[kulinaria] wielkanoc

Forum poradni dietetycznej "Medslim". Zapraszamy do zadawania pytań i zabierania głosu w dyskusjach na tematy żywienia, diety i podobnych.
Regulamin forum Do czasu rozwinięcia skrzydeł i wniesienia się działu na wyżyny uprasza się o stosowanie następujących [tagów] przed właściwym tematem:
* [żywienie dzieci]
* [zaburzenia odżywiania]
* [odchudzanie]
* [żywienie a choroba]
* [ciekawostki]
* [kulinaria]

Wierzymy, że pomożecie zapełnić dział tematami, chociażby pytaniami do Pani Dietetyk ;)

P.S.
Poza wspomnianym powyżej w forum Medslim obowiązuje ten sam regulamin co na całym forum.

[kulinaria] wielkanoc

Postprzez Medslim » 14 Mar 2013, 22:26

Macie jakieś fajne przepisy na potrawy Wielkanocne, którymi chcecie się podzielić?? Mile widziane zdrowe i dietetyczne, ale tradycyjne również.
Medslim
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 77
Rejestracja: 21 Lut 2013, 08:53
Płeć: kobieta

Re: [kulinaria] wielkanoc

Postprzez Medslim » 24 Mar 2013, 19:38

Jajka nadziewane.
Potrzebne są ugotowane jajka, pieczarki, szczypiorek lub natka, majonez light i gęsty jogurt naturalny.
Farsz:
umyj, obierz i ugotuj pieczarki. Następnie wyjmij je na sitko , aby odciekły, następnie bardzo drobno je pokrój w kosteczkę. Jajka przekrój na połówki i wyjmij żołtka. W miseczkę wsyp pokrojone pieczarki i żółtka.Widelcem rozdrobnij żołtka mieszając je z pieczarkami. Następnie dodaj jogurt naturalny 3/4 ilości oraz 1/4 majonezu dla smaku. Aby ładniej wyglądaly można posiekać szczypiorek lub natkę pietruszki i dodać do farszu. Doprawiamy solą i pieprzem. Farszem wypełniamy puste miejsca w jajkach po wyjętym żółtku. Jajka układamy na półmisku z sałatą. Ilość składników zależy od ilości jajek. Jednak pieczarek dużo do takiego farszu nie potrzeba ok 150 g wystarczy gdzieś na 10-15 jajek.
A Wy w jaki sposób przygotowujecie jajka??
Medslim
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 77
Rejestracja: 21 Lut 2013, 08:53
Płeć: kobieta

Re: [kulinaria] wielkanoc

Postprzez Chelsea » 24 Mar 2013, 22:17

Na Wielkanoc obowiązkowo żurek :)
Mam sprawdzony przepis na rewelacyjny żur świąteczny Macieja Kuronia
Wszystko oparte na naturalnych składnikach, tylko koniecznie z białą kiełbasą Morliny. Zakwas należy kupić w dobrych nowodworskich warzywniakach (nie w markecie).
Zupa palce lizać. Na drugi, trzeci dzień jest jeszcze lepsza. Każdemu zapada w pamięć a gościom przede wszystkim :)
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: [kulinaria] wielkanoc

Postprzez Medslim » 25 Mar 2013, 19:06

Dziękujemy Chelsea za przepis na sprawdzony żur. Zachęcam innych do przesyłania swoich przepisów. A Tu mam małą ciekawostkę jak naturalnie barwic jajka funpage Eco Gotowanie http://www.facebook.com/#!/ecogotowanie
Załączniki
eko barwniki.jpg
eko barwniki.jpg (26.51 KiB) Obejrzany 13204 razy
Medslim
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 77
Rejestracja: 21 Lut 2013, 08:53
Płeć: kobieta

Re: [kulinaria] wielkanoc i przejedzenie świąteczne

Postprzez Medslim » 01 Kwi 2013, 19:09

Co zrobić jak czujemy się przejedzeni po świętach, ociężali??? Najlepiej zrobić sobie dzień płynny. Co to oznacza? Spożywamy 4-5 posiłków z przerwami ok 2,5-3,5 godziny w postaci płynnej np.:
śniadanie - kefir naturalny 300 ml
II śniadanie - szklanka soku wyciskanego w domu lub 100%
Obiad lekka niezaprawiana zupa 350 ml
podwieczorek- kisiel lub budyń bez cukru lub lekko osłodzony 250 ml
kolacja lekka zupa lub jogurt naturalny zmiksowany no z mrożonymi truskawkami 300 ml

W między czasie natomiast wypijamy ok 1,5 litra wody z sokiem z cytryny z dodatkiem imbiru( na szklankę wody ok 2-3 łyżek soku z cytryny i szczypta mielonego imbiru)
Medslim
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 77
Rejestracja: 21 Lut 2013, 08:53
Płeć: kobieta

Re: [kulinaria] wielkanoc

Postprzez Heimat » 10 Kwi 2013, 01:15

Podejrzewając, iż powyższe wskazówki mogą być primaaprilisowym żartem postanowiłem kefir zastąpić... domowym destylatem. Co prawda w święta nigdy się nie obżeram, ale za to destylatu za kołnierz wylewać nie lubię :|
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: [kulinaria] wielkanoc

Postprzez kocur » 10 Kwi 2013, 05:33

Masz rację Heimat. Jak się w Święta kiedyś na kacu opiłem kefiru - ledwie mnie na Miodowej odratowali. Szok dla organizmu był taki że dwa dni pod aparatami mnie trzymali. Jak leżałem w malignie to śniły mi się na przemian kiełki i rzeżucha ;-)
Awatar użytkownika
kocur
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 Paź 2011, 22:38


Wróć do Medslim - porady dietetyczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości