Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Postprzez andrzej1974 » 31 Paź 2014, 14:49

9 miejsce od końca. Są gorsi :lol:

http://forsal.pl/wydarzenia/artykuly/83 ... ropie.html
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Postprzez midas77 » 04 Lis 2014, 15:21

I cały wysiłek propagandy poszedł na marne??? Widać za słabo ludziom wmawiano, że widzą sukces i cud techniki w jednym. Pora powołać jakiś instytut, który wzorem komisji dra Macieja Laska będzie tłumaczył ludziom czego doświadczają.
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Postprzez shad0w99 » 04 Lis 2014, 18:56

I teraz pytanie, czy uznać to 9 miejsce za sukces czy za porażkę. Osiągniecie 1 miejsca w kategorii najgorsze lotnisko też było by w końcu osiągnięciem :)
shad0w99
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 149
Rejestracja: 10 Lis 2011, 09:17

Re: Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Postprzez mmokrzycki » 04 Lis 2014, 19:18

midas77 napisał(a):I cały wysiłek propagandy poszedł na marne??? Widać za słabo ludziom wmawiano, że widzą sukces i cud techniki w jednym.

Naprawdę to takie deprecjonujące, że Modlin znalazł się na 9 miejscu w Europie w rankingu na najgorsze lotnisko do spania?
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Postprzez midas77 » 05 Lis 2014, 08:44

mmokrzycki napisał(a):Naprawdę to takie deprecjonujące, że Modlin znalazł się na 9 miejscu w Europie w rankingu na najgorsze lotnisko do spania?


Ależ skąd???
Widać przecież, że jest jeszcze miejsce by spadek był głębszy.
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Postprzez aladin2013 » 05 Lis 2014, 09:15

midas77 napisał(a):I cały wysiłek propagandy poszedł na marne??? Widać za słabo ludziom wmawiano, że widzą sukces i cud techniki w jednym. Pora powołać jakiś instytut, który wzorem komisji dra Macieja Laska będzie tłumaczył ludziom czego doświadczają.


Negatywną propagandę to sieją tacy "lokalni patrioci" jak Ty. Zdecydowana większość klientów lotniska (z którymi bardzo często mam styczność) nie ma zastrzeżeń do jego funkcjonowania. Jedyną wadą lotniska jest to, że powoli staje się zbyt małe.

Midas77 rozumiem, że korzystałeś już kilka razy z usług naszego lotniska, więc masz wyrobioną opinię na jego temat... jakie więc są jego najwieksze wady?
aladin2013
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 53
Rejestracja: 16 Sty 2013, 20:29
Płeć: mężczyzna

Re: Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Postprzez mmokrzycki » 05 Lis 2014, 09:21

Wydaje mi się, że większość z podróżnych korzysta z lotniska w celu latania, a nie spania na nim. Dlatego nie przykładałbym takiej wagi do tego rankingu.
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Postprzez wisnia78 » 05 Lis 2014, 10:30

mmokrzycki napisał(a):Wydaje mi się, że większość z podróżnych korzysta z lotniska w celu latania, a nie spania na nim. Dlatego nie przykładałbym takiej wagi do tego rankingu.


No właśnie. Osobiście korzystałam wielokrotnie i nie mam żadnych zastrzeżeń. A już z pewnością nie będę się pchać na Okęcie, jak mam Modlin pod nosem. A ranking uważam za tendencyjny :)
wisnia78
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3
Rejestracja: 05 Lis 2014, 08:08
Płeć: kobieta

Re: Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Postprzez midas77 » 05 Lis 2014, 11:53

aladin2013 napisał(a):Negatywną propagandę to sieją tacy "lokalni patrioci" jak Ty. Zdecydowana większość klientów lotniska (z którymi bardzo często mam styczność) nie ma zastrzeżeń do jego funkcjonowania. Jedyną wadą lotniska jest to, że powoli staje się zbyt małe.

Midas77 rozumiem, że korzystałeś już kilka razy z usług naszego lotniska, więc masz wyrobioną opinię na jego temat... jakie więc są jego najwieksze wady?



Nie rozumiem, czemu Szanowny Interlokutor mój "patriotyzm" zdegradował do poziomu lokalnego, wszak często używam sobie nawet na tym forum z idiotyzmów dotyczących całej naszej Ojczyzny.

Odpowiadając na pytanie czy korzystałem z tegoż wiekopomnego osiągnięcia sprawującej rządy ferajny (począwszy od włodarzy naszego miasta poprzez samorząd wojewódzki ze sławetnym Adamem Struzikiem (uhonorowanym również przez Nowy Dwór Mazowiecki) a skończywszy na tkwiącej po uszy w przekrętach rządzie koalicji PO-PSL bo to są udziałowcy tego dzieła) odpowiem, że nie miałem okazji. Wystarczy jednak popatrzeć jak ludzie obładowani bagażami mozolnie wędrują z pociągów na PKP Modlin po wysokich schodach by dotrzeć do autobusu. Oczywiście dla ludzi sprawnych to żaden wysiłek, ale gdy spotka to osobę z ograniczoną sprawnością ruchową, albo z małym dzieckiem przy niesprzyjającej pogodzie to już tak różowo nie jest. Proszę sobie przypomnieć zapowiedzi, obietnice (ba nawet groźby) samego Struzika, który grzmiał, że mimo jakichś tam ekologów te parę kilometrów toru wybuduje do Lotniska. Były nawet na to pieniądze z UE! I co??? I wielkie nic!!! Dojazd do tego Lotniska to jest skandal! Jadąc nawet samochodem od strony Warszawy przez Jabłonnę staniemy w korku na moście w Nowym Dworze, gdzie w dodatku rozpoczęto inwestycję, która natężenie tego ruchu jeszcze wzmocni, czyli korki będą jeszcze większe.

Oczywiście można się zachwycać, że za kilkadziesiąt złotych można polecieć z tego Lotniska do Gdańska, Szczecina, Sztokholmu, czy Budapesztu ale jeśli nie będzie normalnej infrastruktury dojazdowej to przecież pasażerowie z NDM i Pomiechówka nie sprawią że będzie to rentowne Lotnisko. Z taśm "Wprost" wynika przecież, że ci tani przewoźnicy są dotowani z naszych podatków a widać przecież że Modlin ma problem z pozyskaniem nowych przewoźników. Co będzie gdy po wyborach kasę na wsparcie tych przewoźników trzeba będzie zredukować??? Wystarczy dobre samopoczucie, które Pan zechciał tu zaprezentować? Szczerze wątpię.
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Postprzez mich8 » 05 Lis 2014, 12:28

Dorzucę swoją cegiełkę do tematu.
Otóż korzystałem z usług lotniska. Cieszę się że jest. Ale widzę kilka nieścisłości.
Pierwsza największa dla okolicznych mieszkańców jest zła, nie wiem czy celowa czy nie, określenie strefy złego wpływu na okoliczne gminy. Korytarze i ścieżki podejścia na mapie mają się nijak do faktów, rzeczywistości. Skutkuje to tym, że niestety mniej okolicznych mieszkańców może starać się o odszkodowania od lotniska.
Jeśli chodzi o pasażerów to faktycznie, już są momenty, że terminal jest zbyt mały, jeśli chodzi o chwilową liczbę obsługiwanych pasażerów. A to tylko jedna linia samolotów.
Dalej. Kiedyś zdarzyło mi się być w czasie deszczu na lotnisku. Było to jakieś półtora miesiąca temu. Przed terminalem jest taki mały podwieszany, szklany dach nad chodnikiem. Jego dziadowskie wykonanie skutkowało tym, że z mocowań, rynienek i łączeń poszczególnych tafli szkła wprost na głowę przechodniów leciała woda. Może ktoś pamięta podobną sytuację ze Stadionu Narodowego. Tam też na schody lała się woda z padającego deszczu. Mimo, że schody były pod dachem.
Dalej. Słabe oznakowanie wjazdu na lotnisko od strony Zakroczymia. Często jeżdżę tamtędy i widzę groźnie wyglądające sytuacje. Drogowskaz informujący o skręcie w lewo jest ustawiony jakieś 15metrów od świateł (od strony Zakroczymia). Skutkuje to tym, że kierowcy jadący na lotnisko, często wiedzą, że gdzieś mają skręcić, ale dowiadują się o tym w ostatniej chwili. Akurat to można w prosty sposób rozwiązać przestawiając drogowskaz zaraz za zjazd z wiaduktu.
Dalej. Brak ciągłości chodnika z lotniska do Twierdzy. Przez co ludzie muszą chodzić po ulicy.
mich8
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 Lut 2013, 00:20
Miejscowość: NDMaz
Płeć: mężczyzna

Re: Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Postprzez rather » 05 Lis 2014, 17:35

Nie zgadzam się z opinią, że niskie miejsce w rankingu warunków do spania czy odpoczynku nie dyskwalifikuje lotniska. Dla pasażerów latających jednym połączeniem z miejsca A do miejsca B to rzeczywiście nie jest problem, kłopot pojawia się na dłuższych trasach pokonywanych kilkoma połączeniami. A nasze lotnisko w końcu po coś jest skomunikowane z Okęciem - moim zdaniem po to, żeby można było łączyć loty. W przypadku przesiadek najczęściej oczekuje się kilka - kilkanaście godzin na kolejny lot i możliwość odpoczynku bardzo podnosi komfort podróży. Tym bardziej, że na kilka godzin nie ma sensu brać hotelu. Duże lotniska starają się ułatwić podróżnym odpoczynek - na podłogach jest np. wykładzina dywanowa na której się dość wygodnie śpi (śpiący podróżni nikogo nie dziwią), dostępne są łazienki (często z prysznicami), gniazdka do podłączenia ładowarki, itp. Proponuję kiedyś odbyć podróż trwającą 30h to każdy się przekona jak istotna jest ocena lotniska pod względem wygody spania...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Postprzez admiralbar » 05 Lis 2014, 21:42

Rather na których lotniskach są łazienki z prysznicami ?
Na lotniskach ludzie śpią na podłodze bo niby gdzie, na jakimś lotnisku (chyba w Niemczech) widziałem takie kapsuły do spania, oczywiście płatne.
Nie wiem skąd narzekania na lotnisko, nie podoba się to proszę nie latać tanimi liniami z Modlina, tylko ''normalnymi'' z Okęcia, Polak chce zapłacić tanio a być traktowany jak w biznes klasie - tak się nie da.
admiralbar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 274
Rejestracja: 21 Paź 2012, 09:46
Płeć: mężczyzna

Re: Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Postprzez rather » 05 Lis 2014, 21:53

W Hong Kongu
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Postprzez admiralbar » 05 Lis 2014, 23:09

Na lotnisku w Hong Kongu a toalecie akurat nie byłem. To był prysznic do umycia się, czy podmycia ? w Singapurze łatwo pomylić kibelek z prysznicem - różni się chyba tylko ''podłogą'' :)
admiralbar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 274
Rejestracja: 21 Paź 2012, 09:46
Płeć: mężczyzna

Re: Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Postprzez rather » 05 Lis 2014, 23:43

Z tego co pamiętam to był normalny prysznic. Korzystałem tylko ze zwykłej łazienki, więc szczegóły średnio pamiętam, ale prysznice były na bank. I komfort oczekiwania na połączenie był rzeczywiście na poziomie. Oczywiście nie ma sensu porównywać hubów z lotniskiem Modlin...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości