Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez tk28 » 07 Mar 2012, 17:55

Dlatego też sprawy z nazewnictwem powinny być ustalone zanim powstanie stacja przy lotnisku bo później będzie po ptokach, ale znając życie i tak będzie Modlin o Nowym Dworze możemy zapomnieć raz na zawsze. Nasz obecny włodarz nie zgodzi się na Nowy Dwór Maz. bo tak jak już kiedyś powiedział w wywiadzie "jest przeciwny", tak jak zresztą wszystkiemu. Jeżeli jedna nazwa jest "Modlin" to druga na pewno nie będzie Nowy Dwór Maz. bo kłóciłoby się to z lokalnym patriotyzmem burmistrza i nie ważne jest, że to nie będzie zgodnie z przyjętymi zasadami.

Ja obstawiam, że stacja przy lotnisku będzie nazywała się Modlin - Lotnisko.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez Zirhan » 17 Mar 2012, 19:38

tk28 napisał(a):Ja obstawiam, że stacja przy lotnisku będzie nazywała się Modlin - Lotnisko.
Nazwa powinna być krótka i łatwa do odczytania. Mam tu na uwadze gości z zagranicy. Nowy Dwór Mazowiecki to byłaby nazwa w typie węgierskiej, którą kiedyś zobaczyłem jadąc przez ten kraj.
Miała z kilkanaście sylab. Była nie do odczytania dla nie Węgra. Z wrażenia aż się zatrzymałem i przepisałem ją sobie litera po literze.
Całość była szokiem dla umysłu i nie do powtórzenia z pamięci.
Modlin - jest krótkie, zwięzłe i proste. Dwusylabowe, a takie uwielbiają ludy angielskojęzyczne.
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez tk28 » 17 Mar 2012, 23:39

Na pewno najlepiej jest jak nazwa stacji jest krótka i łatwa ale trzeba wziąć pod uwagę także lokalizację stacji tak jak to się robi w całym kraju a ta stacja ma być w Nowym Dworze Mazowieckim nie w Modlinie, bo taka miejscowość nie istnieje. Nie można brnąć w takie błędy bo i tak do dziś Modlin jest przez wielu uważany za miejscowość a to nie prawda. Takie nazwy jak Lotnisko Chopina w Warszawie czy Port lotniczy Kraków-Balice też nie są łatwe dla obcokrajowców. W innych krajach nie dostosowują swoich nazw pod nas więc czemu my mamy to robić :?: Niech się uczą. Poza tym jest możliwość aby nazwy były poza polskimi także po angielsku. W przypadku stacji na lotnisku Modlin wcale nie trzeba używać pełnej nazwy miasta bo "Mazowiecki" jest dodane po wojnie w celu rozróżnienia kilku Nowych Dworów w Polsce. Stacja równie dobrze mogłaby się nazywać Nowy Dwór - Lotnisko Modlin (New Manor - Airport Modlin ;) ), Mazowiecki wcale nie jest potrzebny bo to miasto od wieków było po prostu Nowym Dworem. Nie może tak być, że Nowy Dwór jest wciąż pomijany na korzyść nieistniejącego Modlina tylko dlatego, że włodarz jest lokalnym patriotą i jest przeciwny wszelkim zmianom bo to nazwa historyczna (jego słowa). Nowy Dwór to też nazwa historyczna i to jeszcze starsza od Modlina.
Druga sprawa to taka, że pewnie samo lotnisko zostanie nazwane czyimś imieniem i będzie tak jak z Lotniskiem Chopina w Warszawie, które przez wiele lat było Lotniskiem Okęcie a później to zmieniono. Więc lotnisko Modlin też może mieć inną oficjalną nazwę.
Myślę, że na razie trzeba się wstrzymać ze spekulacjami i czekać bo i tak przecież nie mamy na to wpływu jak co będzie nazwane.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez WND » 18 Mar 2012, 12:14

Ja proponuje nazwę - Jedyne miasto na świecie które posiada jednocześnie lotnisko międzynarodowe i jedno jedyne skrzyżowanie ze światłami :D

Wiem nazwa niezbyt krótka ale jak zapada w pamięć :D
Image
Spółka ERBUD - ZAMBET wybuduje elektrownie atomową i rozwiążą się wszystkie problemy.
Awatar użytkownika
WND
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 227
Rejestracja: 05 Paź 2011, 16:33

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez ukasz » 18 Mar 2012, 15:50

WND napisał(a):Ja proponuje nazwę - Jedyne miasto na świecie które posiada jednocześnie lotnisko międzynarodowe i jedno jedyne skrzyżowanie ze światłami

.... i zamiast normalnych skrzyżowań ma same ronda :D To niestety może się ziścić patrząc w dłuższej perspektywie... Ot taki nowodworski sposób na spowolnienie ruchu i zakorkowanie miasta ;)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez k.nowak32 » 19 Mar 2012, 07:26

WND napisał(a):Ja proponuje nazwę - Jedyne miasto na świecie które posiada jednocześnie lotnisko międzynarodowe i jedno jedyne skrzyżowanie ze światłami :D

Wiem nazwa niezbyt krótka ale jak zapada w pamięć :D


Ale już niedługo trzeba by było zmieniać nazwę;)

http://www.novikom.webd.pl/news.php?readmore=173
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez WND » 19 Mar 2012, 21:06

Czy ja wiem czy tak niedługo ? ;)

"Jak zapowiada naczelnik wydziału, pan Dariusz Tabęcki, badania ta rozpoczną się po otwarciu obydwóch wiaduktów."
Image
Spółka ERBUD - ZAMBET wybuduje elektrownie atomową i rozwiążą się wszystkie problemy.
Awatar użytkownika
WND
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 227
Rejestracja: 05 Paź 2011, 16:33

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez k.nowak32 » 04 Kwi 2012, 08:32

Jak zauważyła "Gazeta Wyborcza", na stronie Urzędu Dzielnicy Włochy miasta Warszawy można głosować nad zmianą nazwy przystanku kolejowego Warszawa Ursus Północny, który położony jest nie w dzielnicy Ursus, a w dzielnicy Włochy.
W ankiecie dostępnej na stronie urzędu możliwe są trzy opcje: Warszawa Nowe Włochy, Warszawa Włochy Zachodnie i Warszawa Włochy Północne. Największym uznaniem cieszy się nazwa Warszawa Nowe Włochy. Po ze­bra­niu opi­nii miesz­kań­ców dziel­ni­ca zamierza ofi­cjal­nie wy­stą­pić do Pol­skich Li­nii Ko­le­jo­wych o zmia­nę na­zwy przystanku, który leży przy samej granicy Ursusa. Historycznie obsługiwał on zresztą część olbrzymiej fabryki traktorów "Ursus".

– Je­śli ta­ka bę­dzie wo­la miesz­kań­ców, to spra­wa jest jak naj­bar­dziej do zre­ali­zo­wa­nia – powiedział "Gazecie Wyborczej" rzecz­nik PKP PLK Krzysz­tof Łań­cuc­ki. Wygląda na to, że tak się stanie - w opcjach ankiety dzielnica nie umożliwiła pozostawienia obecnej nazwy przystanku.

http://www.ud-wlochy.waw.pl/page/10,ankieta.html
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez tk28 » 04 Kwi 2012, 11:27

@k.nowak32 Sęk w tym, że nasza władza nie wyraża zgody na zmianę pewnej nazwy twierdząc, że "jest to nazwa historyczna i jestem przeciwny zmianie [...] poza tym nazwa byłaby za długa". Jeden i drugi powód jest absurdalny zresztą tak jak cała nasza władza. Nazwa ta powinna być zmieniona a raczej uzupełniona już 50 lat temu. Zgoda PKP jest od dawna ale nasza nieomylna i wszechmogąca władza to blokuje podając powody wyciągnięte wprost z d...... . Wszystko rozchodzi się tylko o kasę, którą miasto musiałoby wyłożyć na zmianę tablic ponieważ gdy PKP od razu chciało założyć nowe podczas modernizacji linii kolejowej to miasto nie wyrażało zgody na zmianę nazwy.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez rather » 04 Kwi 2012, 15:32

Raczej nie o kasę chodzi tylko o wyborców, którzy nie mają życzenia mieszkać w jakimś tam Nowym Dworze Mazowieckim i nazwa stacji załatwia im ich mocarstwowe ambicje. Za chwilę na potwierdzenie dostaną jeszcze lotnisko, hotel, a na koniec może nawet supermarket z Modlinem w nazwie. A troskę docenią głosując na swego dobrodzieja w kolejnych wyborach :)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez k.nowak32 » 04 Kwi 2012, 17:22

O ile pamiętam to ostatni powód podawany przez burmistrza to brak zgody PLK i ewentualne koszty, które musiałoby ponieść miasto.
Sytuacja w dzielnicy Warszawa Włochy zaprzecza temu. Jest okazja aby PLK postawić przed ścianą;)

Znam sporo osób z Modlina i są zdecydowanie za dodaniem nazwy miasta w nazwie ich stacji. Czują się mieszkańcami Nowego Dworu Mazowieckiego.
I o to powinniśmy dbać - o zbliżanie rozległych części miasta i pracowanie nad świadomością społeczeństwa. Nie ma "tych zza rzeki" - wszyscy mieszkamy w tym mieście i mamy jednakowe prawa. Bo pozostawianie takiego indywidualizmu dzielnicy to jednocześnie spychanie mieszkańców Modlina na dalszy plan, na prowincję. Czy tego chce burmistrz?
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez tk28 » 04 Kwi 2012, 18:07

k.nowak32 napisał(a):O ile pamiętam to ostatni powód podawany przez burmistrza to brak zgody PLK i ewentualne koszty, które musiałoby ponieść miasto.

Dyskusja na ten temat już kiedyś była po tym, jak otrzymałem odpowiedź od PKP PLK w sprawie zmiany nazwy. Wątek wraz z dokumentem jest tu: Link.

A co do niektórych mieszkańców Modlina czy Modlina Twierdzy to nie byłbym taki pewien. Znam wiele osób mówiących, że mieszkają w Modlinie czy dosłownie w miasteczku Modlin Twierdza. Wiele razy w swoim życiu w tym mieście spotkałem się ze zdziwieniem lub oburzeniem mieszkańców Modlina i M. Twierdzy gdy zderzyli się z faktem mieszkania w Nowym Dworze Maz. Widziałem to wiele razy gdy chodziłem do tutejszej szkoły, do której chodzili też mieszkańcy modlińskich osiedli.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości