Inspektor budowlany zamyka lotnisko

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Re: Inspektor budowlany zamyka lotnisko

Postprzez ukasz » 24 Gru 2012, 09:27

kolejny news na temat lotniska: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ozwow.html
I kilka najciekawszych cytatów:
"Pęknięcia na pasie zauważono już poprzedniej zimy, kiedy lotnisko jeszcze nie działało. Władze portu twierdzą jednak, że je załatano. Ostatnie wykruszenia miał spowodować duży spadek temperatury. - Wyszły błędy w wykonaniu pasa - stwierdził wczoraj na konferencji prasowej prezes portu w Modlinie Piotr Okienczyc."

"Przewoźnicy zażądają zapewne od portu pokrycia kosztów wyższych opłat lotniskowych na Okęciu i dowozu tam podróżnych autokarami. Straty będą miały także punkty handlowe w terminalu oraz przewoźnik autobusowy do lotniska. Sam port w Modlinie już wycenia utracone zyski spowodowane brakiem wpływów z opłat lotniskowych na ok. 180 tys. zł dziennie. "
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Inspektor budowlany zamyka lotnisko

Postprzez rather » 24 Gru 2012, 09:31

Harmonogram paćkania pasa zaczyna wyglądać tak, że WINB wyda zalecenia dopiero po świętach (widziałem też wersję, że dopiero na początku stycznia). Do tego według różnych wersji - od kilku tygodni do kilku miesięcy - na naprawę pasa (obstawiam, że jednak będzie to kilka miesięcy). Jednym słowem będziemy mieli otwarcie w rocznicę ubiegłorocznego otwarcia - Nowy Dwór będzie jedynym miastem w Polsce, w którym co roku otwierane jest lotnisko :P
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Inspektor budowlany zamyka lotnisko

Postprzez Mavgan » 24 Gru 2012, 09:35

rather napisał(a):Nowy Dwór będzie jedynym miastem w Polsce, w którym co roku otwierane jest lotnisko :P

czyli jednak sÄ… jakieÅ› pozytywy :)
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Inspektor budowlany zamyka lotnisko

Postprzez rather » 24 Gru 2012, 09:47

Jasne - chodzi przecież o to, żeby drobne minusy nie przesłaniały nam oczywistych plusów!
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Inspektor budowlany zamyka lotnisko

Postprzez SÅ‚awomir_KaliÅ„ski » 24 Gru 2012, 10:08

ukasz napisał(a):kolejny news na temat lotniska:
"Pęknięcia na pasie zauważono już poprzedniej zimy, kiedy lotnisko jeszcze nie działało. Władze portu twierdzą jednak, że je załatano. Ostatnie wykruszenia miał spowodować duży spadek temperatury


Przecież o tym było głośno w maju 2012 roku:

Życie Warszawy: "Modlin z dziurami' - http://www.zw.com.pl/artykul/656534.html

Cytat z artykułu:
".. - Było ogłoszenie, że szukają ludzi do pracy, to przyszedłem - mówi jeden z robotników, zastrzegając anonimowość.
- Płacili 10 zł na godzinę. Może nie dużo, ale lepiej mieć pracę, niż nie mieć. A robota łatwa.
Siedziałem sobie, tłukłem młotkiem w dziurę i wypełniałem ją specjalnym, szybkoschnącym cementem,
potem zacierałem, żeby było równo.."


Czego się spodziewaliście? :D
Że po takim remoncie będzie wszystko OK? :D

Puentując słowami Pana Przewodniczącego Bisialskiego:
"..Ile dobrego udało się zrobić ... nie będę nawet wspominał.
Każdy kto dotknął tej materii orientuje się ile pracy tu włożono.."


Życzę wszystkim Wesołych Świąt :D
Załączniki
Naprawa pasa startowego..jpg
Źródło: http://www.zw.com.pl/galeria/244834,1,656534.htm
Naprawa pasa startowego..jpg (55.68 KiB) Obejrzany 15295 razy
Sławomir_Kaliński
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 26
Rejestracja: 20 Gru 2012, 09:11
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Inspektor budowlany zamyka lotnisko

Postprzez ukasz » 24 Gru 2012, 11:09

To zdjęcie wszystko wyjaśnia :D

"Pęknięcia na pasie zauważono już poprzedniej zimy, kiedy lotnisko jeszcze nie działało. Władze portu twierdzą jednak, że je załatano. Ostatnie wykruszenia miał spowodować duży spadek temperatury. - Wyszły błędy w wykonaniu pasa - stwierdził wczoraj na konferencji prasowej prezes portu w Modlinie Piotr Okienczyc."

Oczywiście, że było o tym głośno przed otwarciem, nawet na forum gdzieś był temat ;) Zacytowałem ten fragment specjalnie, ponieważ brzmi on prawie jak przyznanie się do winy: Pęknięcia były zanim zaczęły latać samoloty no to je załataliśmy nie myśląc o tym, co będzie dalej. Dobrze, że mamy zimę to możemy zwalić na duży spadek temperatury (pewnie z -16 st. C) :) Mało tego, wcześniej widzieliśmy pęknięcia, ale nie braliśmy pod uwagę, że mogą być spowodowane błędami w wykonaniu pasa.... Ten fragment idealnie oddaje to, co dzieje się na tym lotnisku...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Inspektor budowlany zamyka lotnisko

Postprzez kocur » 24 Gru 2012, 11:50

Paradoksalnie może okazać się że dla pasażerów te całe jaja wyjdą na plus. Odejdzie włóczęga po pociągach, autobusach itp. Odejdzie stanie na zimnie na płycie na głodniaka, doświadczenia z jakością obsługi ( chociaż i na Okęciu różnie z tym bywa).
Osobiście mam tylko nadzieję że czas ten zostanie dobrze wykorzystany przez Towarzystwo Rozwoju Organizacji Lotniska Europejskiego ( TROLE ) do nadrobienia tych wszystkich żenujących niedoróbek, zamontowanie ILS'U itp. W sumie patrząc za okno na te mgły to i tak pewnie przez święta nic by nie latało z Modlina ale to nie jest argument.
Awatar użytkownika
kocur
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 Paź 2011, 22:38

Re: Inspektor budowlany zamyka lotnisko

Postprzez Mavgan » 24 Gru 2012, 12:15

To zdjęcie chyba tłumaczy wszystko. Nie mam nic przeciwko tym robotnikom, dawali robotę to chłopcy wzięli. Tylko to jest chyba taka dosyć specyficzna praca przy naprawie pasa startowego. A tu pan Józiek z kumplami przyszli połatać......ja nie mogę, obraz nędzy i rozpaczy.....
to może dziękujmy Bogu że nie było żadnej katastrofy, bo dopiero "jaja" by były.
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Inspektor budowlany zamyka lotnisko

Postprzez admin » 24 Gru 2012, 12:18

Zwróciliście uwagę ile jest tych połatanych dziurek w pasie? Po prostu jak ser szwajcarski to wygląda, na załączonym zdjęciu nie ma metra kwadratowego bez dziur. Wnioskuję po tym, że reszta pasa wyglądała identycznie...
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Inspektor budowlany zamyka lotnisko

Postprzez admin » 27 Gru 2012, 11:00

Jak informują w oświadczeniu władze portu lotniczego, "materiał zastosowany do naprawy jest materiałem używanym w takich sytuacjach na wielu lotniskach w kraju i za granicą i posiada wszystkie wymagane certyfikaty".

Mi się wydaje, że będzie to na zasadzie: załatane obecne dziury, a za chwilę obok załatanych powstaną następne. Przecież skoro materiał nie był dostatecznie dobry, to jak teraz załatają dobrym, to pojawią się w niedługim czasie podobne ubytki w pasie startowym tyle, że obok tych poprawionych i cała zabawa zacznie się od nowa...nikt tego nie wziął pod uwagę?
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Inspektor budowlany zamyka lotnisko

Postprzez ukasz » 27 Gru 2012, 11:06

admin napisał(a):Jak informują w oświadczeniu władze portu lotniczego, "materiał zastosowany do naprawy jest materiałem używanym w takich sytuacjach na wielu lotniskach w kraju i za granicą i posiada wszystkie wymagane certyfikaty".


Tak, jak masz 2-3 dziurki na całym pasie to można sobie tak łatać. Pas w Modlinie wygląda jak ser :|
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Inspektor budowlany zamyka lotnisko

Postprzez Mavgan » 27 Gru 2012, 13:17

zapaćkają i będzie nówka nie śmigana ;)
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Inspektor budowlany zamyka lotnisko

Postprzez rather » 27 Gru 2012, 14:57

Jadą młotkami aż miło...

Image
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Inspektor budowlany zamyka lotnisko

Postprzez Mavgan » 27 Gru 2012, 15:35

widzę że obuwie także mają profesjonalne
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Inspektor budowlany zamyka lotnisko

Postprzez rather » 27 Gru 2012, 15:49

Można jeszcze na TVN24 zobaczyć jak praca wre przy zastosowaniu najnowszych technologii stosowanych na lotniskach całego świata http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/pier ... 32613.html. Na kolejnym filmie widać też jak inżynierowie odpalają przy pomocy młotka butlę z gazem :lol: :lol: :lol:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron