Bezpieczne osiedle w NDM

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Bezpieczne osiedle w NDM

Postprzez tempestas » 31 Mar 2011, 06:18

Dzień dobry

Witam wszystkich użytkowników forum, jestem świeżo po rejestracji. Za tydzień wprowadzam się do NDM w związku z tym chciałbym otworzyć dyskusję na temat:

Które osiedle w NDM słynie z wysokiego bezpieczeństwa i kultury mieszkańców, a które miejsca lepiej omijać oglądając mieszkanie do wynajęcia?

Wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi będą dla mnie pomocne. Z góry dziękuję.
tempestas
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 30 Mar 2011, 23:57

Re: Bezpieczne osiedle w NDM

Postprzez rather » 31 Mar 2011, 07:19

Wydaje się, że najsensowniej jest na Osiedlu Młodych. Chociaż z tą "kulturą" to raczej szału w całym Nowym Dworze nie ma :(
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Bezpieczne osiedle w NDM

Postprzez tk28 » 31 Mar 2011, 09:08

Nie mogę się zgodzić z tym co piszesz, ja z największym chamstwem w tym mieście spotkałem się właśnie na Oś. Młodych i w Twierdzy. Jest tam dużo bezstresowo wychowanej młodzieży, która nawet nieznajomych zaczepia na ulicach i od lat to się nie zmienia. Ja ze swojej strony mogę polecić właśnie cieszące się niegdyś złą sławą Pólko gdzie mieszkam już od wielu lat i uważam, że teraz jest tu najspokojniej w mieście a ludzie są dla siebie mili w przeciwieństwie do np. Oś. Młodych. To tylko takie moje odczucia bo nie wiem dokładnie jak ludzie tam żyją ze sobą w blokach i klatkach ale u mnie jest obecnie w porządku, poza tym wszędzie blisko. Zauważyłem też, że na Pólku jest kilka mieszkań na sprzedaż czy pod wynajem.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Bezpieczne osiedle w NDM

Postprzez rather » 31 Mar 2011, 09:13

Mieszkam na Osiedlu od 8 lat i nie zdarzyło mi się, żeby mnie zaczepiała "bezstresowo wychowana młodzież" :). W Twierdzy się wychowałem i mieszkałem ok. 20 lat, ale w tej chwili nie polecam, bo zrobiło się niefajnie...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Bezpieczne osiedle w NDM

Postprzez k.nowak32 » 31 Mar 2011, 09:32

Na Osiedlu Młodych aż miło popatrzeć na całe rodziny spacerujące wieczorami deptakiem po Młodzieżowej. Bardzo pozytywnie oceniam bezpieczeństwo na Osiedlu Młodych mimo braku kamer jak na razie.
A kultura to wiadomo, że wszędzie jest nad czym pracować i wszędzie można trafić na trudne przypadki.

Twierdzę lubię, ale wieczorami jest nieprzyjemnie. O Pólku jest zła sława, być może coś się zmieniło, byłoby fajnie:)
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Bezpieczne osiedle w NDM

Postprzez tk28 » 31 Mar 2011, 10:12

rather napisał(a):Mieszkam na Osiedlu od 8 lat i nie zdarzyło mi się, żeby mnie zaczepiała "bezstresowo wychowana młodzież" :)

Spotykałem się z dwiema dziewczynami (oczywiście najpierw z jedną potem z drugą :) ) z Oś. Młodych i nie było wieczora gdy wracałem do miasta żeby mnie nie zaczepiono. Pewnie pilnowali swoich rewirów i samic jak to zwykle bywa z prymitywnymi osobnikami. Może tak jest, że pewnych rzeczy się nie zauważa po długim czasie przebywania w danym środowisku ale prawda jest taka, że to nietutejsi najlepiej dostrzegają plusy i minusy. Na Pólku wszystkie bandy powyrastały i się ustatkowały, nie widać też nowego narybku przypominającego poprzednią łobuzerię. Owszem młodzież jest ale mało widać ją pod blokami, wszyscy siedzą w domach przed komputerami. Co do Twierdzy to jak pamiętam to zawsze było tam niefajnie i nieprzyjemnie.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Bezpieczne osiedle w NDM

Postprzez k.nowak32 » 31 Mar 2011, 10:20

tk28 napisał(a):nie było wieczora gdy wracałem do miasta żeby mnie nie zaczepiono. Pewnie pilnowali swoich rewirów i samic jak to zwykle bywa z prymitywnymi osobnikami

gdzie?
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Bezpieczne osiedle w NDM

Postprzez tk28 » 31 Mar 2011, 10:26

k.nowak32 napisał(a):gdzie?

Na Oś. Młodych. A może to między innymi Ty skoro taki ciekawy jesteś :?: ;) Było to parę lat wstecz więc nie jest to istotne gdzie ale mój niesmak do Oś. Młodych pozostał i już raczej pozostanie tak jak niektórym do Pólka.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Bezpieczne osiedle w NDM

Postprzez rather » 31 Mar 2011, 10:52

Chyba w ciągu ostatnich paru lat wszędzie się pozmieniało? Trafiona wydaje się Twoja uwaga, że niebezpieczne wyrostki zrezygnowały ze stania przed klatkami i blokami na rzecz siedzenia przed komputerem :)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Bezpieczne osiedle w NDM

Postprzez k.nowak32 » 31 Mar 2011, 11:15

tk28 napisał(a):Było to parę lat wstecz więc nie jest to istotne gdzie ale mój niesmak do Oś. Młodych pozostał i już raczej pozostanie tak jak niektórym do Pólka.

Był taki czas, że z innych dzielnic podejrzane typy próbowały podbić Os. Młodych i się tułali ;) Ale teraz się pozmieniało.

To mówisz, że na Pólku teraz jest bezpiecznie nawet jak się wraca do domu po 23? Taka recepta na poprawę przydałaby się w Twierdzy ;)
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Bezpieczne osiedle w NDM

Postprzez tk28 » 31 Mar 2011, 11:40

Dawniej to wszystkie osiedla darły ze sobą koty, bardzo nie podobało mi się to niezgranie mieszkańców jednego miasta. Często można było dostać za darmo w zęby jak się przekroczyło nie swój rejon. Mieszkańcy Oś. Młodych też nie byli święci. Tak, uważam, że Pólko dziś jest całkiem innym osiedlem bez łobuzerii, dziś większym problemem jest to, że można być siarczyście obgadanym przez stare dewotki siedzące na ławkach ale młodym dewotkom też się zdarza ;) Co do Twierdzy to wydaje mi się, że ważna jest tu kultura wychowania tak w domach jak i w szkołach a władze miasta w swoim czasie wybrały to osiedle na enklawę dla patologii, taka jest prawda. Wysiedlano tam rodziny nieudolne życiowo i patologiczne ustępując miejsca dla "normalnych" rodzin w centrum, na Pólku i na Oś. Młodych.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Bezpieczne osiedle w NDM

Postprzez ania » 31 Mar 2011, 13:57

tk28 napisał(a): można być siarczyście obgadanym przez stare dewotki siedzące na ławkach ale młodym dewotkom też się zdarza ;)


Czy to by oznaczało, że w NDM nie ma dewotów, którzy obgadują? :)
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: Bezpieczne osiedle w NDM

Postprzez tk28 » 31 Mar 2011, 14:32

ania napisał(a):Czy to by oznaczało, że w NDM nie ma dewotów, którzy obgadują? :)

Znów dopatrujesz się ataku w moich wypowiedziach. Czego by nie napisać to zaraz się pojawisz i odbijesz piłeczkę, masz jakiś problem :?: Mąż Cię nie docenia czy co :?: Czy Ty aby nie należysz do jakiegoś ruchu feministek, że się tak wszystkiego czepiasz :?: Ja piszę tylko o tym co obserwuje na co dzień i nie próbuje nikogo obrażać jak Ci się wydaje, widocznie nie nadajemy na tych samych faklach. Nic na to nie poradzę, że czasem tak jest, że jak uderzy się w stół to nożyce się odezwą i na to, że ktoś ma jakiś problem.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Bezpieczne osiedle w NDM

Postprzez tempestas » 03 Kwi 2011, 19:07

Dzięki serdecznie za odpowiedzi. Zamierzam chyba jednak wynająć na Os. Młodych. Zna może ktoś jakieś oferty wynajmu mieszkań 35-50m, 1-2 pokoje, 1-4 piętro, za 800-1100zł +opłaty licznikowe? Będę wdzięczny za wszelkie info, choćby linki do ogłoszeń.
tempestas
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 30 Mar 2011, 23:57

Re: Bezpieczne osiedle w NDM

Postprzez rather » 03 Kwi 2011, 20:26

Najlepiej kup we wtorek lokalne gazety (sklepy, stacje benzynowe w NDM) - Gazeta Nowodworska i Tygodnik Nowodworski - znajdziesz sporo ofert wynajmu. Nie wiem czy mają ogłoszenia w wydaniu internetowym, ale możesz poszukać w sieci - obie są dostępne online w ograniczonym zakresie. Możesz też zajrzeć do Kauflandu na Morawicza - na prawo od wejścia jest tablica ogłoszeń. Możesz tam poszukać albo zostawić swoje ogłoszenie.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości