Domowe sposoby leczenia

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Domowe sposoby leczenia

Postprzez eternal » 28 Maj 2020, 08:50

Macie moze jakieÅ› skuteczne domowe sposoby leczenia?

Znacie może jakieś świetne tipy?
Awatar użytkownika
eternal
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 183
Rejestracja: 11 Mar 2018, 10:58
Płeć: mężczyzna

Re: Domowe sposoby leczenia

Postprzez luksc » 28 Maj 2020, 13:03

No to chyba zacznÄ™ :)
Oparzenia:
- na 2 godziny przyłóż pokrojonego surowego ziemniaka, najlepiej przyklej plastrem, żebyś nie musiała go przytrzymywać
- nałóż gruba warstwę jogurtu naturalnego lub kwaśne mleko
- jeśli masz w domu Aloes to urwij liść, wyciśnij z niego miąższ i przyłóż do oparzonego miejsca.

Popękane usta
Na ranki przykładamy plasterki banana nasączone oliwa z oliwek lub kompres z rozdrobnionych liści świeżej kapusty wymieszanych z odrobina oliwy. Kompres trzymamy przez 3 godziny, powtarzając zabieg 2 razy dziennie. Pomaga także posmarowanie ust miodem.

Zerknij sobie również do pwn https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Nauki-medyczne,2195928,k.html W księgarni obecnie mają promocje na wiele pozycji medycznych.
Awatar użytkownika
luksc
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 174
Rejestracja: 20 Cze 2018, 08:20
Płeć: mężczyzna

Re: Domowe sposoby leczenia

Postprzez Kingamp » 15 Mar 2021, 23:34

Moja babcia praktykowała ten sposób:) Bardzo dobrze znała się też na ziołach. Od niej dowiedziałem się właśnie, że nawet te, które stosujemy w kuchni pomagają zapobiegać wielu chorobom, a niektóre mają wręcz lecznicze działanie- np. anyż, o czym możecie poczytać zresztą na stronce https://onedaymore.pl/blog/anyz/ .
Ja najczęściej robię z anyżu nalewkę na niestrawność. Nie jest to oczywiście "anyżówka" do popijania podczas imprez. Co prawda owoce anyżu zalewam alkoholem, to nie piję tego w kieliszku tylko po łyżeczce dziennie- przy zatruciu pokarmowym, aczkolwiek można też stosować na kaszel.
Kingamp
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 44
Rejestracja: 22 Mar 2019, 22:26
Płeć: mężczyzna


Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron