycji, także tych, które odpadły jak np. nr 1, 6 czy 12


Jak dla mnie wygrał tk28 :D
Wedlg mnie 14 i 15 wygrywa :D
Tzn. 15 można przybrać za logo, natomiast 14 używać na oficjalnych pismach jako tło :D
Mam nadzieję tk28, że nie obciążysz nas kosztami za prawa autorskie ;) i że Twoje projekty
powstały w ramach inicjatywy społecznej :D oczywiście z uwzględnieniem nazwiska autora.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez nova » 19 Lis 2012, 09:13

Zgadzam się z Kalo. Moim zdaniem 14......
nova
 

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez kama » 19 Lis 2012, 10:10

"14" jest OK tylko trzeba zwrócić uwagę na narzucone przez miasto warunki stawiane wielkości herbu, wydaje mi się że przy zachowaniu narzuconych tam rozmiarów logo może wyjść dość spore.
kama
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 187
Rejestracja: 05 Maj 2012, 19:41
Płeć: kobieta

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez mcba » 19 Lis 2012, 18:42

jakbym mógł jeszcze dać jedną uwagę co do wersji 14...
należy dostosować wielkość herbu do "obszaru ochronnego" strona 8 linkowanego już w tym wątku dokumentu

i zastanawiam się nad wersją "jednobarwną specjalną" herbu strona 7

wiem wiem lubię mieszać :P
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nowodworskie Towarzystwo Historyczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości