Lotnisko Modlin WMI - kontra CBA

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Lotnisko Modlin WMI - kontra CBA

Postprzez mtb » 02 Sie 2012, 10:42

Właśnie w TVN24 podano iż CBA zbadała jak się to przetargi na lotnisku robiło ;) a wnioski wysłała trafiły do sądu/prokuratury ?
Martwi mnie tylko to że tą sprawą będą zajmowali się w Nowym Dworze Mazowieckim.
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Lotnisko Modlin WMI - kontra CBA

Postprzez admin » 02 Sie 2012, 11:03

wlasnie w radio mowili o tym ze jakies przewaly mogly byc...ze sa jakies problemy w ksiegach i ze dzielono wieksze zlecenie na kilka mniejszych...

Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim materiały z kontroli przeprowadzonej w spółce Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzili od 14 maja do 24 lipca kontrolę w spółce Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

Przeprowadzona kontrola wykazała między innymi liczne błędy formalne w dokumentach księgowo-finansowych oraz projektowych sporządzanych przez pracowników spółki. Stwierdzono także nieprawidłowości w zakresie stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych, w tym między innymi zaniżenie wartości przeprowadzanego zamówienia oraz dzielenie go na części. Zdaniem CBA może to świadczyć o celowym wyłączeniu przepisów tej ustawy. - Zgromadzone dotychczas przez funkcjonariuszy CBA materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim - informuje Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.
W trakcie postępowania sprawdzano decyzje podejmowane w zakresie zamówień publicznych oraz rozporządzanie mieniem przez spółkę. Weryfikowano także procedury wewnętrzne związane z planowaniem, realizacją i rozliczeniem zamówień udzielonych w latach 2011-2012.

z gazeta.pl 02.08.2012 , aktualizacja: 02.08.2012 11:36
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Lotnisko Modlin WMI - kontra CBA

Postprzez mtb » 02 Sie 2012, 11:12

Ja tam mogę tylko dodać lepiej późno niż wcale - ale martwi mnie to że nie będą się tym zajmowali ludzie z innego miasta tylko z NDM .
U nas moim zdaniem przy tak małej społeczności może się okazać że to co dostarczą z CBA okaże się jak zwykle mało interesujące, a w następstwie sprawa się rozmyje.
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Lotnisko Modlin WMI - kontra CBA

Postprzez Inaz » 02 Sie 2012, 11:30

Kolesiostwo jest na porządku dziennym, można się było tego spodziewać. Jestem zaskoczona, że CBA działa tak szybko, ale to dobrze :)

EDIT:
Tylko nie dobrze, że to znów rzuca na nas złe światło. Wcześniej artykuł, że jesteśmy wiochą, teraz CBA. Źle to o nas świadczy
Ostatnio edytowany przez mcba, 02 Sie 2012, 11:43, edytowano w sumie 1 raz
Powód: połączenie kolejnych wypowiedzi, w krótkim czasie... proszę używać przycisku EDYTUJ znajdującego się u dołu postu... pozdrawiam
Inaz
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 9
Rejestracja: 21 Kwi 2012, 22:42

Re: Lotnisko Modlin WMI - kontra CBA

Postprzez mtb » 02 Sie 2012, 11:38

Inaz napisał(a):Tylko nie dobrze, że to znów rzuca na nas złe światło. Wcześniej artykuł, że jesteśmy wiochą, teraz CBA. Źle to o nas świadczy :(

Jakich nas - ja siÄ™ z Lotniskiem WMI nie identyfikujÄ™.
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Lotnisko Modlin WMI - kontra CBA

Postprzez mcba » 02 Sie 2012, 11:42

mtb napisał(a):Jakich nas - ja się z Lotniskiem WMI nie identyfikuję.

chciał czy nie chciał miasto ma tam swoje nikłe udziały, więc teoretycznie powinno wiedzieć jak się tam odbywają przetargi...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Lotnisko Modlin WMI - kontra CBA

Postprzez dahoovka » 02 Sie 2012, 13:33

Mnie najbardziej rozbawiła notka na nowodworskim24 - "Jak dowiedzieli się nasi reporterzy...", "Jak udało nam się ustali" i tekst skopiowany prawie żywcem ze strony CBA :)

Normalnie należą się gratulacje :)
dahoovka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 112
Rejestracja: 19 Sty 2011, 21:39

Re: Lotnisko Modlin WMI - kontra CBA

Postprzez mtb » 02 Sie 2012, 16:22

dahoovka napisał(a):Mnie najbardziej rozbawiła notka na nowodworskim24 - "Jak dowiedzieli się nasi reporterzy...", "Jak udało nam się ustali" i tekst skopiowany prawie żywcem ze strony CBA :)

Normalnie należą się gratulacje :)

Tak naszym NDMowym gazetom trzeba pokazywać palcem to co widać jest gołym okiem .
Z drugiej strony nie dziwi mnie ten fakt ponieważ rozumiem że się boją podania do sądu i w
następstwie kar i odszkodowań.
Może z tego powodu nie czytam tej prasy bo i nic tam dla mnie nie ma.
Sensacji brak golizny brak - kolejna czarna dziura z NDM
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Lotnisko Modlin w prasie krajowej

Postprzez nova » 02 Sie 2012, 17:58

Od niespełna trzech tygodni mamy długo oczekiwane przez wszystkich i wreszcie działające lotnisko. Było otwarcie z wielką pompą, a potem nadzieje na pracę. Przez te ostatnie tygodnie nie brakowało w krajowej prasie artykułów na temat lotniska, a raczej był to temat numer jeden. Ale choć śledziłam uważnie wszystko, co na ten temat pisano nie znalazłam choćby jednego pochlebnego tekstu.
A oto ostatni artykuł, opublikowany dzisiaj...

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wa ... omosc.html
CBA wykryło nieprawidłowości na lotnisku w Modlinie

Błędy formalne w dokumentach księgowo-finansowych, projektowych, obchodzenie prawa i zaniżanie wartości inwestycji – po kontroli na lotnisku w Modlinie CBA nie zostawia na nim suchej nitki. Sprawą zajmie się prokuratura.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzili kontrolę w spółce Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin od 14 maja do 24 lipca. Sprawdzano decyzje podejmowane w zakresie zamówień publicznych oraz rozporządzanie mieniem przez spółkę. Weryfikowano także procedury zewnętrzne związane z planowaniem, realizacją i rozliczeniem zamówień udzielonych w latach 2011-2012. – Dlaczego przeprowadziliśmy kontrolę. Bo to nasz ustawowy obowiązek – mówi Onetowi Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA. – Oprócz działalności dochodzeniowo-śledczej, prewencyjnej i analitycznej prowadzimy także działalność kontrolną – dodaje.

Kontrola okazała się zasadna, bo wykazała mnóstwo nieprawidłowości. Funkcjonariusze CBA wykryli liczne błędy formalne w dokumentach księgowo-finansowych oraz projektowych sporządzanych przez pracowników spółki. Stwierdzono także nieprawidłowości w zakresie stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych, w tym między innymi zaniżenie wartości przeprowadzanego zamówienia oraz dzielenie go na części, co może świadczyć o celowym wyłączeniu przepisów tej ustawy. – Zgodnie z prawem każda inwestycja w tym sektorze, której wartość przekracza 4 mln 845 tysięcy złotych powinna być przeprowadzona właśnie z tą ustawą. W tym wypadku ją ominięto – tłumaczy Dobrzyński.

Zgromadzone przez CBA materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Mazowiecki Port Lotniczy znajduje się około 40 km na północ od centrum Warszawy w Modlinie, dzielnicy Nowego Dworu Mazowieckiego. Rocznie nowe lotnisko jest w stanie obsłużyć nawet trzy miliony pasażerów. Pierwszy regularny samolot rejsowy typu Airbus A320 wylądował tu w niedzielę, 15 lipca, po godz. 17.30. Był to samolot linii Wizz Air z pasażerami z Budapesztu na pokładzie.


Co przyniesie przyszłość??? :oops:
nova
 

Re: Lotnisko Modlin WMI - kontra CBA

Postprzez disturbia » 02 Sie 2012, 21:17

Mtb@ co ty płacisz w kiosku za goliznę? ;) Tutaj też próżno szukać czegolowiek dobrego w temacie od momentu otwarcia.Za to przed...mmm same peany :D
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Lotnisko Modlin WMI - kontra CBA

Postprzez mtb » 23 Paź 2012, 08:38

Jakie są wieści po tym jak przeniesiono sprawę do NDM ? :
Tylko się domyślam że prowadzą ją w taki sposób by ją szybko wyjaśnić i ukarać winnych ;)
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Lotnisko Modlin WMI - kontra CBA

Postprzez mtb » 14 Sty 2013, 20:51

... a nie mówiłem :)
tak przy okazji - ma ktoś większą miotłę i większy dywan ?
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Lotnisko Modlin WMI - kontra CBA

Postprzez Zirhan » 17 Sty 2013, 19:54

dahoovka napisał(a):Mnie najbardziej rozbawiła notka na nowodworskim24 - "Jak dowiedzieli się nasi reporterzy...", "Jak udało nam się ustali" i tekst skopiowany prawie żywcem ze strony CBA :)
Właśnie tam ich reporterzy się o tym dowiedzieli! Hahaha! :D
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.


Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron