internet

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

internet

Postprzez Black » 03 Sie 2012, 13:04

Witam, od jakiego dostawcy macie internet? I ile płacicie? Interesuje mnie to, ponieważ chcę podpisać jak najkorzystniejszą umowę, a za bardzo nie orientuję się w tym wszystkim :p
Black
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 41
Rejestracja: 06 Mar 2011, 15:37

Re: internet

Postprzez rather » 03 Sie 2012, 13:59

Jak szukałem w zeszłym roku to wyszło mi, że najtaniej jest w Vectrze. Co prawda dla mnie kryterium był jednoczesny sygnał TV, ale chyba samego netu i tak nikt nie dostarcza (jest w pakietach albo z TV albo z telefonem).
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: internet

Postprzez shad0w99 » 03 Sie 2012, 14:11

Ja akurat korzystam z Krawarkon-u, nie narzekam do tego jakoś specjalnie. Jest to operator kablówki, ale odbiór TV nie jest chyba wymagany (przynajmniej ja z takiego nie korzystam, a Internet mam :)
shad0w99
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 149
Rejestracja: 10 Lis 2011, 09:17

Re: internet

Postprzez Chelsea » 03 Sie 2012, 15:21

Ja mam LTE w Polsacie - najszybszy
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: internet

Postprzez Black » 03 Sie 2012, 15:35

Rather, jaka cena za te 2 przyjemności? :D. Jaka prędkość internetu?
Black
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 41
Rejestracja: 06 Mar 2011, 15:37

Re: internet

Postprzez tk28 » 03 Sie 2012, 16:43

W NDM jest np. Point z Legionowa ale nie w każdym miejscu. Podobno niektóre (lub wszystkie na terenie NDM) instalacje Pointa od sierpnia przejmuje nowodworski Hapay, którego cennik jest tu Link.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: internet

Postprzez andrzej1974 » 03 Sie 2012, 17:21

Aero 2 za friko.
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: internet

Postprzez mcba » 03 Sie 2012, 18:44

obecnie w Twierdzy chyba tylko Netia się liczy jeżeli chodzi o stałe podłączenie bez uciążliwych dla niektórych limitów transmisji danych/pakietów danych wliczonych w abonament. Niestety SSNT umarło praktycznie śmiercią naturalną.
W tej chwili w Netii płacę ok 60zł za prędkość download "ile pociągnie drut" to jest nieco ponad 20Mb, upload 1Mb. Mam tylko internet bez dodatkowych opłat za utrzymanie linii + Netiaspot w dzierżawę, który sprawuje się w tej chwili bardzo dobrze, czego nie mogę powiedzieć o LiveBox 2 z Tepsy w Milanówku...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: internet

Postprzez rather » 04 Sie 2012, 00:23

W Vectrze za prędkość 10Mb/0,5Mb płacę 69zł (telewizja w zakresie podstawowym - cyfrowa bez programów HD, filmowych płatnych itp)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: internet

Postprzez Japko » 07 Sie 2012, 18:24

Od wielu wielu lat korzystam z Hapay - firma z nowego dworu. Net tylko bezprzewodowy, czyli dostajemy małą antenę za okno, krótki kabelek do pomieszczenia i tam zasilacz i ew. router kablowy bądź wifi.
Zasięg całkiem niezły, mieszkałem na pólku, potem w okolicach ulicy górskiej, potem w blokach przy boh. modlina, wszędzie korzystałem z usług Hapay. Teraz jestem w zakroczymiu i Hapay odbieram z nadajnika na kominie ZECu. Tak więc serdecznie polecam! :)
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: internet

Postprzez starter » 29 Sie 2012, 10:17

Witam.
Jeśli komuś zależy na prywatności to odradzam dostawców WiFi typu:
Hapay
Point
i tym podobnym, brak jest jakiegokolwiek zabezpieczenia przesyłu danych.
Może ktoś napisze że przecież jest WEP64 lub 128 (256 chyba nikt nie stosuje) albo filtrowanie po adresie mac? lecz to zajmuje ok 1 do 20min :lol:
Można sobie czytać maile, rozmowy gg, słuchać Voip i i śledzić odwiedzane strony przez danego użytkownika :lol:
Dobre zabezpieczenie oferują dostawy z zabezpieczeniem WPA, WPA2 choć to pierwsze nie nastręcza zbyt wiele trudności .
Plusem braku zabezpieczenia jest szybkość transferu, czym silniejsze szyfrowanie tym wolniejszy internet, mniej-więcej.
Oczywiście wszystkie informacje zaczerpnąłem z internetu :D
Pozdrawiam.
starter
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 16
Rejestracja: 20 Sie 2012, 17:09
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: internet

Postprzez DOMATOR » 09 Wrz 2012, 19:26

A czy w Aero2 przesyłane dane są zabezpieczone?
DOMATOR
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 77
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 18:52

Re: internet

Postprzez shad0w99 » 09 Wrz 2012, 19:37

tak samo jak rozmowa, sms czy transmisja danych w telefonie komórkowym. To znaczy w pewnym stopniu tak.
shad0w99
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 149
Rejestracja: 10 Lis 2011, 09:17

Re: internet

Postprzez mtb » 24 Wrz 2012, 13:15

to znaczy że nie ...
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: internet

Postprzez ena » 12 Paź 2012, 18:59

mcba napisał(a):obecnie w Twierdzy chyba tylko Netia się liczy jeżeli chodzi o stałe podłączenie bez uciążliwych dla niektórych limitów transmisji danych/pakietów danych wliczonych w abonament. Niestety SSNT umarło praktycznie śmiercią naturalną.
W tej chwili w Netii płacę ok 60zł za prędkość download "ile pociągnie drut" to jest nieco ponad 20Mb, upload 1Mb. Mam tylko internet bez dodatkowych opłat za utrzymanie linii + Netiaspot w dzierżawę, który sprawuje się w tej chwili bardzo dobrze, czego nie mogę powiedzieć o LiveBox 2 z Tepsy w Milanówku...

Czy dobrze zrozumiałam, że w Netii masz tylko internet, a nie masz telefonu stacjonarnego i przez to nie płacisz abonamentu? Proszę, potwierdź lub zdementuj. Zależy od tego moja decyzja w sprawie abonamentu. Do tej pory miałam takie informacje, żeby mieć internet, trzeba opłacać abonament telefoniczny.
Na internet w Netii nie narzekam, poza jednym wyjątkiem. Kiedy po burzy było wiele awarii, nie posiadałam internetu przez kilka dni. Jak się zorientowałam, musiałam poczekać, aż serwis wykona naprawy dla tych, którzy mają umowy z TP, ponieważ ona jest właścicielem łączy.
Ostatnio edytowany przez mcba, 12 Paź 2012, 19:30, edytowano w sumie 1 raz
Powód: poprawiłem cytowanie, proszę używać przycisku "Cytuj" pod wypowiedzią użytkownika, którego chcemy zacytować... //mcba
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Następna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

cron