Serowarstwo domowe co i jak

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Serowarstwo domowe co i jak

Postprzez admiralbar » 19 Mar 2014, 07:13

He, zastanawiam sie nad robieniem serow w domu. Nigdy wczesniej tego nie robilem, czy ktos z Forum wie jak sie do tego zabrac. - dopiero zaczynam szukac o serowarstwie w necie.
A pytanie nr 2 to gdzie w okolicy naszej metropolii mozna kupic mleko prosto od krowy, bo od tego chyba trzeba by zaczac. Dzieki za wszelka pomoc :)
admiralbar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 274
Rejestracja: 21 Paź 2012, 09:46
Płeć: mężczyzna

Re: Serowarstwo domowe co i jak

Postprzez agniesia » 19 Mar 2014, 08:53

Na targu pytaj u dostawców warzyw o mleko. Mają w butelkach po 1,5 litra. Sama kupuje polecam:)
agniesia
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 62
Rejestracja: 18 Sty 2014, 09:16
Płeć: kobieta

Re: Serowarstwo domowe co i jak

Postprzez Mavgan » 19 Mar 2014, 17:09

trzeba było pytać jak byłeś po butelki :) ja już dwa razy robiłem serek w domu i się nawet udało :)
Mleko MUSI być prosto od krowy, Wpierw trzeba spasteryzować, dodać podpuszczki, pokroić skrzep, poczekać aż serwatka się oddzieli i znowu podgrzać. Odlać serwatkę od skrzepu i znowu podgrzać. Przełożyć skrzep do formy i mocno przycisnąć. Nazajutrz nacierać solą lub moczyć w solance, i czekać :)
to tak z w skrócie
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Serowarstwo domowe co i jak

Postprzez rather » 19 Mar 2014, 18:14

Tutaj jest dość szczegółowa instrukcja http://adamczewski.blog.polityka.pl/201 ... enie-sera/
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Serowarstwo domowe co i jak

Postprzez admiralbar » 19 Mar 2014, 19:16

Nie przyszlo mi do glowy ze tez sery Mavgan robisz - a moze tes chleb pieczesz bo tez za to chcialbym sie zabrac. Probowales mojego winka, smakowalo ? Ja przelalem piwko do butelek przed samym wyjazdem i za 4 tyg mam nadzieje bedzie degustacja, co prawda to brewkit, ale od czegos trzeba zaczac.
Ile dni trzeba moczyc ser w solance ? Mam do dyspozycji 4 tyg, potem wracam do roboty na wyspy (na kolejne 4 tyg) i nie wiem czy do tego czasu zrobie ser i go sprobuje :) Z linku ktory podal rather wynika, ze to dojrzewanie troche jednak trwa...
admiralbar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 274
Rejestracja: 21 Paź 2012, 09:46
Płeć: mężczyzna

Re: Serowarstwo domowe co i jak

Postprzez Mavgan » 20 Mar 2014, 10:03

Chleb piecze moja żona :) , trzeba moczyć chyba dosyć długo ale nie pamiętam ile. Nie wiem czy nie lepiej posolić przed formowaniem ale to taka moja dygresja.
Piwo niech leży co najmniej 6 tygodni, a czym dłużej tym lepiej.
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz


Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron