Film o samolocie

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Film o samolocie

Postprzez rather » 03 Lut 2013, 21:05

Oczywiscie, ze powinien napisac. Ale nie na jedynce i nie w ten sposob
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Film o samolocie

Postprzez ena » 03 Lut 2013, 23:56

Rather napisał: „Sprawa trotylu na wraku to mistrzostwo świata w wykonaniu ekipy Tuska.” Być może, że masz rację, choć uważam, że nie w takiej formie (podziwu) powinno się o tym pisać. Chciałam jednak zwrócić uwagę, w jaki sposób to zrobił. Użył w tym celu prokuratury, niszcząc w ten sposób choćby szczątkowe przekonanie o jakiejkolwiek jej bezstronności i braku wpływów rządzących na jej działalność. Czy to Ciebie zadawala, że w kraju, podobno, prawa dzieje się tak, że wszelkie organy, które powinny stać na straży praworządności są tak bardzo podporządkowane ekipie rządzącej? Czy kraj ten można nazwać krajem demokratycznym? Czy jeśli ktokolwiek z nas, zwykłych, szarych ludzi będzie pokrzywdzonym, może oczekiwać, że organy ścigania będą rozpatrywały jego sprawę obiektywnie, jak to jest w innych, cywilizowanych krajach? Wracając do tematu, po tylu niedomówieniach, mijaniem się z prawdą, a nawet, wprost, kłamstwach, nie możemy podejrzewać, że sprawa badania katastrofy smoleńskiej to tylko wielka „ściema”? A jeżeli można podejrzewać, to trzeba zadać sobie pytanie: dlaczego tak jest?, komu ma służyć okłamywanie obywateli? kto czerpie z tego korzyści (i niech nikt nie pisze, że to Kaczyński, bądź inni bliscy ofiar, bo jest to głupie)? dokąd zmierza kraj, w którym dzieją się takie rzeczy?
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Film o samolocie

Postprzez rather » 04 Lut 2013, 00:15

Ja ich podziwiam - propaganda, manipulacja na wielką skalę wymaga nie lada zdolności. Z tym, że podziwiam sam sposób przeprowadzenia tej manipulacji a nie cel, któremu służy żeby było jasne.

Sposób działania państwa, czyli podporządkowanie organów ekipie rządzącej (za tych czy poprzednich rządów) to oczywiście temat na oddzielną dyskusję. Podobnie jak wybory wg. obecnej ordynacji, które powodują, że de facto wybieramy ludzi, których wcześniej wybrali partyjni liderzy. Dzięki czemu mamy sytuację głosowania klubami - tak naprawdę w sejmie wystarczyłoby kilku facetów, którzy głosowaliby "udziałami" jak na walnych zgromadzeniach akcjonariuszy :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Film o samolocie

Postprzez Marian » 04 Lut 2013, 12:21

rather napisał(a):Oczywiscie, ze powinien napisac. Ale nie na jedynce i nie w ten sposob


Rather tu jest tekst GMyza: http://www.rp.pl/artykul/947282.html

Powiedz mi co napisał nie tak? :) Czy mijał się z prawdą? Czy w jakiś sposób insynuował że to zamach? Czy kogoś oskarżał? Przecież to są tylko suche fakty.
Chciałbym wiedzieć co według CIebie było "nie w ten sposób" :)
rather napisał(a):tak naprawdę w sejmie wystarczyłoby kilku facetów, którzy głosowaliby "udziałami" jak na walnych zgromadzeniach akcjonariuszy

Ostatnie głosowanie nad zwiazkami partenrskimi obala Twoje ( i moje do niedawna) stwierdzenie, że w sejmie mogliby siedzieć tylko liderzy partii.
Myślę, że za szybko nie zmienią tej ordynacji, ani PO,ani PiS ani nikt inny, niestety...

Pozdrawiam
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Film o samolocie

Postprzez Marian » 05 Lut 2013, 15:43

Rather rozumie, że odpowiadasz tylko na łatwe pytania?
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Film o samolocie

Postprzez rather » 05 Lut 2013, 16:38

Myslalem, ze pytania sa retoryczne, ale jesli masz ochote dalej ciagnac temat, to chetnie dotrzymam Ci towarzystwa. Jasne, ze artykul po jego uwaznym przeczytaniu nie zawiera sensacji, ale pamietasz chyba jaka wywolal reakcje? I to nie tylko w srodowisku lemingow - prezes Kaczynski byl laskaw powiedziec slowa o nieslychanej zbrodni i o zamordowaniu 96 osob (przytaczam z pamieci). Rzeczpospolita to nie Superak ani nie Fakty - jak wali cos takiego na jedynce to efekty sa takie jak widzielismy.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Film o samolocie

Postprzez Marian » 05 Lut 2013, 16:50

Ciekaw jestem co według CIebie w takim razie zasługuje na jedynkę? Może "nie śpię bo trzymam kredens" ? :lol:
Według mnie ta informacja była "topowa" i napisana została jak najbardziej skromnie, bez insynuacji czy oskarżeń.
Rozumiem, że według Was takie informacje powinny być umieszczone gdzieś w końciku, gdzie nikt nie zauwarzy. Tak aby nikt się nie dowiedział, ale chyba nie zaprzeczysz, że to jest informacja bardzo ważna jeśli chodzi o katastrofę smoleńską i badanie tej katastrofy (MAK nie wykrył tych śladów) ?


Profesora Nowaczyka skreśliłeś z listy ekspertów zajmujących się katastrofą lotniczą, a czy skreśliłeś również dr Wacława Berczyńskiego, który mówi, że to niemożliwe aby brzoza wyrządziła takie szkody?
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Film o samolocie

Postprzez rather » 05 Lut 2013, 17:20

Ten artykuł Rzepa mogła w tej formie umieścić w środku numeru, a najlepiej w ogóle zrezygnować z jego drukowania. To moim zdaniem klasyczny przykład tzw. newsa z dupy. Bo o czym pisze szanowny redaktor Gmyz?
1. Na wraku znaleziono ślady materiałów wybuchowych.
2. Nie wiadomo skąd pochodzą - redaktor Gmyz sam pisze, że mogą to być pozostałości działań wojennych. Tak naprawdę przytacza tylko tą hipotezę
3. Przytacza wynik badań rosyjskich, które nie potwierdziły wybuchu na pokładzie. Nie twierdzi, że ślady materiałów wybuchowych świadczą o czymś innym.

Zanim ludzie z różnych stron sceny politycznej przeczytali cały artykuł mieliśmy już serię oświadczeń o zamachu i zadymę, która trwała kilka dni. A wszystko to było skutkiem artykułu wrzuconego na pierwszą stronę najpoważniejszego dziennika ukazującego się w Polsce.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Film o samolocie

Postprzez ena » 06 Lut 2013, 02:58

A nie uważasz, Rather, że to nerwowe zachowanie wydawcy oraz osób wysoko postawionych, dało wiele do myślenia wszystkim, zwłaszcza zainteresowanym i wywołało takie, a nie inne reakcje? Dziwne „pokryjome” i nocne spotkania prokuratora generalnego z premierem, wydawcy z rzecznikiem rządu, redaktora naczelnego z prokuratorem. Skąd taka reakcja na artykuł, jak sam piszesz „newsa z dupy”. Myślę, że takie zachowanie, wszystkich wyżej wymienionych, nie było reakcją na fakt, że artykuł znalazł się na jedynce lecz, że w ogóle się ukazał. Natomiast Gmyz, mając wiarygodne informacje, tak myślę, że gdyby mógł, rozwinąłby temat, bo jest to poważny dziennikarz. Wielokrotnie przed artykułem o trotylu, czytałam i słuchałam go (i słucham nadal) z wielką przyjemnością, bo też wielokrotnie, jak już pisał lub mówił, to nie były to duperele i nigdy nie rzucał słów na wiatr. Jego słowa sprawdzały się zawsze. Niestety, uznał najprawdopodobniej, że po pierwsze inna, bardziej rozwinięta forma artykułu mogłaby wywołać pewną panikę wśród czytelników, a po drugie, mógł przewidywać różnego rodzaju reperkusje od wydawcy. Nie przewidział, iż nawet tak „niewinny” artykuł wywołał panikę, tylko, że u wydawcy, a ta spowodowała reperkusje.
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Film o samolocie

Postprzez Marian » 07 Lut 2013, 20:52

Ciekawa rozmowa z prof. Binendą w programie "Minęła Dwudziesta". Polecam
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... Wz_cdd2J4#!

Pozdrawiam
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Poprzednia

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

cron