Kibice - ciąg dalszy z wątku o EDD

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez razdwatrzy » 13 Wrz 2012, 22:18

Spoko, rozumiem, że nasz nowodworski patriota pochwali się, jak to miał dozór policyjny albo zabrano mu kartę kibica Legii?

Piszesz: " I wydaje mi się, że nie staram się unikać w rozmowie tych tematów, które najwygodniej byłoby mi przemilczeć?", więc może odpowiesz na to: "Myślę jednak, że i kibice mogliby zrobić fajne akcje, które mogą odbić się głośnym i pozytywnym echem w nowodworskim społeczeństwie. Zorganizujcie wspólnie z policją albo strażą miejską jakieś pogadanki dla młodzieży i pokażcie, że kibice potrafią współpracować z tymi organizacjami. Co Ty na to? Nowodworscy legioniści będą zainteresowani takimi inicjatywami?"...
razdwatrzy
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Kwi 2012, 20:20

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez Zbyszek » 13 Wrz 2012, 22:37

pan @żyła to jest tu od niedawna , wiec proponuję sie nieco hamować w swoim słownictwie bo to nie jest forum kibolskie

oczywiście jak zwykle mamy tutaj sytuację "to nie ja ", lub w innej wersji " nikt mi nic nie udowodnił ", co nie zmienia faktu ,że całe środowisko kiboli jest przesiąknięte głęboką nietolerancją, postfaszystowaskim nacjonalizmem i otwarcie odwołuje się do takich tradycji (chociażby poprzez symbolikę , skandowane hasła itp ) , nawet jeżeli są to jedynie jakieś grupy to najgorsze jest ogólne przyzwolenie i cicha aprobata - niczym to się nie różniąca od jawnego poparcia, ale przecież pana @żyła jedynie "irytują .... poglądy zwolenników pedałów " - no tak , innego irytują poglądy zwolenników Żydów, a następny ma problem z kolorami skóry i ciemniejsze odcienie zdecydowanie są nie do zaakceptowania

Mnie natomiast irytują trwające od jakiegoś czasu próby zawłaszczenia przez takie środowiska patriotyzmu jako takiego i wszelkich wydarzeń o charakterze rocznicowym związanych z historią naszego kraju - dodam wg mnie próby nastawione na poklask , i " ocieplenie" wizerunku kibola

Dyskusję ( o ile są chętni ) proponuję przenieść w oddzielny wątek bo już dawno odbiegła od tematu
Zbyszek
 

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez żyła » 13 Wrz 2012, 23:29

razdwatrzy napisał(a):Spoko, rozumiem, że nasz nowodworski patriota pochwali się, jak to miał dozór policyjny albo zabrano mu kartę kibica Legii?


Noooo, w końcu personalne wycieczki, po 3 dniach oczekiwania:)
dozór- owszem. zdjęty decyzją sądu jako nałożony bezpodstawnie.
karta- owszem. oddana po kilku dniach.
W obu przypadkach ŻADNYCH konsekwencji prawnych oraz jakichkolwiek innych, gdyż NIE BYŁO DO TEGO PODSTAW. Zakazu również brak. To jak Szerloku z tą listą zakazów, które "ci, co z wielką dumą składali wieniec podczas uroczystości, w znakomitej większości mają zakazy stadionowe na Legii. A takich zakazów nie dostaje się za niewinność...". Dajesz, dajesz :)

razdwatrzy napisał(a):Piszesz: " I wydaje mi się, że nie staram się unikać w rozmowie tych tematów, które najwygodniej byłoby mi przemilczeć?", więc może odpowiesz na to: "Myślę jednak, że i kibice mogliby zrobić fajne akcje, które mogą odbić się głośnym i pozytywnym echem w nowodworskim społeczeństwie. Zorganizujcie wspólnie z policją albo strażą miejską jakieś pogadanki dla młodzieży i pokażcie, że kibice potrafią współpracować z tymi organizacjami. Co Ty na to? Nowodworscy legioniści będą zainteresowani takimi inicjatywami?"...


ale Ty pierwszy, ok? :lol:

Zbyszek napisał(a):pan @żyła to jest tu od niedawna , wiec proponuję sie nieco hamować w swoim słownictwie bo to nie jest forum kibolskie

oczywiście jak zwykle mamy tutaj sytuację "to nie ja ", lub w innej wersji " nikt mi nic nie udowodnił ", co nie zmienia faktu ,że całe środowisko kiboli jest przesiąknięte głęboką nietolerancją, postfaszystowaskim nacjonalizmem i otwarcie odwołuje się do takich tradycji (chociażby poprzez symbolikę , skandowane hasła itp ) , nawet jeżeli są to jedynie jakieś grupy to najgorsze jest ogólne przyzwolenie i cicha aprobata - niczym to się nie różniąca od jawnego poparcia, ale przecież pana @żyła jedynie "irytują .... poglądy zwolenników pedałów " - no tak , innego irytują poglądy zwolenników Żydów, a następny ma problem z kolorami skóry i ciemniejsze odcienie zdecydowanie są nie do zaakceptowania

Mnie natomiast irytują trwające od jakiegoś czasu próby zawłaszczenia przez takie środowiska patriotyzmu jako takiego i wszelkich wydarzeń o charakterze rocznicowym związanych z historią naszego kraju - dodam wg mnie próby nastawione na poklask , i " ocieplenie" wizerunku kibola


jak już padło w tym temacie...
tak, tak....Zbyszek.
tak, tak.
:roll: :lol:

Zbyszek napisał(a):Dyskusję ( o ile są chętni ) proponuję przenieść w oddzielny wątek bo już dawno odbiegła od tematua

Ano, niestety.
żyła
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 207
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 15:43

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez Zbyszek » 14 Wrz 2012, 06:46

można sobie sprawę wyśmiewać , pokpiwać, można traktować z przymrużeniem oka , można przyjąć taki lekceważący sposób , bo niestety argumentów brak
chciało sie błysnąć ale okazuje sie ,że nie do końca się udało
właściwie większość wypowiedzi pana @żyła można by skwitować emotikonami ( biorąc choćby pod uwagę trafność porównań ,podawane linki - jako argumenty czy tłumaczenia właściwie uwłaczające inteligencji czytelników ) , ale wg mnie świadczyłoby to o niskim poziomie dyskusji i kompletnym braku czegokolwiek do powiedzenia
licytował sie nie bedę

na szczęście od jakiegoś czasu wszelkie zachowania nie związane z istotą sprawy - czyli meczem -są rugowane ze stadionów przez władze piłkarskie z coraz lepszym skutkiem - ze szczególnym uwzględnieniem rasizmu i ksenofobii (ale też dotyczy to tzw opraw na tematy poboczne) , a kluby płacą coraz większe kary za okrzyki i przyśpiewki o takim charakterze
może ktoś się w końcu opamięta i wytłumaczy tym młodzieńcom ,że używanie symboliki ss nie współgra z obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego, ( podaję to jako przykład ogólny - to takie tłumaczenie ,żeby nie było problemów ze zrozumieniem )
Zbyszek
 

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez Black Flag » 14 Wrz 2012, 10:27

żyła napisał(a):Już mówię. Dlatego, że strona, którą wrzuciłem była mojego autorstwa w dużej mierze,(...)

Zaczne od tego ze jak ktos slusznie zauwazyl panie Zyla, jest pan na tym forum od niedawna...powiem wiecej - biorac pod uwage ze jak sam pan napisal w 1998 roku byl pan 13 latkiem, to w stosunku do mojej osoby panie Zyla jest pan na tym swiecie od niedawna.....Dletego zapewne nie mial pan czasu nauczyc sie podstawowych zasad konwersacji, oraz szacunku dla innych, szczegolnie starszych ludzi (to takze pewien aspekt patriotyzmu panie Zyla). Nie znam panow Razdwatrzy i Zbyszek, nie wiem kim sa i w jakim sa wieku, ja natomiast nie zycze sobie obrazliwego tonu oraz wulgaryzmow w stosunku do mojej osoby, gdyz sam takowych w stosunku do panskiej panie Zyla nie uzywam. To jest forum na ktorym wymienia sie poglady a nie rynsztok.

Pisze pan ze usunal pan linka ze wzgledu na fakt ze prowadzona przez pana strona " umarla smiercia naturalna"... Jednym slowem zamiescil pan linka do nieistniejacej strony ?????? To jakim cudem udalo mi sie ja otworzyc ?????
Dalsza czesc panskiego wyjasnienia wydaje mi sie blizsza prawdy. Strona zawiera zdjecia oraz relacje ktore dla normalnego obywatela sa patologia i nijak maja sie do rzekomego patriotyzmu kibicow ,wiec chcial uniknac pan niewygodnych pytan....takie jest moje zdanie na ten temat.

Panskie tlumaczenia odnosnie zamieszczania zdjec zawierajacych ekstremistyczne tresci sa dla mnie nie zrozumiale w kontekscie panskiego patriotyzmu. Pan jako polski patriota powinien takie zjawiskia zwalczac, nie zas rozpowszechniac je w sieci.
Jesli ktos staje pod lub za takim banerem z wlasnej nie przymuszonej woli , w moich oczach popiera zawarte w nim tresci.
W poprzednim poscie nie wspomnialem o herbie Nowego Dworu widocznego na panskim zdjeciu, choc faktycznie powinienem. Czynie to niniejszym : nigdy nie pomyslalbym ze dozyje chwil, kiedy herb mojego miasta bedzie wisial obok hitlerowskich emblematow.....

Co do dalszej czesci panskiej wypowiedzi, to argument o kierowcach- mordercach jest tak absurdalny ,ze zwyczajnie nie ma sensu sie do niego odnosic. Jesli zas chodzi o argument z palaczmi rzucajacymi niedopalki na chodnik, to moze pan wierzyc panie Zyla lub nie, ale zawsze staram sie zwracac uwage ludziom rzucajacym niedopalki i inne smieci na ulice bo w tej kwestii mysle podobnie jak pan. Dlatego uwazam ze jesli widzi pan w swoim otoczeniu (w tym przypadku stadion Legii ktora pan jak mniemam kocha i z ktora sie pan utozsamia), banery krzewiace ekstemistyczne tresci, namawiajace do ludobojstwa, powinien pan interweniowac ( jesli oczywiscie uwaza pan, ze symbole KKK, SS itd. to tresci nie licujace z panskimi patriotycznymi przeciez pogladami...)

W dalszej czesci swojego elaboratu pisze pan panie Zyla , ze wspolne czczenie wydarzen historycznych powinno laczyc ludzi i zmuszac do reflaksji...
Dokladnie tak bylo w moim przypadku. Naszla mnie smutna refleksja ze na barwach Legii jednego dnia sa umieszczane esesmanskie insygnia, a drugiego dnia barwy Legii umieszczane sa w miejscach pamieci narodowej. Moze nastepnym razem kiedy pojdzie pan panie Zyla skladac kwiaty w klubowych barwach pod pomnik ludzi, ktorzy walczyli z hitlerowcami, nich pan zabierze ze soba zdajecia ktore pan wczoraj zamiescil na tym forum i pokaze je kombatantom oraz rodzinom tych ktorzy polegli, moze wtedy zrozumie pan dysonans ktory mam na mysli.
Ostatnio edytowany przez rather, 15 Wrz 2012, 11:20, edytowano w sumie 1 raz
Powód: skrócenie cytatu
Black Flag
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 53
Rejestracja: 10 Maj 2012, 09:39

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez żyła » 15 Wrz 2012, 10:27

Tamta edytowana strona "wisi" w necie, natomiast nie jest prowadzona ponad półtora roku już. Jej czas już minął niestety, dlatego nie chcę jej wygrzebywać ponownie, zwłaszcza na ogólnodostępne forum. Strona od początku była pomyślana tak, że np poprzez google jej Pan nie znajdzie. I jako współautor tej strony mogę nie chcieć jej ponownie "reklamować", prawda? I tyle.
Co do baneru to tłumaczyłem już powody- dla mnie są one logiczne i sensowne. Dla Pana nie, i ja to też rozumiem!

Panskie tlumaczenia odnosnie zamieszczania zdjec zawierajacych ekstremistyczne tresci sa dla mnie nie zrozumiale w kontekscie panskiego patriotyzmu. Pan jako polski patriota powinien takie zjawiskia zwalczac, nie zas rozpowszechniac je w sieci.
Jesli ktos staje pod lub za takim banerem z wlasnej nie przymuszonej woli , w moich oczach popiera zawarte w nim tresci.


Dla Pana wydźwięk jest jeden i ma Pan też rację, że wygląda to z boku dwuznacznie.Być może mój błąd i nie widzę tutaj powodów do kłótni z Panem, bo jestem w stanie zrozumieć Pana odczucie. Natomiast tłumaczyłem swoje motywy i chodzi wyłącznie o fakt pierwszej wizyty Legii na Świcie, gdzie wielu z nas miało okazję pierwszy raz zobaczyć swoją drużynę na oczy, a zdj. z tego meczu są takie a nie inne.

Dla mnie ludzie popierający nazizm czy faszyzm są tak samo chorzy psychicznie i mentalnie jak dla Pana i pozostałych. Nie jara mnie WH, trupie czaszki albo 88. To samo dotyczy komunizmu. To jest chore. Tak samo nie popieram dwulicowych działań, typu na meczu wieszam flagę WH a potem idę na obchody Powstania Warszawskiego. Na to, że ona wisi, nie mam żadnego wpływu i najpewniej nigdy mieć nie będę. Mając do wyboru albo w ogóle odciąć się od Legii czy trybun albo być na niej i robić swoje w innym stylu- wolę jednak to drugie. Niestety łatkę przypina się wszystkim.

Zapewniam, że nie ma takiej ideologii ani symboli w naszych głowach ani w naszych skromnych działaniach! Chyba to widać(a raczej nie widać) w miejscach pamięci, które odwiedzaliśmy?

Generalny obraz dyskusji jest taki, że dla niemal wszystkich kibice to jedynie bydło i patologia. Macie swoje utarte zdanie i nasza dyskusja nic w niej nie zmieni.
Ja uważam inaczej i jako część tego środowiska wiem doskonale jakie patologie nas zżerają oraz jakie "jasne strony" kibicowania istnieją. Nie wszystko jest czarne albo białe, a bardzo wielu rzeczy nie da się zmienić czy tego chcę czy nie. Wasze opinie nie są dla mnie ani niczym nowym ani niczym zaskakującym. Nikt nikogo do swoich racji tu nie przekona a dyskusja może trwać wiecznie.

Mam nadzieję, że nam zapału nie zabraknie tylko wręcz przeciwnie, a Wam zmieni się z czasem pogląd na temat miejscowych działań i ich powodów. Wtedy zadowoleni będą wszyscy. Natomiast jeśli to drugie nie nastąpi- trudno, nie robimy tego żeby kogoś przekonywać.

Szkoda tylko, że fakt postawieniem wieńca wywołał większe oburzenie na forum niż zniszczenie biało-czerwonych wstęg oraz jego samego.
żyła
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 207
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 15:43

Re: Kibice - ciąg dalszy z wątku o EDD

Postprzez rather » 15 Wrz 2012, 11:26

@Żyła nie do końca zgadzam się z fragmentem Twojej wypowiedzi, że jako kibice nie macie wpływu na to co wisi na trybunach. Takie myślenie skutkuje tym, że większość jest terroryzowana przez 1% debili, którzy wieszają kretyńskie hasła, drą mordę o posyłaniu do gazu albo wrzeszczą "jeszcze jeden" po śmierci współwłaściciela klubu. To chyba normalni kibice mają największą możliwość reagowania na tego typu zachowania - pytanie tylko czy chcą?

Niestety brak ostrej reakcji ze strony Waszego środowiska na tego typu zachowania skutkuje tym, że jak sam piszesz "łatkę przypina się wszystkim". Ale ta łatka to skutek Waszej bierności i tolerowania tego typu zachowań.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kibice - ciąg dalszy z wątku o EDD

Postprzez Zbyszek » 15 Wrz 2012, 15:49

już to chyba pisałem - ciche przyzwolenie jest wg mnie gorsze niż sam udział - bo trudno na to zareagować , trudno jednoznacznie ocenić -ale przecież zjawisko istnieje i jest jakby nie patrzeć wizytówką całego środowiska
Zbyszek
 

Re: Kibice - ciąg dalszy z wątku o EDD

Postprzez razdwatrzy » 15 Wrz 2012, 18:41

Właśnie żyła, skoro nie mieszasz się w "polityczność" trybun, to dlaczego nie zgłosisz wraz z innymi kibicami ochronie flag z symbolami hitlerowskimi itp.?
razdwatrzy
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Kwi 2012, 20:20

Re: Kibice - ciąg dalszy z wątku o EDD

Postprzez żyła » 02 Paź 2012, 21:55

30.08.2012- Zakroczym
Image
żyła
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 207
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 15:43

Re: Kibice - ciąg dalszy z wątku o EDD

Postprzez rather » 02 Paź 2012, 22:10

Będzie pytanie - od razu ostrzegam, że głupie. O co chodzi z tymi opaskami na oczach? Serio pytam - czemu zasłaniacie twarze na zdjęciach publikowanych w necie? To chyba trochę głupie, tym bardziej, że podobne ujęcia można znaleźć np. w oficjalnych relacjach z imprez...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kibice - ciąg dalszy z wątku o EDD

Postprzez żyła » 03 Paź 2012, 07:13

pytanie ok jak dla mnie. trochę z wygody,bo nie chce mi sie pytać każdego z osobna o zgodę na wrzucanie twarzòwki w internet. Dodatkowo z przyzwyczajenia w przypadku mojej osoby,bo dluższy czas pisałem relacje z wyjazdów czy różnych manifestacji,turniejow czy innych akcji i relacje te trafiały na b.popularne strony gdzie większość osób nie chciała mieć twarzówek z b.wielu powodów.
Po 3 kibic jak jest postrzegany każdy wie i wolę mieć jedną okazję mniej do rozmów z osobami nie rozumiejącymi co i po co robię na stadionie czy poza nim ale w grupie kibiców- po prostu mi tak wygodniej w życiu a niezależy mi na oświecaniu "innowierców" ;)

jak coś trafia do sieci,to już na zawsze...chociaż trochę prywatności sie przyda,bo potem po latach zobaczę, że moje zdj tez będą służyły pedałom z Anglii do wyrażania zachwytów ;)

sorry za literówki ale piszę z kom.
żyła
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 207
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 15:43

Re: Kibice - ciąg dalszy z wątku o EDD

Postprzez razdwatrzy » 04 Paź 2012, 17:14

Jak się demoluje swój stadion, to później trzeba zasłaniać oczy prostokącikami :)
razdwatrzy
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Kwi 2012, 20:20

Re: Kibice - ciąg dalszy z wątku o EDD

Postprzez żyła » 09 Gru 2012, 22:45

Dzisiaj z konta nowodworskich legionistów powędrowały produkty żywnościowe dla Polaków, którzy zostali na Białorusi. Kolejny rok z rzędu przygotowane zostały na Legii paczki żywnościowe dla rodaków- średnio każda z nich ma ok. 25kg. Od Nowiaka poleciało jedzenie za 400zł i 2 kartki z życzeniami świątecznymi.
żyła
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 207
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 15:43

Re: Kibice - ciąg dalszy z wątku o EDD

Postprzez Black Flag » 12 Gru 2012, 13:25

http://www.youtube.com/watch?v=iqd6ldVo2WU

Znalazlem dzis bardzo fajny dokument o kibicach Slaska Wroclaw. Material niejako historyczny, bo zostal nakrecony na poczatku lat 90 ych. Ciekawa rzecz z punktu widzenia socjologicznego. Polecam.
Black Flag
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 53
Rejestracja: 10 Maj 2012, 09:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

cron