Bohaterski wyklęty !!

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Bohaterski wyklęty !!

Postprzez BURBUL » 27 Lis 2017, 16:13

Niejaki " Kuraś " link : https://krakow.onet.pl/forum/syn-ognia- ... owsze.html
A to kilka komentarzy :shock: :shock: :shock:
1. Mój dziadek z Ochotnicy Górnej miał "przyjemność" spotkać Kurasia na swojej drodze i jak jeszcze żył, to powiedział tylko jedno "nigdy w życiu nie spotkał nikogo bardziej bezwzględnego" , a miał do czynienia także z Niemcami podczas II Wojny Światowej. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wszystkich którzy walczyli o tzw. Wolną Polskę wrzuca się do jednego "worka sławy", a nikogo nie interesuje kim dana osoba była i co idąc do tej wolności czyniła także tym zwykłym niewinnym ludziom. zwiń
2. Pospolity bandzior, przed ktorym drzalo cale Podhale. Wiem dokladnie bo rozmawialem z mieszkancami w latach 70 - tych. Wiec jeszcze zli naoczni swiadkowie.. Wrodzil sie synalek w tatusia !!
3. ale jaja, synek bandyty, ktory byl w UB chce odszkodowanie od panstwa polskiego, no to ja zazadam odszkodowania od synka bandyty za to ze banda Ognia zamordowala mi dziadka i babcie
4.Paranoja ! W jakim kraju my żyjemy ? Syn człowieka który ma na sumieniu śmierć wielu niewinnych osób domaga się jeszcze w bezczelny sposób odszkodowania .
Uważam , że rodziny tych osób które zginęły z jego rąk , lub z jego rozkazu powinny zażądać zadość uczynienia za te jego zbrodnie .
5. kolejny pasożyt który zwęszył darmowy zastrzyk gotówki,,co z pracą Ognia w MO a potem UB ,nie chce juz pisać bo musiałbym używać wulgaryzmów ale pogoniłbym tego dziada z Polski,po za tym według relacji ludności Podhala nie wszyscy uważali go za bohatera,wystarczy poszukać a sie dowiemy jak grabili,zabijali niewinnych ludzi owszem popieram to co robili przeciwko komunistom ale to nie jest takie piękne jak nie raz opisywano zwiń
itd, itp :lol: :lol: :lol:
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Bohaterski wyklęty !!

Postprzez BURBUL » 27 Lis 2017, 16:27

Dalsze "peany "
1. Część rodziny mojej pochodzi z Oravy dla jasności Polacy. Na Orawie mieszkali głównie Słowacy,całkiem sporo Polaków trochę rodzin mieszanych, a gdyby lepiej poszukać to i Rusina czy Węgra by się znalazło a nawet Niemca .Ot pogranicze. Ten cały Ogień do dziś jest na Oravie wspominamy tak jak my pamiętamy o Banderze i patriotach z UPA nic inaczej. Niestety nie każdy wyklęty zasługuje na szacunek, choć każdy na pamięć,a w swojej pamięci miejscowa ludność na pewno wspomina go jako przeklętego ,a jeśli już WYKLĘTEGO to nie bez przyczyny ,rzeźnika, rabusia, bandytę. zwiń
2.Wieczorem 7 sierpnia 1946 roku, koło Krościenka został zamordowany z rąk bojówki "Ognia", Stanisław Duda, rolnik, bezpartyjny.
Wieczorem 21 września 1946 roku makabrycznego morderstwa dokonali "Ogniowcy". Na słupie telegraficznym powieszono Jana KJamerusa, następnie posiekano kulami z karabinów maszynowych. Z domostwa zabrano konia i jedyną żywicielkę jego rodziny, krowę."
CZY TO SĄ KOMUNIŚCI WG CIEBIE?
3. Dobry człowieku! Wielu świadków (również Polaków) złożyło zeznania o morderstwach Ognia pod przysięgą!
Jak myślisz, DLACZEGO AK (Armia Krajowa) wydało na Ognia wyrok śmierci?
Naliczono 430 osób ZAMORDOWANYCH przez oddział "Ognia", w większości ofiarami byli cywile niezwiązani z polityką!
4.Przez tego drania moja babcia siedziała 8 miesięcy w więzieniu w Nowym Saczu , przyłazi ze swoją banda do restauracjii która babcia prowadziła była wdowa z trojka małych dzieci , nie mogła nie wpuścić bo groził ze spala dom a ja i dzieci rozstrzela,po wojnie władze aresztowały babcie za współpracę z ogniem zostały same dzieci , moja mama miała 12 lat , sąsiedzi wszystko rozkradli , przez niego moja rodzina straciła wszystko , byli napiętnowani przez lata przez uwczesna władze i jak teraz slysze i czytam ze to bohater i syn sie domaga odszkodowania to krew mnie zalewa. Draństwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zwiń
5.Jedną z ofiar bandy "Ognia" był Józef Oppenheim, przed wojna kierownik TOPR-.u, barwna postać gór i Zakopanego. Jedynym powodem zabójstwa było żydowskie pochodzenie Oppenheima.
6.Synek Ognia powinien być bardziej ostrożny, bo jak się Słowacy dowiedzą o jego roszczeniach, to sami zażądają odszkodowań za swoich bliskich, których szanowny TATUŚ Ogień był łaskach zastrzelić i obrabować, kiedy chodził na Słowację po aprowizację i fanty. Na Słowacji (na Spiszu) dalej można zaliczyć widły w plecy za samo wspomnienie tego imienia - Ogień.
6. i bardzo dobrze. jak tylko otrzyma kasę to potomkowie zamordowanych przez jego ojca niech wystąpią do niego po odszkodowania : Od wielu lat Słowacy domagają się wyjaśnienia m.in.:
• uprowadzenia i obrabowania 16 kwietnia 1946 r., a następnie zamordowania w obozie „Ognia” pod Turbaczem czterech mieszkańców Nowej Białej: Jana Szczurka, Jana Kraka, Józefa Chałupki i Jana Łapszańskiego,
• zastrzelenia 24 stycznia 1946 r. w Trybszu Pawła Bizuba, śmiertelnego postrzelenia jego syna Jakuba oraz obrabowania ich gospodarstwa,
• zamordowania 12 listopada 1946 r. w Niedzicy Michała Kuźla, ojca sześciorga dzieci, oraz obrabowania go,
• dokonania w latach 1945-1947 ok. 120 napadów rabunkowych na ludność cywilną Spisza, szczególnie w Krempachach, Nowej Białej, Dursztynie, nakładania nakazów zapłaty kontrybucji na spiskie miejscowości i dokonywania grabieży mienia. Nich żyje polski Stephan Bandera - on też walczył za Polskę jak tamten za Ukrainę. zwiń
No i co obrońcy " bohatera " ???
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Bohaterski wyklęty !!

Postprzez KaloNDM » 27 Lis 2017, 19:44

Przeniosłem temat z "Nowy Dwór Mazowiecki - Historia" ponieważ nie był związany z historią naszego miasta.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Bohaterski wyklęty !!

Postprzez BURBUL » 28 Lis 2017, 16:08

Kalo , ale tak bez komentarza ?
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Bohaterski wyklęty !!

Postprzez KaloNDM » 29 Lis 2017, 00:35

BURBUL napisał(a):Kalo , ale tak bez komentarza ?

YEP!

c45e789966d09bb44d6cd9c2d6057c67--black-goku-lucky-luke.jpg
c45e789966d09bb44d6cd9c2d6057c67--black-goku-lucky-luke.jpg (11.15 KiB) Obejrzany 8063 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Bohaterski wyklęty !!

Postprzez BURBUL » 29 Lis 2017, 08:59

Kalo ! Ktoś Ci już wcześniej wytykał zdolności w rebusach :lol: Jak dla mnie to dalej możesz łykać te swoje czerwone pigułki i pozostawać w historycznej " Krainie czarów " :lol:
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Bohaterski wyklęty !!

Postprzez KaloNDM » 29 Lis 2017, 09:26

Red pill is the Best! 8-)
Gorzej z ludźmi, którzy łykają co dzień garście wyciszających "landrynek" z lekarskiej recepty i mają cały czas rozdwojenie jaźni :mrgreen:
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Bohaterski wyklęty !!

Postprzez BURBUL » 30 Lis 2017, 11:14

Kalo ! Wracaj na swoją stronkę i tam się zabawiaj :lol:
Ja wracam do tematu założonego przeze mnie. Kolejny sposób na " ograbianie " podatników " Syn żołnierza wyklętego pozywa państwo polskie " link : http://fakty.interia.pl/polska/news-syn ... Id,2471727 :shock: Warto poczytać komentarze pod artykułem. Ciekawe jest jeszcze, dlaczego pełnomocnik synka kurasia złożył wniosek o utajnienie rozpraw ? Co mają do ukrycia ? Co chcą zamieść pod dywan ? Bali się chyba, że odwiedzą ich na sali rozpraw Słowacy, w dowód " wdzięczności " za dobro, które im wyrządził :lol:
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Bohaterski wyklęty !!

Postprzez KaloNDM » 30 Lis 2017, 11:56

BURBUL napisał(a):Kalo ! Wracaj na swoją stronkę i tam się zabawiaj :lol:


Lucky-Luke-b.jpg
Lucky-Luke-b.jpg (62.34 KiB) Obejrzany 7985 razy


Łyknij "landrynki" na krótkowzroczność i snobizm :lol: :lol: :lol:
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Bohaterski wyklęty !!

Postprzez DOMATOR » 03 Gru 2017, 09:06

Kuraś to pospolity bandzior .Rabował wszystkich bez wyjątku po obu stronach granicy. Ale w dzisiejszych czasach wszystko możliwe jeżeli w.g IPN-u bracia Wałachowscy z Warszawskiej Woli kombatanci w walce z komuną
DOMATOR
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 77
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 18:52

Re: Bohaterski wyklęty !!

Postprzez rather » 04 Gru 2017, 10:27

Przychylam się do zdania Domatora - w biografii Kurasia jest wiele epizodów, które wskazują na to, że z napadów z bronią w ręku uczynił sposób na życie, Na brak podłoża ideologicznego wskazuje zresztą to, że służył zarówno w formacjach, które były uznawane za niepodległościowe jak i w MO oraz w UB. Po prostu zaciągał się tam, gdzie mógł liczyć na większe profity i na bezkarność za swoją działalność. Niestety nie każdy żołnierz, któremu przykleja się etykietkę "wyklęty" zasługuje na miano obrońcy niepodległego państwa polskiego - wielu po prostu uważało, że to w powojennych czasach dobry sposób na życie.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna


Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron