Kaplica na lotnisku Modlin

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez rather » 25 Paź 2012, 20:52

Marian napisał(a):Gdyby w naszym kraju religią był buddyzm, na lotniskach w kaplicach stałby budda czy to ciężko tak zrozumieć?

W którym miejscu w Konstytucji jest zapisane, że katolicyzm jest religią obowiązującą w naszym kraju? Bo w art. 25 jest coś zupełnie innego: "Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione". Jeśli są równouprawnione to może należy w kaplicy i innych miejscach powiesić co najmniej: krzyż katolicki, krzyż prawosławny, gwiazdę Dawida, półksiężyc, a w rogu postawić Buddę i garnek?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kaplica na lotnisku Modlin

Postprzez Marian » 25 Paź 2012, 21:00

Czy ja napisałem coś o konstytucji? O aspektach prawnych? Znowu tworzysz swoje bajki.

Chyba nie zaprzeczysz, że w Polsce jest najwięcej katolików?
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Kaplica na lotnisku Modlin

Postprzez admin » 25 Paź 2012, 21:10

mialo byc o kaplicy a nie o wyznaniach itd. bo uciekacie od tematu o ile pamietam to podobna tematyka poruszana jest w innej czesci naszego forum:)
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Kaplica na lotnisku Modlin

Postprzez kama » 25 Paź 2012, 21:11

Marian napisał(a):Czy ja napisałem coś o konstytucji? O aspektach prawnych? Znowu tworzysz swoje bajki.

Chyba nie zaprzeczysz, że w Polsce jest najwięcej katolików?


co nie zmienia faktu że @rather ma rację.
kama
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 187
Rejestracja: 05 Maj 2012, 19:41
Płeć: kobieta

Re: Kaplica na lotnisku Modlin

Postprzez rather » 25 Paź 2012, 21:14

Nie napisałeś, dlatego pozwoliłem sobie zacytować odpowiedni fragment, z którego wynika, że należałoby wszystkich traktować na równi.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kaplica na lotnisku Modlin

Postprzez Marian » 25 Paź 2012, 21:26

Pozwoliłeś sobie zinterpretować mój tekst jak Tobie wygodnie. :)

Ja mówiłem o jednym (o ludziach) a Ty napisałeś o przepisach. :)

Wracając do kaplic, z tego co czytam na forum podanym przez jednego z tutejszych użytkowników, kaplice to normalna rzecz na świecie, w Azji mają swoje kaplice w Europie inne, odpowiednie do większości wyznań.

Wasze pretensje o to że w kapliczce będzie krzyż i odrębne miejsce dla innych wyznań jest niepoważne. Niedługo jak zrobią kapliczkę z różnymi symbolami religijnymi to będziecie mieć pretensje, że krzyż jest większy niż budda.

Popadacie w paranoje.
Nikt nie napisał na drzwiach kaplicy "wstęp tylko dla katolików". Wstęp jest dla ludzi różnych wyznań i na tym polega równouprawnienie.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Kaplica na lotnisku Modlin

Postprzez mcba » 25 Paź 2012, 21:29

mi tam ona nie przeszkadza nie widzę zwyczajnie potrzeby by tam była, zwłaszcza nieużywana (stąd moje pytanie o jakiekolwiek nabożeństwa)...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Kaplica na lotnisku Modlin

Postprzez Marian » 25 Paź 2012, 21:30

Na naszym lotnisku nie wiem czy są nabożeństwa, ale z tego co czytam w internecie w innych lotniskach w Polsce nabożeństwa są w niedzielę.
Pozdrawiam
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Kaplica na lotnisku Modlin

Postprzez admin » 25 Paź 2012, 21:36

Kaplice na lotniskach są czymś normalnym. Mają je największe polskie porty - Łódź, Wrocław, Warszawa. Jest też w rzeszowskiej Jasionce. Tak samo jest w Europie. Kaplice to oczywiście miejsca, gdzie pasażerowie chcą się pomodlić, ale przychodzą tam też ci bojący się latać. Przed wejściem na pokład samolotu potrzebują chwili ciszy i skupienia, żeby uspokoić nerwy. W wielu kapliczkach odprawiane są regularne msze.

W europejskich portach kaplice nie są miejscami zarezerwowanymi wyłącznie dla katolików. Na stronie internetowej paryskiego Roissy-Charles de Gaulle widnieją godziny nabożeństw żydowskich i spotkań muzułmanów.


taki oto tekst na potwierdzenie dlaczgo kapliczka potrzebna i ze moze kazdy wstapic...
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez mmokrzycki » 26 Paź 2012, 12:43

rather napisał(a):Jeśli są równouprawnione to może należy w kaplicy i innych miejscach powiesić co najmniej: krzyż katolicki, krzyż prawosławny, gwiazdę Dawida, półksiężyc, a w rogu postawić Buddę i garnek?

A co teraz jest w tej kaplicy?
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Kaplica na lotnisku Modlin

Postprzez mmokrzycki » 26 Paź 2012, 12:51

Kaplice na lotniskach są czymś normalnym. Mają je największe polskie porty - Łódź, Wrocław, Warszawa. Jest też w rzeszowskiej Jasionce. Tak samo jest w Europie. Kaplice to oczywiście miejsca, gdzie pasażerowie chcą się pomodlić, ale przychodzą tam też ci bojący się latać. Przed wejściem na pokład samolotu potrzebują chwili ciszy i skupienia, żeby uspokoić nerwy. W wielu kapliczkach odprawiane są regularne msze.

W europejskich portach kaplice nie są miejscami zarezerwowanymi wyłącznie dla katolików. Na stronie internetowej paryskiego Roissy-Charles de Gaulle widnieją godziny nabożeństw żydowskich i spotkań muzułmanów.


O ile nie trafi się tam któryś z forumowiczów, u którego kapliczka najwyraźniej wywołuje agresję :lol:
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez disturbia » 26 Paź 2012, 18:05

disturbia napisał(a): ilu ludzi z tego skorzysta,i ile utopiono pieniędzy w czymś,co będzie świecić pustkami.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez Marian » 26 Paź 2012, 21:53

rather napisał(a):Jeśli są równouprawnione to może należy w kaplicy i innych miejscach powiesić co najmniej: krzyż katolicki, krzyż prawosławny, gwiazdę Dawida, półksiężyc, a w rogu postawić Buddę i garnek?


Przecież to nie jest równouprawnienie! A gdzie reszta symboli religii zarejestrowanych w Polsce?
:lol:

@Disturbia Rozumiem, że stoisz pod takimi kapliczkami znajdującymi się przynajmniej w Europie i prowadzisz statystyki? :)


Do Admina: Chyba lepiej będzie jak wątek zostanie zamknięty, ponieważ już chyba zostało wszystko napisane na ten temat. Reszta dyskusji będzie przepychanką.
Pozdrawiam.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Kaplica na lotnisku Modlin

Postprzez admin » 26 Paź 2012, 22:00

slusznie, jestem tego samego zdania. zamykam
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości