Kibice - ciąg dalszy z wątku o EDD

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez żyła » 12 Wrz 2012, 21:43

razdwatrzy napisał(a):Jak już Wam zależało tak bardzo na promowaniu środowiska kibiców, to dlaczego nie zrobiliście wieńca z herbem Świtu? Jako nowodworzanom bardziej by to pasowało. Nie uważasz żyła?


Nie chodzę na Świt więc nie uważam. Świtowcy z resztą stoją tam z nami, co jest normalne, bo często działamy razem, a część osób jeździ i na Świt i na Legię. Nie chodzę na Świt i co, nie jestem nowodworzaninem? A może jestem warszawiakiem, bo jeżdżę na Legię? :lol:

razdwatrzy napisał(a):Rozumiem, że dasz sobie palec uciąć, że wśród Waszej grupki nie ma żadnego zakazowicza?


Ty wiesz lepiej, czy,kto i za co ma zakaz na Legii. Stwierdziłeś to. Dajesz konkrety czy robisz z mordy cholewę? Czy Tobie się wydaje, że internet to miejsce do obrażania albo pomawiania ludzi, w dodatku miejscowych? Albo udowodnisz, że wiesz co mówisz albo skończ i wstydu oszczędź. Chyba, że masz w zwyczaju, że jak Ci w mordę plują to udajesz, że deszcz pada i wszystko jest ok?

razdwatrzy napisał(a):Sorry, ale to manifestowanie barw klubowych w ogóle mi nie podchodzi. Jeśli chcecie oddać cześć bohaterom, to róbcie to po cichu z należnym szacunkiem, a nie w stylu festynowym. Dlaczego kibice Legii z wieńcami i zniczami pojawiają się zawsze wtedy, gdy na miejscu są obecne media? Dlaczego we wszystkie patriotyczne wątki wplątują logo Legii?


ok, mistrzu, wygrałeś :lol: :lol: :lol: :lol:

razdwatrzy napisał(a):Rather, akurat z tymi znakami drogowymi nie zgodzę się. Ostatnio rozmawiałem ze znajomymi z Legionowa i mówili, że gmina będzie musiała je wymienić, bo są niezgodne z przepisami. W razie otrzymania mandatu na przykład za nadmierną szybkość, można z policjantem wykłócać się, iż na wjeździe do miasta nie widnieje znak na temat strefy zabudowanej :)

KaloNDM, brawo! Argumentacja niczym naszych miejskich polityków. Na przykład radnego Sosińskiego :)
żyła
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 207
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 15:43

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez razdwatrzy » 12 Wrz 2012, 21:51

Skoro byli tam świtowcy, dlaczego nie zrobiliście wieńca z logo Świtu, tylko Legii? Odpowiedz na moje pytanie o zakazy stadionowe.
razdwatrzy
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Kwi 2012, 20:20

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez żyła » 12 Wrz 2012, 22:05

razdwatrzy napisał(a):Skoro byli tam świtowcy, dlaczego nie zrobiliście wieńca z logo Świtu, tylko Legii?


Dlatego o czym pisałem w poprzednim poście oraz tym najdłuższym. Nie zrozumiałeś? Przeczytaj kilka razy.

razdwatrzy napisał(a):Odpowiedz na moje pytanie o zakazy stadionowe.

razdwatrzy napisał(a):Warto pamiętać, że nawet ci, co z wielką dumą składali wieniec podczas uroczystości, w znakomitej większości mają zakazy stadionowe na Legii. A takich zakazów nie dostaje się za niewinność...


To nie ja jestem forumowym specjalistą od zakazów. Albo po A mówisz B, ale kończę z Tobą rozmowę, bo nie mam zamiaru zaśmiecać tematu debilnymi przepychankami.
żyła
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 207
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 15:43

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez Zbyszek » 12 Wrz 2012, 22:30

akurat w przypadku Legii to raczej wieńce na jakiś 22 lipca albo w rocznicę rewolucji październikowej , bo inne okazje to jest raczej hipokryzja - biorąc pod uwagę "chwalebną" socjalistyczną przeszłość w służbie LWP....
Zbyszek
 

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez KaloNDM » 12 Wrz 2012, 22:39

razdwatrzy napisał(a):KaloNDM, brawo!


* Ju łelkom. Its maj pleżer :twisted: 8-)

* - cytat z wypowiedzi pewnego polityka SLD :lol:

razdwatrzy napisał(a):Argumentacja niczym naszych miejskich polityków.


Tak.. Tak.. razdwatrzy :mrgreen:
Twoja argumentacja stoi na wyższym poziomie.. niczym "afera dorszowa" pewnej pani minister :twisted: :o :twisted:

razdwatrzy napisał(a):Na przykład radnego Sosińskiego :)


Tak.. Tak.. razdwatrzy :mrgreen:
Sosiński radny Tadeusz, to mój GIEROJ :twisted: :shock: :twisted:
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez żyła » 12 Wrz 2012, 23:09

Zbyszek napisał(a):akurat w przypadku Legii to raczej wieńce na jakiś 22 lipca albo w rocznicę rewolucji październikowej , bo inne okazje to jest raczej hipokryzja - biorąc pod uwagę "chwalebną" socjalistyczną przeszłość w służbie LWP....


tiaa....kolejny z argumentami w dyskusji?:)
Proszę, na naukę nigdy za późno.
http://legionisci.com/historia/
żyła
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 207
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 15:43

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez Black Flag » 13 Wrz 2012, 00:06

żyła napisał(a): Proszę, na naukę nigdy za późno.
http://legionisci.com/historia/



Wszystko fajnie, tylko dlaczego wykasowales poprzedniego zamieszczonego przez siebie linka ( tego z banerem Legii z logo ss i white legion)?
Wiem , wiem mi tez to nie pasuje do obrazu kibica - polskiego patrioty, ktory lansujesz :roll:
Black Flag
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 53
Rejestracja: 10 Maj 2012, 09:39

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez Zbyszek » 13 Wrz 2012, 07:48

taką swoją propagandę to możesz dzieciom na stadionie wciskać
jeżeli chodzi o naukę to fakt ,nigdy nie jest za późno - a najlepiej korzystać z różnych niezależnych źródeł
więc raczej proszę mnie nie pouczać , tylko samemu sobie zweryfikować fakty ,wydarzenia . można też popytać starszych jak to wyglądało w okresie PRL

a co do meritum - nie wierzę w ten nadmuchany "patriotyzm" kibiców - tak jak napisałem - to jest - tak jak bazgroły na murach - znaczenie terenu ( coś jak pieski obsikujące najbliższą okolicę ) i próba zyskania w oczach opinii publicznej
Zbyszek
 

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez KaloNDM » 13 Wrz 2012, 08:58

Black Flag napisał(a):Wszystko fajnie, tylko dlaczego wykasowales poprzedniego zamieszczonego przez siebie linka ( tego z banerem Legii z logo ss i white legion)?


Potwierdzam Black Flag.. był wcześniej inny link.
Myślę, że Żyła podmienił go na inny i wykasował część postu tylko dlatego,
żeby nie tłumaczyć znaków i napisów ponieważ dla laika i tak to będzie nie zrozumiałe :?

Szczerze powiem, że nigdy nie doszukiwałem się drugiego dna w napisie White Legion.
Po prostu.. Biały Legion.. Piłkarze Legii grają w białych koszulach :?:
Wątpię, aby było drugie dno.. chyba, że zaczerpnięte z historii partyzanckiej grupy składającej się głównie
z etnicznych Gruzinów, którymi dowodził Zuraba Samushia.

Co do znaków SS..
Wiem, że jest to kojarzone z okresem II wojny światowej, nazizmem i rasizmem - Die Schutzstaffel der NSDAP.
I dla większości, którzy widzą ten napis jest to "jasne i oczywiste".
Prawda jest taka, że Niemcy i Hitler przywłaszczyli sobie, a wręcz ukradli dla swojego "logo" SS, literę alfabetu runicznego.
Nazwa tego pisma pochodzi od gotyckiego słowa "runa", czyli tajemnica, a znaki runiczne są najstarszym typem pisma
ludów barbarzyńskich zamieszkujących północną Europę.

Pojedyncza runa S - oznaczała po prostu słońce.
Podwójna runa SS - Sig rune (lub Siegrune) symbolizuje zwycięstwo.
Została dostosowana do godła SS w 1933 roku przez Hecka Waltera, który pracował jako grafik dla Ferdynanda Hoff Statter, producenta emblematów i insygni w Bonn.

Żeby nie rozpisywać się w temacie, wszystkich zainteresowanych zapraszam na forum historycy.org

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=50147

Myślę, że po wizycie na tej stronie znaczenie liter SS nieco się wyjaśni.
Natomiast co według autorów ma oznaczać ta symbolika na flagach klubowych?
Po prostu nie wiem.. nigdy się w to nie zagłębiałem i głowy ściąć nie dam.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez Black Flag » 13 Wrz 2012, 09:41

KaloNDM napisał(a):Potwierdzam Black Flag.. był wcześniej inny link.
Myślę, że Żyła podmienił go na inny i wykasował część postu tylko dlatego,
żeby nie tłumaczyć znaków i napisów ponieważ dla laika i tak to będzie nie zrozumiałe :?

Szczerze powiem, że nigdy nie doszukiwałem się drugiego dna w napisie White Legion.
Po prostu.. Biały Legion.. Piłkarze Legii grają w białych koszulach :?:
Wątpię, aby było drugie dno.. chyba, że zaczerpnięte z historii partyzanckiej grupy składającej się głównie
z etnicznych Gruzinów, którymi dowodził Zuraba Samushia.

Co do znaków SS..
Wiem, że jest to kojarzone z okresem II wojny światowej, nazizmem i rasizmem - Die Schutzstaffel der NSDAP.
I dla większości, którzy widzą ten napis jest to "jasne i oczywiste".
Prawda jest taka, że Niemcy i Hitler przywłaszczyli sobie, a wręcz ukradli dla swojego "logo" SS, literę alfabetu runicznego.
Nazwa tego pisma pochodzi od gockiego słowa "runa", czyli tajemnica, a znaki runiczne są najstarszym typem pisma
ludów barbarzyńskich zamieszkujących północną Europę.

Pojedyncza runa S - oznaczała po prostu słońce.
Podwójna runa SS - Sig rune (lub Siegrune) symbolizuje zwycięstwo.
Została dostosowana do godła SS w 1933 roku przez Hecka Waltera, który pracował jako grafik dla Ferdynanda Hoff Statter, producenta emblematów i insygni w Bonn.

Żeby nie rozpisywać się w temacie, wszystkich zainteresowanych zapraszam na forum historycy.org

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=50147

Myślę, że po wizycie na tej stronie znaczenie liter SS nieco się wyjaśni.
Natomiast co według autorów ma oznaczać ta symbolika na flagach klubowych?
Po prostu nie wiem.. nigdy się w to nie zagłębiałem i głowy ściąć nie dam.


Dziekuje za wyczerpujace informacje Kalo. Jesli mam byc szczery to jako Polaka niezbyt interesuje mnie co maja na mysli kibice uzywajac emblematow zawlaszczonch niegdys przez hitlerowcow. Z ciekawostek, to ladnych pare lat lat temu, od skina - legionisty z ktorym studiowalem na wlasne uszy slyszalem tlumaczenie, ze swastyka to stary indyjski znak slonca. To prawda, choc w Europie znak swastyki budzi jednoznaczne skojarzenia(tak samo jak logo SS),a w mojej rodzinie wszyscy, poczawszy od Prababci mieli na tego typu akcesoria i ludzi ich uzywajacych bardzo konkretny poglad.....( z sierpem i mlotem podobnie :D ).Co do White Legion, to :D raczej na bank nie chodzi o biale koszulki pilkarzy, ale powiem szczerze ze to bardzo dobre tlumaczenie :mrgreen: ( polowa polskich nazi skinow "mieszka pod 14, 18 lub 88 ;) ) Swoja droga mysle ze jako kibic Legii - ktos kto utozsamia sie z tym klubem, powinienes zaglebic sie w temat, bo ja np. nie czulbym sie komfortowo, przebywajac w otoczeniu ludzi uzywajacych hitlerowskich symboli (tak samo zreszta jak i komunistycznych). Nawet jesli stanowia znikomy procent wszystkich kibicow i bez wzgledu na to jak motywowali by ich uzywanie.....Oni sa bardzo widoczni i to dzieki nim kibicow nazywa sie faszystami...
ps. Powiem szczerze ze sledzac Twoje wpisy i wnikliwe podejscie do Twojej historycznej pasji , jestem nieco zaskoczony ze nie zainteresowales sie znaczeniem stadionowej symboliki o ktorej mowa ( niektore z tych znakow maja przeciez historyczny wydzwiek). Mysle ze warto to nadrobic.
Pozdrawiam.
Black Flag
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 53
Rejestracja: 10 Maj 2012, 09:39

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez razdwatrzy » 13 Wrz 2012, 18:09

Kalo, sorry, ale Twoje wytłumaczenia są tak głupie, że nie trzymają się kupy :lol:

Nie wierzę, że żyjesz w takiej nieświadomości, iż nie wiesz, co to jest White Legion. Nie, ta nazwa nie nawiązuje do białych koszulek, w których legioniści grają od kilku lat, tylko do prężnie działającej grupy jeszcze w latach 90-tych. Zakres działania podobny do TB i Turystów.

Oczywiście, pewne emblemaciki na fladze TB to też przypadek, na pewno nikt nie miał zamiaru wykorzystania symboliki hitlerowskiej :)

Żyła, dlaczego dopytuję o wieniec Świtu? Piszesz, że byli tam kibice Świtu, więc równie dobrze jak Ty, oni mogą kibicować jednemu klubowi, którym akurat nie jest LEgia. Mała hipokryzja?

Myślę jednak, że i kibice mogliby zrobić fajne akcje, które mogą odbić się głośnym i pozytywnym echem w nowodworskim społeczeństwie. Zorganizujcie wspólnie z policją albo strażą miejską jakieś pogadanki dla młodzieży i pokażcie, że kibice potrafią współpracować z tymi organizacjami. Co Ty na to? Nowodworscy legioniści będą zainteresowani takimi inicjatywami?
razdwatrzy
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Kwi 2012, 20:20

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez KaloNDM » 13 Wrz 2012, 18:24

Tak.. Tak.. razdwatrzy.. :twisted:
Dzieciaki i młodzież, które grają w takie gry jak Gothic, Diablo, Wiedźmin,
w których zbierają magiczne runy, to naziści ponieważ w tych grach używają
symboliki hitlerowskiej :twisted: :shock: :twisted:
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez razdwatrzy » 13 Wrz 2012, 18:49

Naprawdę nie widzisz różnicy między swastykami, które są wykorzystywane w grach komputerowych dla młodzieży, a tymi, które widnieją na stadionowych flagach? :shock:

Rzeczywiście, jesteście prawdziwymi patriotami... Żenada :o
razdwatrzy
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Kwi 2012, 20:20

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez Zbyszek » 13 Wrz 2012, 19:15

.... a ten pan z wyciągniętą do góry ręką to tylko pięć piw zamawiał ....
Zbyszek
 

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez żyła » 13 Wrz 2012, 21:08

Black Flag napisał(a):[
Wszystko fajnie, tylko dlaczego wykasowales poprzedniego zamieszczonego przez siebie linka ( tego z banerem Legii z logo ss i white legion)?
Wiem , wiem mi tez to nie pasuje do obrazu kibica - polskiego patrioty, ktory lansujesz :roll:


Już mówię. Dlatego, że strona, którą wrzuciłem była mojego autorstwa w dużej mierze, niestety z braku czasu ponad półtora roku temu przestała być prowadzona, umarła śmiercią naturalną i niech tak już zostanie…. Druga kwestia to obecność na niej kilkudziesięciu relacji oraz fotogalerii z meczów okiem fc NDM- nie chciało mi się rozpoczynać(najpewniej) kolejnej interesującej dyskusji o o miejscowych kibicach.

Co do white legionu, o którym wspomniałeś, to nie widzę problemu w rozmowie o tym. Część banneru na stronie, którą w 1/3 zajmowało zdjęcie z widoczną flagą WH nie odnosiło się do symboliki a tym bardziej poglądów osób, „stojących za nią”. Owszem, dla postronnej osoby mogło to tak wyglądać na pierwszy rzut oka(przyznaję), ale sens był zupełnie inny. Otóż było to zdjęcie, które pochodziło z pierwszego meczu w historii między Świtem a Legią w Nowiaku. Puchar Polski 1998 roku. Celem było wybranie foty, gdzie widać, że to nasz faktycznie stadion+ widoczny młyn legionistów(świetne ujęcie tablicy Nowakowski. A przypominam o możliwości ówczesnych aparatów oraz małej ilości dpi, jaką daje baner dzielony na 3 części. Pozostałe 2 części z resztą to był herb Nowego Dworu i flagi Polski, o czym nie wspomniałeś). Miałem wtedy 13 lat więc raczej daleko mi było do rozumienia, a tym bardziej popierania poglądów, które ona symbolizowała(z resztą tak samo jak dziś). Spójrz na fotorelację z tego meczu, praktycznie nie ma zdjęcia, gdzie byłoby widać Legię na naszym stadionie, a gdzie nie łapałaby się w obiektyw ta flaga.
http://img683.imageshack.us/img683/5231 ... e0001c.jpg
http://img683.imageshack.us/img683/7636 ... e0003j.jpg
http://img691.imageshack.us/img691/9819 ... e0004q.jpg
http://img694.imageshack.us/img694/2639 ... 8c89c7.jpg
http://img40.imageshack.us/img40/1126/e ... a9cd14.jpg

Coś ewentualnie niejasne?

Black Flag napisał(a): Swoja droga mysle ze jako kibic Legii - ktos kto utozsamia sie z tym klubem, powinienes zaglebic sie w temat, bo ja np. nie czulbym sie komfortowo, przebywajac w otoczeniu ludzi uzywajacych hitlerowskich symboli (tak samo zreszta jak i komunistycznych). Nawet jesli stanowia znikomy procent wszystkich kibicow i bez wzgledu na to jak motywowali by ich uzywanie.....Oni sa bardzo widoczni i to dzieki nim kibicow nazywa sie faszystami...
.


Black Flag, ten fragment mógłby posłużyć niejako jako pewne podsumowanie tematu. Jeżeli miałbym iść tym tokiem rozumowania dosłownie , to nie powinienem jeździć samochodem, bo część kierowców jeździ po pijaku a inni zabijają ludzi- nie wypada być w takim towarzystwie a i samo przebywanie nie jest komfortowe. Tak samo jak irytują mnie poglądu zwolenników pedałów albo rzucanie niedopałków przez palaczy na chodnik. Z Polski nie wyjadę, chodnikiem chodzić jednak nie przestanę. Tak samo jest z trybunami i każdą masą ludzką. Jedni mają poglądy skrajne i stoją za WH(skoro już się tego czepnęliśmy i trzymamy) inni stawiają biało-czerwone flagi na grobach i pojawiają się na uroczystościach. Dlaczego zatem przypierd***cie się do mnie/nas o tamtych?

Co, to moja wina, że wszyscy nie są tacy sami, nie myślą i robią tak samo tak samo? :lol:
Ja naprawdę nie odpowiadam za to co się dzieje na trybunach od 40 lat ani za to co każdy kibic Legii myśli i robi :lol: .

Grupa ludzi robi coś spontanicznie od dłuższego czasu, wyłącznie pozytywne akcje, a tu jeden z drugim pie***li, że ktoś zamawia 5 piw w drugim końcu Polski albo od 20 lat Widzew c**j ma na murze.
O patologiach wśród kibiców- tak samo jak mieszkańców Nowiaka, słuchaczy Radia Maryja albo kibiców Małysza w Zakopanem można pisać tomy. I wydaje mi się, że nie staram się unikać w rozmowie tych tematów, które najwygodniej byłoby mi przemilczeć? Które całemu środowisku dają zły obraz? Jednak jak widzę nikt oprócz KaloNDM nie stara się pomyśleć, że całe zło jakie znacie , to nie było tych 20 typów pod pomnikiem.

Zajebisty przykład jak czczenie wspólnych wydarzeń historycznych łączy ludzi…. A przede wszystkim, do jakiej napawa głębokiej refleksji :lol: K***a jak mi niektórych żal :lol:

KaloNDM.
Flaga ta obrazuje skrajną prawicowość ówczesnych trybun i ma wydźwięk taki a nie inny, to fakt i tyle. Kiedyś było dużo taki elementów niestety, na szczęście sposób myślenia się zmienia i idzie od lat w innym kierunku. Natomiast symbole skrajnie prawicowe, nacjonalistyczne czy rasistowskie były, są i będą najpewniej. Chyba, że internetowi forumowicze całego świata złączą się i wyplenią to całe zło :lol:

Razdwatrz- zrób pozytywną akcję i naucz dzieci na swoim przykładzie nie robienia z mordy dupy.
Ciekawe czy wyniosą więcej z twojego przykładu czy np. z transparentu, który widzieli na obchodach.


Ps. Nie wiem czy to możliwe....nieee, myślę, że nie ma takiej możliwości, że tak mogło być. No ale jednak... Gdyby!... Gdyby komuś jakimś niemożliwym zbiegiem okoliczności umknął ten niezwykle medialny fakt, rozsławiony we wszelkich mediach i rozreklamowany przez samych autorów w całym internecie, to mimo wszystko pozwolę sobie dodać. Wczoraj rano na wiaduktach na 7-ce zawisły transparenty przypominające przejezdnym o miejscowych wydarzeniach.
Po autografy od celebrytówfaszystów należy umówić się poprzez sekretarkę na termin.
żyła
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 207
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 15:43

PoprzedniaNastępna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

cron