Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Forum Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego.

Moderator: NTH

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez januszg » 23 Paź 2012, 19:42

Ten pomysł mi się podoba. Może być zarówno godłem jak i znaczkiem NTH.
januszg
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 46
Rejestracja: 04 Sie 2012, 07:04

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez KaloNDM » 23 Paź 2012, 21:47

@mcba.. ten ostatni projekt jest bardzo ciekawy :D
Może by tak pod te " T " wstawić dwie wieże kościołów?
Albo wieżę klasztoru?
A może elementy pierwszego Ratusza???

P.S.

Poniżej załączam fotki do pomocy (dysponuję zdjęciami wysokiej rozdzielczości)
Załączniki
138.jpg
Klasztor w Nowym Dworze podczas "Potopu Szwedzkiego".
138.jpg (30.33 KiB) Obejrzany 8991 razy
Ratusz1.jpg
Plan pierwszego nowodworskiego ratusza, tuż przed sprzedaniem, z przeznaczeniem pod kościół ewangelicki.
Ratusz1.jpg (16.03 KiB) Obejrzany 8991 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez KaloNDM » 23 Paź 2012, 21:51

CiÄ…g dalszy :D
Załączniki
Kosciol plan.jpg
Plan kościoła ewangelickiego (wersja pierwotna)
Kosciol plan.jpg (26.46 KiB) Obejrzany 8990 razy
Kościół.jpg
Kościół ewangelicki zaraz po jego zbudowaniu (przed późniejszą przebudową)
Kościół.jpg (17.11 KiB) Obejrzany 8990 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez mcba » 23 Paź 2012, 22:07

KaloNDM napisał(a):Może by tak pod te " T " wstawić dwie wieże kościołów?
Albo wieżę klasztoru?
A może elementy pierwszego Ratusza???

zakładając, że jesteście towarzystwem świeckim a nie kościelnym to skłaniałbym się do konturu(?) ratusza ewentualnie dwu/trój-kolorowej grafiki jeżeli nie podoba się bieżący zarys miasta NDM :P

EDIT:
ewentualnie "sklejony" fundamentami ratusz z którymś kościołem/klasztorem, zbliżony wygląd w pionie ratusz "do góry", kościół/klasztor "jak cień do dołu", ale to by był chyba przerost formy nad treścią... postawiłbym jednak na minimalizm by logo łatwo wpadało w pamięć...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez MaKacz » 23 Paź 2012, 22:15

Witam serdecznie.
Pozwolicie, że dołożę i ja swoje 5 groszy do dyskusji o naszym logo. Mniej więcej podoba mi się ostatni projekt i uważam, że jego najlepszym elementem jest wplecenie motywu wideł 3 rzek. Natomiast zdecydowanie złym pomysłem moim zdaniem jest włączanie w logo jakichkolwiek znaków religijnych. Wielokulturowość to jedno, a wyznanie to drugie. Używanie symboli religijnych może budzić poważne kontrowersje - prosiłbym o zrezygnowanie z tego.
Ponadto uważam, że logo powinno być proste i charakterystyczne. Proste, czyli bez przeładowania treścią i grafiką. Stąd podkreślam, że widły rzek są jak najbardziej OK, ale nie sądzę, że powinniśmy wrzucać tu jeszcze wizerunki (choćby schematy) budowli. Spójrzmy na loga firm - dominuje w nich prostota, ale mają "to coś".
Ostatnia sprawa to kształt liter NTH - o ile powinny się znaleźć w logo, to w obecnym projekcie są trochę zbyt dziecinne. Tu znowu apeluję o minimalizm i prostotę, a tym samym o jasny i czytelny przekaz. :)
Podsumowując widzę to tak: okrąg z widłami rzek pośrodku, stylizowanymi (ale bez udziwnień) literami NTH i obwódką z pełną nazwą naszego Towarzystwa.
Pozdrawiam serdecznie,
Maciek
MaKacz
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 9
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:10
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez KaloNDM » 24 Paź 2012, 14:47

Na prośbę użytkownika Kocur, zamieszczam projekt logo jego autorstwa :D
Kocur z przyczyn technicznych nie mógł tego zrobić osobiście.
Załączniki
Logo NTH - Kocurro.JPG
Projekt logo NTH - Kocurro
Logo NTH - Kocurro.JPG (66.24 KiB) Obejrzany 8952 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez Zebżydowski » 24 Paź 2012, 17:24

MaKacz napisał(a):... Natomiast zdecydowanie złym pomysłem moim zdaniem jest włączanie w logo jakichkolwiek znaków religijnych. Wielokulturowość to jedno, a wyznanie to drugie. Używanie symboli religijnych może budzić poważne kontrowersje - prosiłbym o zrezygnowanie z tego.

Myślę, że MaKacz ma rację. Uwzgędniając aspekty kulturowe i religijne to historię NDM od XIX wieku do 1943 powinien obrazować znak jak poniżej i który to znak, ten lub bardzo mu podobny, powinen z tego właśnie względu wielokulturoreligiodmienności znaleźć się w logo Towarzystwa - tu herb Kolbuszowej. Przy czym raczej nie obrazuje on braterstwa czy szczerej wspłópracy, co współgpspodarzenie w mieście Nowy Dwór Mazowiecki.

Image
Awatar użytkownika
Zebżydowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 250
Rejestracja: 19 Lip 2011, 20:35

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez mcba » 24 Paź 2012, 17:41

chyba wywołałem wilka z lasu swoim pomysłem wkomponowania mnogości wyznaniowej Nowego Dworu w logo...

natomiast czy gest uściśniętych dłoni w pierwszej linii kojarzy się ze współgospodarzeniem? sam nie wiem...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez disturbia » 24 Paź 2012, 19:09

@mcba ale się rozszalałeś :D Też jestem zdania,żeby sobie darować religijne symbole.Jak powiedział Janusz wyznanie to prywatna sprawa każdego i nikt nie będzie w to wnikał ani dociekał :)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez mcba » 24 Paź 2012, 19:27

disturbia napisał(a): wyznanie to prywatna sprawa każdego i nikt nie będzie w to wnikał ani dociekał
ale ja miałem zupełnie inny podtekst tego o czym też napisałem :P
wstawcie kropki albo inne gwiazdki w miejsce symboli i tez będzie dobrze :P
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez KaloNDM » 24 Paź 2012, 20:24

Też jestem zdania, że symboliki religijnej w logo być nie powinno.
Jak na razie ten ostatni projekt MCBA podoba mi siÄ™ najbardziej :D

Chociaż pomysł Kocura też jest ciekawy..
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez tk28 » 25 Paź 2012, 14:54

Wiem, że trochę się spóźniam ze swoją propozycją loga ale czas nie był łaskawy, logo jest w trakcie tworzenia i w związku z tym mam prośbę. Potrzebuję zdjęcie stare lub nowe podobne do poniższego ale żeby była widoczna cała wieża kościoła a nawet cały kościół z perspektywą ulicy Warszawskiej. Nie jest istotnie czy będzie stare czy współczesne ale żeby było dosyć duże.

Image
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez kama » 25 Paź 2012, 14:57

KaloNDM napisał(a):Też jestem zdania, że symboliki religijnej w logo być nie powinno.
Jak na razie ten ostatni projekt MCBA podoba mi siÄ™ najbardziej :D

Chociaż pomysł Kocura też jest ciekawy..


Logo nie powinno zawierać elementów religijnych: zdjęć, znaków czy też rysunków, NTH nie jest do zabliźniania ran czy teź faworyzowania któregoś z wyznań, nowodworski kościół jest ładny ale nadaje się na logo kółka różańcowego, jeżeli w logo ma być element architektury to jeszcze parę zabytków w mieście zostało (czytaj w Nowym Dworze a nie w Twierdzy - Twierdza ma swoje Towarzystwo).
kama
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 187
Rejestracja: 05 Maj 2012, 19:41
Płeć: kobieta

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez mcba » 25 Paź 2012, 15:17

żebyśmy mieli jasność wycofuję się z poprzedniego pomysłu i tak jak wspominałem jako separatory proponuję kropki w kolorach herbu(tak z grubsza:P)

kwestia czcionki, kolorystyki czy innych dodatków typu deseń ceglany jest oczywiście do ustalenia...
NTH logo okr.png
NTH logo okr.png (80.33 KiB) Obejrzany 8866 razy

kama napisał(a):jeżeli w logo ma być element architektury to jeszcze parę zabytków w mieście zostało (czytaj w Nowym Dworze a nie w Twierdzy - Twierdza ma swoje Towarzystwo).

popieram
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Godło - Znak - Logo Towarzystwa

Postprzez KaloNDM » 25 Paź 2012, 15:42

Właśnie :D Ja myślałem o czymś takim (Zaznaczam, że ze mnie taki grafik, jak z koziej ... trąba) :lol: :oops: :lol:
Załączniki
Logo K.jpg
Logo K.jpg (48.36 KiB) Obejrzany 8861 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nowodworskie Towarzystwo Historyczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron