Biedronka

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Biedronka

Postprzez siasia » 25 Sie 2011, 07:34

Gdzieś w internecie trafiłam na informację, że Społem chce wrócić na rynek i tu moje pytanie, czy to prawda, że w miejscu obecnej Biedronki na Mazowieckiej był kiedyś właśnie Społem?
Ponoć blok przy Warszawskiej 27 to właśnie byłe mieszkania pracowników Spółdzielni Społem. Ktoś pamięta, czy Biedronka była w tym miejscu "od zawsze", czy może jest możliwość, że zagości tam z powrotem Społem?
siasia
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 32
Rejestracja: 15 Mar 2011, 18:26
Płeć: kobieta

Re: Biedronka

Postprzez nowodworzanin18 » 25 Sie 2011, 10:41

Chodzą głosy iż Biedronka na ulicy Mazowieckiej zostanie zamknięta, zaś powstanie ona w nowobudowanym budynku na przeciw starostwa przy ulicy Paderewskiego. Budynek przy Mazowieckiej ma być remontowany i, możliwe że będziemy mieli SPOŁEM.
nowodworzanin18
 

Re: Biedronka

Postprzez siasia » 25 Sie 2011, 10:47

No właśnie tak ziarnko do ziarnka z każdej informacji i wnioski miałam takie same. Jedno jest pewne - remont temu budynkowi na pewno się przyda :)
siasia
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 32
Rejestracja: 15 Mar 2011, 18:26
Płeć: kobieta

Re: Biedronka

Postprzez tk28 » 25 Sie 2011, 13:28

siasia napisał(a):Ktoś pamięta, czy Biedronka była w tym miejscu "od zawsze", czy może jest możliwość, że zagości tam z powrotem Społem?

Tam było Społem, pamiętam. Biedronka nie istnieje aż tak długo jak ten budynek więc nie mogła być tam od zawsze :) Kiedyś pracowała w nim moja ciocia więc wiem to na pewno. Sklep "Sam" sieci Społem działał jeszcze na początku lat '90-tych a później zrobiono Biedronkę, pamiętam też, że chyba przez jakiś czas nic tam nie było i budynek stał nieużywany. Dla potrzeb Biedronki budynek został nico przebudowany.

nowodworzanin18 napisał(a):Chodzą głosy iż Biedronka na ulicy Mazowieckiej zostanie zamknięta, zaś powstanie ona w nowobudowanym budynku na przeciw starostwa przy ulicy Paderewskiego.

Nie wiem czy istniejący tam parking obsłuży mieszkańców bloku, starostwo, klientów hotelu i supermarketu jednocześnie. Będzie tam jeden wielki kocioł. Poza tym to ja słyszałem, że ma być tam Tesco a nie Biedronka ale zobaczymy w najbliższej przyszłości jak w końcu będzie.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Biedronka

Postprzez k.nowak32 » 26 Sie 2011, 06:28

Tam w nowym bloku przy Starostwie będzie Biedronka, na środku istniejącego parkingu ma być chyba ciąg dalszy Starostwa Powiatowego budowany. Powstanie też kolejny blok na tyłach istniejącego bloku. Więc miejsc do parkowania będzie znacznie mniej. Ale wystarczy zrobić parking płatny i nie będzie problemu z miejscami;)

Nie wiem nic o likwidacji Biedronki na Mazowieckiej. To bardzo dobry punkt i sklep jest oblegany przez klientów. Zresztą dwie Biedronki już u nas były, a w niektórych miastach podobnej wielkości jest ich jeszcze więcej. Więc wydaje mi się, że Biedronki nie zlikwidują.
Co do Tesco to kupiło działkę za stacją BP na hipermarket, ale od dwóch lat nic się tam nie dzieje. Czyżby się rozmyślili?
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Biedronka

Postprzez tk28 » 26 Sie 2011, 09:40

k.nowak32 napisał(a):Tam w nowym bloku przy Starostwie będzie Biedronka, na środku istniejącego parkingu ma być chyba ciąg dalszy Starostwa Powiatowego budowany. Powstanie też kolejny blok na tyłach istniejącego bloku. Więc miejsc do parkowania będzie znacznie mniej. Ale wystarczy zrobić parking płatny i nie będzie problemu z miejscami;)


Dziwne trochę jest to co piszesz. Starostwo jeszcze będzie rozbudowywane, nie wystarczy ten budynek co jest :?: Gdzie powstanie kolejny blok :?: Pod murem cmentarza, a może na samym cmentarzu :?: :shock: Słyszałem, że akurat tamtędy ma być poprowadzony ciąg ulicy Partyzantów aż do budowanego obecnie ronda bo istniejący obecnie wlot ulicy Partyzantów w ul. Paderewskiego ma być zamknięty. Oczywiście to są tylko pogłoski, nic potwierdzonego.

Image
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Biedronka

Postprzez nowodworzanin18 » 26 Sie 2011, 12:30

Dziwne trochę jest to co piszesz. Starostwo jeszcze będzie rozbudowywane, nie wystarczy ten budynek co jest :?: Gdzie powstanie kolejny blok :?: Pod murem cmentarza, a może na samym cmentarzu :?: :shock: Słyszałem, że akurat tamtędy ma być poprowadzony ciąg ulicy Partyzantów aż do budowanego obecnie ronda bo istniejący obecnie wlot ulicy Partyzantów w ul. Paderewskiego ma być zamknięty. Oczywiście to są tylko pogłoski, nic potwierdzonego.


A to ciekawe, skąd masz takie informacje? Szczerze, gały wyszły mi na wierzch. Pomysł naprawdę twórczy i zaje....dobry. Koliduje to tylko z jednym domem no i jednym pawilonem. Jakby ta inwestycja w najbliższym czasie powstała to osobiście podałbym rękę osobie która podpisała najwięcej papierów do tej inwestycji.

Dlaczego?

Rozbudowa centrum, dzięki temu upchnie się tutaj kilka blików (Banaszek powinien się już cieszyć ;) ) Dodatkowo byłby drugi wjazd do przychodni oraz ogromna możliwość powiększenia jej parkingu. OPS też orzymałby dobry dodatkowy wjazd.

No, no, no, oby to nie były pogłoski.
nowodworzanin18
 

Re: Biedronka

Postprzez tk28 » 26 Sie 2011, 13:44

Szczerze to już nie pamiętam gdzie o tym czytałem ale było to coś o planach na przyszłość. Przedłużenie ul. Partyzantów do ronda i zamknięcie wyjazdu z tej ulicy na Paderewskiego miałoby być zrobione wraz z planowaną obwodnicą śródmiejską aby uspokoić ruch na tym odcinku ulicy Paderewskiego. Kolizja z jednym domem to nie problem w kraju, gdzie pod budowę drogi wyburza się kilkanaście a nawet kilkadziesiąt domów (Warszawa), pawilony to w ogóle wszystkie powinny stamtąd zniknąć bo szpecą i nie pasują. Co do upychania tam jeszcze jakichś budynków to jestem sceptyczny bo kto będzie chciał z okna widok na cmentarz, chociaż gdyby się uprzeć to można pobudować tam budynki ze ślepymi ścianami od strony cmentarza. Spora część terenów tam jest prywatna co na drogę miasto może przejąć ale już na jakiś budynek budowany przez prywatnego inwestora raczej nie. Tam oprócz owej ulicy powinien powstać parking ponieważ miejsce jest nieco ukryte i nie będzie go widać z głównych ulic a nie ma się co oszukiwać, że miasto najbardziej jest szpecone i zagracane stojącymi wszędzie samochodami.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Biedronka

Postprzez k.nowak32 » 28 Sie 2011, 19:17

Że partyzantów ma być ślepa to naturalna konsekwencja budowy obok obwodnicy śródmiejskiej. Skrzyżowanie nowej obwodnicy z ul. Paderewskiego ma być znów w formie ronda i może ktoś miał na myśli,ze wyjazd od Partyzantów będzie tylko przez TE rondo.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Biedronka

Postprzez tk28 » 29 Sie 2011, 13:26

Dokładnie pamiętam, że była mowa o odnodze ul. Partyzantów poprowadzonej za Ośrodkiem Zdrowia aż do skrzyżowania z Inżynierską. Jeżeli znajdę ten "tekst" to dam znać.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Biedronka

Postprzez Domi » 11 Wrz 2011, 15:12

W budynku naprzeciwko Starostwa na ul. Paderewskiego jest już baner Biedronki i budka na wózki sklepowe, także niedługo będzie można robić zakupy w nowym, mam nadzieje bardziej przestronnym miejscu ;)
Domi
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 35
Rejestracja: 26 Lis 2010, 21:39
Miejscowość: NDMaz. -> OM

Re: Biedronka

Postprzez k.nowak32 » 11 Wrz 2011, 17:11

Czy ktoś wie kiedy otwarcie?
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Biedronka

Postprzez siasia » 11 Wrz 2011, 19:56

Domi napisał(a):W budynku naprzeciwko Starostwa na ul. Paderewskiego jest już baner Biedronki i budka na wózki sklepowe, także niedługo będzie można robić zakupy w nowym, mam nadzieje bardziej przestronnym miejscu ;)


Baner i budka to nic :) W środku są już na półkach produkty powykładane! A raczej dzisiaj widziałam, jak Panie wykładały :)
Na pytanie kiedy otwarcie udały, że nie słyszą...
siasia
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 32
Rejestracja: 15 Mar 2011, 18:26
Płeć: kobieta

Re: Biedronka

Postprzez rather » 12 Wrz 2011, 21:59

k.nowak32 napisał(a):Czy ktoś wie kiedy otwarcie?

15 września - tak przynajmniej napisali na banerze nad wejściem.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Biedronka

Postprzez ukasz » 14 Wrz 2011, 18:14

k.nowak32 napisał(a):Czy ktoś wie kiedy otwarcie?


Obiło mi się o uszy, że nową Biedronkę mają otworzyć jutro :)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28


Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości