Drugie dno ostatnich wydarzeń

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Drugie dno ostatnich wydarzeń

Postprzez ena » 03 Lut 2013, 13:53

Myślę, że cała sprawa z ewentualnym wyborem A. Grodzkiej na wicemarszałka sejmu ma drugie dno, podobnie, jak kłótnie o związki partnerskie. Wszystkie te awantury podsycane przez media (sama słyszałam w TVP Info komentarz dziennikarki, że w Sejmie rozgorzała wrzawa na temat A. Grodzkiej vel R. Będkowskiego. Niestety ja tej wrzawy nie zaobserwowałam, choć faktycznie posłowie dali się złapać w pułapkę i dyskutują na ten temat.) Otóż wydaje mi się, że tego typu tematy zastępcze służą ukryciu wprowadzenia ustaw, które mogą, nie tylko zagrozić suwerenności Polski, ale również przygotowaniu ustawodawstwa pod przyszłe wydarzenia, kiedy ten prawdziwy kryzys, podobnie jak w Grecji zaistnieje w Polsce. Przecież grunt pod taką sytuację stworzył już prezydent Komorowski podpisując ustawę o możliwości wprowadzenia zgodnego z prawem stanu wojennego (nie tak, jak Jaruzelski wprowaqdzając wbrew przepisom, a przede wszystkim Konstytucji stanu wojennego). Teraz robi się krok następny, który już został zastosowany, choć bez zapisów prawnych, kiedy sprowadzono antifę niemiecką na obchody święta Niepodległości, kiedy to młody Polak został zaatakowany przez niemieckich funkcjonariuszy, tylko dlatego, że szedł po ulicy Warszawy niosąc polską flagę. Podobną sytuację można zaobserwować w historii z czasów PRL, czyli interwencję obcą na wniosek władz w Czechosłowacji i na Węgrzech. Zatem przeczytajcie i obejrzyjcie film na stronie:

http://naszeblogi.pl/36076-alarmtuski-t ... aign=blogi
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Drugie dno ostatnich wydarzeń

Postprzez ena » 03 Lut 2013, 15:50

Niestety, tak, jak przewidywałam idziecie w kierunku zaplanowanym przez tych, którzy oczekują takiej reakcji. Poprzez płytkość myślenia Polacy zaczynają się "żreć" i o to im chodzi.
Czy przeczytaliście i obejrzeliście film?
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Drugie dno ostatnich wydarzeń

Postprzez mcba » 03 Lut 2013, 17:01

komentarze obraźliwe zostały usunięte... proszę o zachowanie "akceptowalnego poziomu" wypowiedzi...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Drugie dno ostatnich wydarzeń

Postprzez KPP Brzask » 03 Lut 2013, 19:00

mcba napisał(a):komentarze obraźliwe zostały usunięte... proszę o zachowanie "akceptowalnego poziomu" wypowiedzi...

Jeżeli facet przerabia się na kobietę mężczyzna żyje z drugim mężczyzną , a kobieta uprawia seks ze zwierzęciem i uważają to za normalne domagając się zaaprobowania tego przez społeczeństwo to trudno takie postępowanie określić innaczej niż wypaczeniem psychiki.
Na ten temat sporo napisali wybitni znawcy tematu tacy jak Starowicz i Wisłocka.
A że zainteresowani czują się obrażeni to ich sprawa.
KPP Brzask
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 91
Rejestracja: 03 Lut 2011, 19:49

Re: Drugie dno ostatnich wydarzeń

Postprzez Marian » 03 Lut 2013, 19:20

Dodam, że Pan Będkowski vel Grodzka ma syna i miał(?) żonę. Więc myślę, że nie od urodzenia czuł się kobietą.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Drugie dno ostatnich wydarzeń

Postprzez DOMATOR » 03 Lut 2013, 20:07

Nie zgadzam się by z moich ciężko zapracowanych pieniędzy utrzymywać zboczeńców łącznie z ruchem Paliknota ,oszołomów jak Niesiołowski i Kaczyński oraz pozostałą resztę o wątpliwej moralności zasiadającą w parlamencie od ponad dwudziestu lat
DOMATOR
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 77
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 18:52

Re: Drugie dno ostatnich wydarzeń

Postprzez Zbyszek » 03 Lut 2013, 21:47

widzę ,że zebrali sie fachowcy od zabaw łóżkowych - wiedza z literatury czy z autopsji ?
Zbyszek
 

Re: Drugie dno ostatnich wydarzeń

Postprzez ena » 03 Lut 2013, 23:33

Kochani, widzę, że skupiając się nad osobą pani/pana A. Grodzkiej/R. Będkowskiego gubicie temat, który jest ważniejszy i moim zdaniem, wielkim zagrożeniem dla Polski i Polaków, czyli czynicie wszystko, tak jak było w scenariuszu tych, którzy go układali. Proszę zastanówcie się, jakie mogą być skutki, jeżeli projekt ustawy stanie się prawem obowiązującym.
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Drugie dno ostatnich wydarzeń

Postprzez rather » 04 Lut 2013, 00:02

Proszę aby użytkownicy zabierający głos w tym wątku powstrzymywali się od wypowiedzi niezgodnych z regulaminem. Łamanie regulaminu będzie skutkowało przyznaniem ostrzeżenia, a w skrajnym przypadku banem.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Drugie dno ostatnich wydarzeń

Postprzez KPP Brzask » 04 Lut 2013, 16:47

Rather czy masz na myśli p.1 i 5 regulaminu ?
KPP Brzask
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 91
Rejestracja: 03 Lut 2011, 19:49

Re: Drugie dno ostatnich wydarzeń

Postprzez Zbyszek » 05 Lut 2013, 09:43

ena napisał(a): kiedy sprowadzono antifę niemiecką na obchody święta Niepodległości, kiedy to młody Polak został zaatakowany przez niemieckich funkcjonariuszy, tylko dlatego, że szedł po ulicy Warszawy niosąc polską flagę. Podobną sytuację można zaobserwować w historii z czasów PRL, czyli interwencję obcą na wniosek władz w Czechosłowacji i na Węgrzech. Zatem przeczytajcie i obejrzyjcie film na stronie:


po 1 napisz coś więcej , jak możesz o tych ustawach, które mają być wprowadzone
po 2 nie nazwałabym " niemieckim funkcjonariuszem" jakiegoś łebka , który jeździ po Europie i gania się z młodymi skinhedami - tylko dlatego ,że również " funkcjonariuszami" nazwać musiałbym polskich młodzieńców w dresie i z łysą głową robiących to samo tylko w drugą stronę ( oraz np przyjeżdżających na ich zaproszenie " funkcjonariuszy" z bratnich państw takich jak Węgry, Rosja , Serbia ....)

wydarzenie pewnie miało miejsce ( nie byłem - wiec nie widziałem ) choć pewnie się komuś coś niestety pomyliło ( ogólnie chłopcy zabawiający się w różnego rodzaju ćwiczenia fizyczne z użyciem kończyn w celu obicia komuś twarzy raczej często się mylą i to bez względu na teoretyczne poglądy polityczne i ideologie które wyznają)

temat jest ogólnie nieco bardziej złożony i jak sądzę nie ma nic wspólnego z szeroko pojętą polityką
inną rzeczą jest to ,że niektórzy chcieliby tego typu siły fizyczne jakoś zagospodarować
więc dorabiana jest ideologia i z nawet najmniejszych wydarzeń ( które powinny być szybko załatwione przez odpowiednie służby ) robi się walkę narodowowyzwoleńczą...
podobnie jak z kwestii regulacji pożycia seksualnego rodaków itp. spraw
ważne ,żeby był punkt zapalny ... resztę zrobią środki masowego przekazu...
Zbyszek
 

Re: Drugie dno ostatnich wydarzeń

Postprzez ena » 05 Lut 2013, 11:03

Moim zdaniem słusznie oceniasz sytuację, zwłaszcza w ostatnich zdaniach, choć nie zgadzam się z Twoją tezą, że „nie ma nic wspólnego z szeroko pojętą polityką”. Bo być może, dla „jakiegoś łebka” faktycznie nie ma, ale już dla jego zleceniodawcy, czyli w tym przypadku organizacji zapraszającej, ma i to dużo. Co do słowa „funkcjonariusz”, chodziło mi funkcjonariusza Antify, tzn. człowieka dyspozycyjnego, którego powoduje bądź to ideologia, bądź opłata (nie znam szczegółów).W każdym razie jest to bardzo niebezpieczne dla Polski i hańbiące dla tych Polaków, którzy zapraszają obcych, kiedy obchodzimy własne święto narodowe. Moim zdaniem, była to również operacja przemyślana, po to, żeby był precedens do usprawiedliwienia konieczności wprowadzenia ustawy o zgromadzeniach. To jednak tylko przykłady, które już są historią i dlatego podałam to w jednym ciągu z również przykładem, interwencji w Czechosłowacji i na Węgrzech. Podobnie ze stanem wojennym. W ten sposób chciałam zobrazować co nas może czekać po wejściu przepisów projektu ustawy, który jest tematem, w życie. Moim zdaniem władze przygotowują się w ten sposób do zbliżających się, być może, wydarzeń. Znasz pewnie sytuację gospodarczą w Polsce, która przekłada się na sytuację Polaków (zwiększające się bezrobocie). My jeszcze tego tak nie odczuwamy, bo żyjemy w województwie, gdzie obserwuje się jeszcze najniższe bezrobocie. Można zatem spodziewać się, że kiedy Polacy napotkają w końcu „mur”, wyjdą, co nie daj Boże, na ulice. Władze zaś nie myślą, podobnie jak w sprawie w ostatnich strajków na kolei (tam też nie myślano o rozwiązaniu ludzkich spraw, tylko jak pijarowsko przedstawić reszcie społeczeństwa, żeby winą obarczeni byli strajkujący), o przeciwdziałaniu kryzysowi, zwiększającemu się bezrobociu, tylko przygotowują ustawy, które, moim zdaniem, chronić będą ich cztery litery. Takie wnioski nasuwają mi się po przeczytaniu projektu przedmiotowej ustawy. Podobnie z wprowadzoną już, podpisaną przez prezydenta Komorowskiego, ustawą o możliwości, zgodnie z prawem, a nie, jak w przypadku stanu wojennego gen. Jaruzelskiego, o możliwości ustanowienia, w każdej chwili, stanu wyjątkowego. Inny, gorszy, choć zatrącający o spiskową teorię dziejów, ale mający swoje przykłady w historii, zapis w projekcie ustawy, to jeżeli minister może złożyć wniosek o pomoc militarną, z zastosowaniem broni, materiałów wybuchowych, z obcych państw, również z poza UE. Świadczyć może, że tworzy się prawne ramy sytuacji, która już się wydarzyła na Węgrzech i w Czechosłowacji. Przy czym mam tu na myśli informację, która ukazała się na Onecie, bezpośrednio po katastrofie smoleńskiej. Otóż przeczytałam, że w związku z katastrofą odczytano przepowiednię Nostradamusa, w której było napisane mniej więcej tak: „I spadnie wielki ptak na ziemię i zginie przywódca kraju niezwyciężonego, a do rozedrganego kraju wejdzie sąsiad ze wschodu”. Ktoś może powiedzieć, że to tylko bajki, że nie należy zwracać na to uwagi. Być może, ale mądry człowiek dopuszcza wszystkie informacje, nawet najbardziej fantastyczne, a następnie z pewną dozą wątpliwości, wyciągać wnioski, na zasadzie porzekadła, że trzeba dmuchać na zimne, żeby się nie poparzyć. Zatem, na tej zasadzie powinniśmy przyglądać się działaniom polityków i reagować (podobnie, jak w sprawie ACTA), kiedy są symptomy, że władza wprowadza nas w ”kanał”. Zwłaszcza, że jeszcze przed pojawieniem się przedmiotowego projektu ustawy, niektórzy publicyści wspominali w swoich artykułach, że powinniśmy przygotowywać się do nowej wojny. Takie jednak akty prawne świadczą, że wojny nie będzie, ale aneksja naszego kraju może być całkiem prawdopodobna. Zresztą i taką sytuację, jako Polska, już przechodziliśmy. Dotyczy to rozbiorów Polski.
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Drugie dno ostatnich wydarzeń

Postprzez Zbyszek » 05 Lut 2013, 12:14

to, że szeroko pojęci politycy chronią jedynie własny tyłek to jakoś mnie nie zaskakuje - chciałem napisać ,że mnie nie dziwi ale ...to chyba świadczyłoby o kompletnym upadku jakichkolwiek zasad i być może byłoby właściwsze...
trudno mi się odnieść do ustaw bądź też ich projektów , gdyż z literatury wolę inne mniej fantastyczne pozycje - dlatego z chęcią czytam różne opinie i skróty - dogłębną analizę zostawiam osobom bardziej kompetentnym...

natomiast odniosę się jeszcze do wspomnianego przez ciebie incydentu gdyż tak się składa ,że sytuacja (ogólnie rzecz biorąc - nie akurat ta konkretna ) jest mi trochę znana ( być może zbyt pobieżnie ) ale można powiedzieć ,że z obu stron...
i mój wniosek jest taki zę jak to mówi przysłowie - wart Pac pałaca a pałac Paca

i w sumie Antifa to jest raczej grupa nastawiona na konfrontacje z grupami faszyzującymi itp.
a możesz być pewna ,że takowe pojawiają się na większości uroczystości , wieców tego typu
to jest dosyć " zabawne " bo na co dzień z reguły leją sie miedzy sobą występując często w barwach klubów sportowych ( tutaj moze nastąpić reakcja znana z powiedzenia o stole i nożycach :))
oczywiście przeideologizowanie każdej ze stron moze w efekcie doprowadzić do konsekwencji bardziej poważnych - szczególnie w czasach kompletnego zdziczenia debaty i bardzo " wojennego" nastawienia polityków wszelkich opcji
a hańbiące jest zapraszanie kolegów zza miedzy na marsz niepodległości w takim samym stopniu jak zapraszanie przez drugą stronę swoich kolegów zza miedzy np na marsz równości
w sumie każda strona mobilizuje siły i "sojuszników" bo wiadomo ,że zadyma będzie .....
Zbyszek
 

Re: Drugie dno ostatnich wydarzeń

Postprzez ena » 06 Lut 2013, 02:32

Zbyszku, no i sprawdziło się z tymi „nożycami”. Widocznie, w złej godzinie napisałeś. :lol: Ale ktoś się „zapultał”. Zwykle tak się dzieje, kiedy „uderzy się w czuły punkt. Widocznie w tym co napisałam, jest coś na rzeczy.
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15


Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

cron