Katolicyzm w Polsce.

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Chelsea » 13 Maj 2012, 11:23

heimat napisał(a):Wykaz niektórych wierzeń i zwyczajów, które sprzeczne są z Biblią:
(...)
Jaką zatem wartość posiadają powyższe postanowienia Kościoła papieskiego? W świetle Pisma Świętego są niczym plewa.


Dlaczego uważasz, że to co przytoczyłeś jest sprzeczne z Biblią?
Nie jestem teologiem, ale wystarczy fragment z ewangelii Mateusza:

"Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego, cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie"

by zobaczyć, że tu nie ma żadnej sprzeczności.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Marian » 13 Maj 2012, 12:05

Napiszcie Disturbii ( moje wypowiedzi sobie zablokowała), że nikt nie mówił o 99% katolików w Polsce, tylko ja wyśmiewając jeden z postów mówiących (bez żadnych dowodów) o tym, że w Polsce jest ok 30% katolików napisałem, że jest ich 99,9% (też bez żadnych dowodów). Napisałem tak, żeby pokazać, że każdy może sobie napisać liczbę jaką chcę bez żadnych dowodów.
Widać kto łyka wszystko co się napisze i jest w zgodzie z czyimiś przekonaniami.

Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o przekazanie tej wiadomości, żeby Disturbia dalej nie pisała głupot o 99% :)
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez disturbia » 13 Maj 2012, 12:57

@marian psie głosy nie idą w niebiosy,więc szczekaj ile chcesz,a ja pójdę dalej nawet się nie oglądając.Przeczysz samemu sobie chłopie,coś twierdzisz,a potem próbujesz nieudolnie odkręcać kota ogonem.Jak to,źe nie jesteś zwolennikiem PiS.A ja śpiewam sopranem lirycznym w chórze gospel.
Zacytuję klasyka"nie chce mi się z tobą gadać"i w ogóle szkoda czasu na zajmowanie się twoją mało znaczącą osobą.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Marian » 13 Maj 2012, 13:39

@Disturbia zapomniałem o braku kultury z Twojej strony, jeśli idziesz dalej nie oglądając się to czemu odpisujesz? Czyżbyś się oglądała?

Nie przeczę tylko Ty nie rozumiesz takich pojęć jak sarkazm czy ironia.
Zirhan napisał tekst, że wg "jakichś" badań w Polsce jest ok 30% katolików.
Ja napisałem zdanie toćka w toćkę jak Zirhan tylko zmieniłem liczbę 30 na 99, żeby pokazać ile takie zdanie jest warte i właśnie to pokazuje, że niektóre osoby łykają wszystko co się napisze nie patrząc czy to prawda czy nie. Wg badań 93% Polaków DEKLARUJE, że są katolikami i to jest fakt.

Pozdrawiam i powtórzę jeszcze raz, 99% to był mój żarcik, mam nadzieję, że teraz będziesz wiedziała o co w nim chodziło.

PS.
Marian napisał(a):
Zirhan napisał(a):Te 90% to propaganda kościelna.
Nie należy mylić ilości obywateli ochrzczonych w niemowlęctwie, gdy byli nieświadomi nawet tego, że żyją (tzw. gwałt kołyskowy), z osobami rzeczywiście praktykującymi i wierzącymi. Te liczby również nie są tożsame.
Wiem tylko, że robiono badania nad religijnością i wyszło, że rzeczywiście wierzących katolików w Polsce mamy ok. 20%, w sumie to są to już bez mała fundamentaliści religijni.


Te 20% to propaganda antyklerykałów.

Wiem tylko, że gdzieś tam i kiedyś tam robiono jakieś tam badania nad religijnością i wyszło, że rzeczywiście wierzących katolików w Polsce mamy ok. 99,9%.

Takie bzdety może napisać każdy. Podaj fakty, źródło, a nie swoje wywody i zmyślone dane.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Zirhan » 13 Maj 2012, 16:05

@Disturbia
Gadanie z katolickim betonem przypomina walenie głową o ścianę bądź historyczne "Powiedział dziad do obrazu".
Masz rację, że dyskusja z tą osobą (św.Marian)jest bezcelowa!

A teraz, aby przeciąć ten temat podam pewne info.

Maleńczuk: Nigdy do księdza nie powiem ojcze!


Nie chodzę do kościoła, ale Kościół przychodzi do mnie.
- Wpuszczasz księdza do domu, jak chodzi po kolędzie?
- Wpuszczam. Z księdzem pogadam, kolędników posłucham. Kasę im daję. Dzieci przyprowadzam, żeby sobie ksiądz z nimi pogadał.
- Jak wyglądają Twojej rozmowy z księdzem?
- Ja z księdzem nie rozmawiam. On mówi, a ja słucham. Czasem któremuś pokażę moją kanciapę, w której gram na saksofonie. Pytam: ”Chce pan zobaczyć, panie ksiądz?”
- Mówisz do księdza per pan?
- Nie, ale nie mówię też ”ojcze”. Mówienie do księdza ”ojcze” to nadużycie.
- A córki jak się zwracają?
- Nie żartuj. Też nie mówią ”ojcze”. Co one mogłyby sobie pomyśleć, gdyby nagle do księdza miały mówić ”ojcze”? Wołałyby mamę i pytałyby: ”Kurcze, co jest grane? Który to nas ojciec?”. To jest uzurpacja. Nigdy do księdza nie powiem ”ojcze”.
http://antykler.frix.pl/post/784391/akt ... ost_784391
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Zirhan » 13 Maj 2012, 16:23

Marian napisał(a):Wg badań 93% Polaków DEKLARUJE, że są katolikami i to jest fakt.
Chyba wg. prokatolickich badań Frondy albo Głosu Niedzielnego. Hahaha!
Ciekawe, że spis kościelny bytności na mszach, przeprowadzany w parafiach przez kler chyba na początku tego roku lub pod koniec ubiegłego, wykazał raptem ok. 40% a z pewnością był zawyżony przez proboszczy, bo bali się dostać po dupie od pana biskupa.

Odsyłam do Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC (Societas Apostolatus Catholici (SAC) Pallotyni)
http://www.iskk.ecclesia.org.pl/index.htm

Spróbuj dostać tam coś (jakieś dane) za darmo i by nie były to dane sprzed kilku lat a te ostatnie!

Bóg z tobą i twoim Duchem! :lol:
Załączniki
Jego cień.jpg
Jego cień.jpg (85.73 KiB) Obejrzany 10551 razy
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Zirhan » 13 Maj 2012, 20:27

Ja zwracam uwagę na strukturę datków komunijnych.
Między 500 a 1500 pojawia się luka wynosząca 0 (zero) zł.
To wskazuje na brak klasy średniej w społeczeństwie Polskim.
Nawet podczas tak uroczystej tradycji część nie jest w stanie wysupłać więcej ze swojej krwawicy.
I to jest straszne.
Następuje niesamowite rozwarstwienie społeczeństwa!
Powstaje klasa Żebracza i klasa Bogaczy. Kłania nam się się III świat.
Ja nie chcę takiej Polski pod rządami Kościoła i Prawicy!

Precz!
Załączniki
Prezenty na komunię.jpg
Prezenty na komunię.jpg (40.43 KiB) Obejrzany 10537 razy
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Heimat » 13 Maj 2012, 22:08

Chelsea napisał(a):Dlaczego uważasz, że to co przytoczyłeś jest sprzeczne z Biblią?
Nie jestem teologiem, ale wystarczy fragment z ewangelii Mateusza:

"Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego, cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie"

by zobaczyć, że tu nie ma żadnej sprzeczności.


Większość katolików nie zna ani Pisma Świętego, ani nie żyje według jego kanonów. Gdzie leży przyczyna tego stanu rzeczy? Cóż, przykład zazwyczaj idzie z góry. Wiadomo bowiem, że bardzo często sami księża są zgorszeniem dla swoich wiernych. Wielu z nich w ogóle nie jest zainteresowanych Biblią, a nawet utrudniają jej zrozumienie innym. Oficjalnie niby to zachęcają wiernych do czytania Pisma Świętego, ale też wmawiają im, że Bóg powierzył objawienie biskupom i jedynie tzw. Magisterium Kościoła (hierarchia kościelna) posiada zdolność oraz prawo interpretacji Pisma Świętego. Skutek jest taki, że katolicy na ogół nie czytają Biblii i dlatego też nie wiedzą, czego tak naprawdę ona uczy. Trudno się zresztą temu dziwić i mieć żal do samych wiernych, no bo jak mają czytać książkę, o której słyszą, że jej zrozumienie nie jest takie proste albo że i tak nie mogą postępować zgodnie z duchem i literą Pisma, jeśli Kościół naucza inaczej. Na tym właśnie polega strategia Kościoła hierarchicznego. Biskupom nie zależy bowiem tak naprawdę na tym, aby wierni dogłębnie poznali treść Biblii. Dlaczego? Odpowiedź może być tylko jedna: księga ta demaskuje Kościół rzymskokatolicki jako system odstępczy. Pismo Święte jest bowiem pożyteczne nie tylko do nauki - jak pisał Paweł - ale także "do wykrywania błędów" (2 Tm 3. 16), czyli demaskowania wszelkiego odstępstwa od wiary Jezusa.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Marian » 14 Maj 2012, 06:50

Zirhan napisał(a):@Disturbia
Gadanie z katolickim betonem przypomina walenie głową o ścianę bądź historyczne "Powiedział dziad do obrazu".
Masz rację, że dyskusja z tą osobą (św.Marian)jest bezcelowa!


Widzę, że też Ci brak kultury osobistej i jak ktoś myśli inaczej niż Ty to jest betonem.

Zirhan napisał(a):
Marian napisał(a):Wg badań 93% Polaków DEKLARUJE, że są katolikami i to jest fakt.
Chyba wg. prokatolickich badań Frondy albo Głosu Niedzielnego. Hahaha!
Ciekawe, że spis kościelny bytności na mszach, przeprowadzany w parafiach przez kler chyba na początku tego roku lub pod koniec ubiegłego, wykazał raptem ok. 40% a z pewnością był zawyżony przez proboszczy, bo bali się dostać po dupie od pana biskupa.


Nie wiem czy udajesz czy naprawdę masz takie problemy z czytaniem ale już parę razy pisałem, że te badania robił CBOS, a nie kler, ale Ty dalej swoje betonowe hasła głosisz.

O spisie powszechnym i 40% też już pisaliśmy, więc nie wiem po co się powtarzasz? To że 40% katolików chodzi na mszę nie oznacza, że reszta która w tym czasie robi coś innego nie może czuć się katolikiem.

Pozdrawiam i zalecam trochę wyhamować swoje zapędy do obrażania mnie bo nie na tym dyskusja polega.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez GrubaRozkmina » 14 Maj 2012, 08:54

To moze ja napisze wam taka ciekawostke sko juz jestem w kraju z inna religia.Otoz w panstwach muzułmanskich tez jest tzw podatek koscielny - zakat.Zostal ustanowiony przez ktoregos z sultanow i jest surowo przestrzegany.Wartosc to 2,5% od calego majatku co roku.Placa go osoby ktore moga go zaplacic i nie przekrocza swojego budzetu rocznego.
Placony zakat jest w 2 formach:pienieznej (zakat),"materialnej" czyli wszystko,od zywnosci po budynki (zakat al-fitr).I moze byc zaplacony (dany) tylko jednej osobie,w dodatku obcej,nie ze swojej rodziny.
Muzułmanie placa zakat bez mrugniecia okiem,w Dubaju w 85% przypadkow ludzie placa zakat w formie pienieznej,czyli te 2,5% i dodaja kolejne 2,5% tzw sadaqi,czyli "ofiarowania" z dobrej woli.
Zakat tez jest bardzo restrykcyjny w stosunku komu mozna ofiarowac zakat.Musza to byc naprawde biedni ludzie.Pozatym,zakat musi starczec takiemu czlowiekowi na rok czasu.
Poza ludzmi biednymi (wiekszosc przypada im),placony jest na rozpowszechnianie islamu,pozyskiwanie nowych wiernych,uczenie zasad wiary,dla podroznych,na wojsko,na splacenie dlugu,na sluby,pogrzeby itd itd.
Prawie polowa imamow w krajach muzułmanskich pochodzi z bogatych i bardzo bogatych rodzin,im nie przypada nic z zakatu,bo meczet w ktorym nauczaja jest remontowany itp za pieniadze rodziny z ktorej pochodzi.Cala reszta,nie tak bogata,dostaje na takie rzeczy ze skarbu panstwa,badz od innych bogatych rodzin.
A u nas sa tace,fundusze,kolendy itp I wiekszosc kasy z tego trafia do swoich nowych wlascicieli.W koncu kosciolow nie remontuje sie co roku,tylko co pare lat.O stawianych pomnikach tez nie slyszalem.Tylko rosnie nam coraz wiecej kosciolow.I pewnie za pare lat skoncza jak w niemczech.Jako dyskoteki lub skate parki.
"... pamietajcie Szeregowy,przjaciel to wrog ktory sie jeszcze nie ujawnil..." [Skipper]
Nienawisc wcale nie jest modna i wytykanie innym tego,ze widza swiat inaczej,jest wylacznie pokazem slabosci.
Awatar użytkownika
GrubaRozkmina
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 52
Rejestracja: 24 Kwi 2012, 07:10
Miejscowość: Dubai MC (IC) vis-á-vis Oracle

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Marian » 14 Maj 2012, 10:40

@GrubaRozkmina ciekawe rzeczy napisałeś, ja np o tym nie wiedziałem.
Wg mnie własnie tak powinny wyglądać lekcje religii, trochę o tej relgii, trochę o tamtej.

Pozdrawiam
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez GrubaRozkmina » 14 Maj 2012, 18:32

Jeszcze jedna,i ostatnia ciekawostka.
Muzułmanie wierza w Chrystusa,pod arabska nazwa 'Is - Jezus.Jednak wg nich 'Is nie byl synem Boga,a jego najwiekszym prorokiem.I to on przed Dniem Rozliczenia,nasza Apokalipsa,bedzie dzielil ludzi na wiernych i niewiernych i wysylal ich na Sad przed oblicze Allaha.A apokalipsa z Koranu jest dosc podobna to tej z Biblii i Tory.
Pojawi sie Bestia - Dajajal - slepy na prawe oko i symbolem kalifa (niewiernego) na czole.Bedzie rzadzil na Ziemi 40 dni/lat,czynil cuda i zwodzil wiernych.Symbol kaifa beda mogli zobaczyc tylko najbardziej wierni i oni rozpoznaja w nim falszywego proroka.A tak pozatym to to co zwykle:
Trzesienia ziemi,wojny,glod,nieszczescia a pozniej czego niema w Biblii,ludzie beda tak bogaci ze nie bedzie nikogo biednego na swiecie.Bedzie tyle jedzenia ze ludzie nie beda chcieli jesc.Nikt nie bedzie bezdomny.Po kilku latach Dajajal odbierze to wszystko i bedzie probowal dotrzec do Medyny a pozniej Mekki by glosic bluznierstwa.'Is mu w tym przeszkodzi,a pozniej zabije go.I nastanie Dzien Rozliczenia.
Co ciekawe,to muzułmanie nie wierza w ukrzyzowanie i smierc Jezusa,a w to ze wniebowstapil on przed pojmaniem za sprawa Boga.Potwierdzaja takze jego niepokalane poczecie z Mariji.
Koran twierdzi takze,ze Jezus,jako najwiekszy z prorokow nie mial zmienic wiary w Jednego Boga,a tak jak reszta prorokow - Adam,Abraham,Mojzesz i Mahomet ja utrwalic wsrod wiernych.
Kazdy muzułmanin wypowiadajac imie Jezus,zawsze dodaje "niech bedzie z Nim pokoj".
"... pamietajcie Szeregowy,przjaciel to wrog ktory sie jeszcze nie ujawnil..." [Skipper]
Nienawisc wcale nie jest modna i wytykanie innym tego,ze widza swiat inaczej,jest wylacznie pokazem slabosci.
Awatar użytkownika
GrubaRozkmina
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 52
Rejestracja: 24 Kwi 2012, 07:10
Miejscowość: Dubai MC (IC) vis-á-vis Oracle

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez LOL21NDM » 14 Maj 2012, 20:34

GrubaRozkmina napisał(a):...Muzułmanie wierza w Chrystusa,pod arabska nazwa 'Is - Jezus.Jednak wg nich 'Is nie byl synem Boga,a jego najwiekszym prorokiem.


Oj, to chyba nie tak...

"Muzułmanie (muslim, poddany Bogu) uważają Mahometa za największego proroka i posłańca Bożego, ale nie za Boga. Za to tak jak chrześcijanie wierzą w anioły i istnienie szatana (Iblisa), czczą Psalmy Dawida i Ewangelię, a nawet żydowską Torę. Uważają za proroków Abrahama, Mojżesza i Jezusa. Jezus nie jest dla nich Synem Bożym, bo to byłoby sprzeczne z wiarą w Boga jedynego. Z tego samego powodu odrzucają ideę Trójcy Świętej."
(Więcej tutaj: www.muzulmanie.com/index.php?option=com ... &Itemid=79 )
Awatar użytkownika
LOL21NDM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 148
Rejestracja: 03 Wrz 2011, 21:14
Płeć: kobieta

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez GrubaRozkmina » 22 Maj 2012, 12:20

LOL21NDM heh,racja brachu,pomylilem sie.My fault.Masz racje,pogadalem z Ahmedem i troche mi wyjasnil:)
"... pamietajcie Szeregowy,przjaciel to wrog ktory sie jeszcze nie ujawnil..." [Skipper]
Nienawisc wcale nie jest modna i wytykanie innym tego,ze widza swiat inaczej,jest wylacznie pokazem slabosci.
Awatar użytkownika
GrubaRozkmina
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 52
Rejestracja: 24 Kwi 2012, 07:10
Miejscowość: Dubai MC (IC) vis-á-vis Oracle

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez disturbia » 25 Maj 2012, 15:28

"Kościół w Polsce traktuje osoby chcące z niego wystąpić w sposób formalno-biurokratyczny,zniechęcający sama procedurą do postawienia tego rodzaju kwestii.Tym samym zapominamy o przysługującej kaźdemu człowiekowi godności i wolności.Każdy człowiek ma prawo do szacunku i do swobodnej przynaleźności do wspólnoty religijnej lub też do jej opuszczenia ze znanej sobie przyczyny."ks.Lemański
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron