Błędy w optymalizacji na stronie novidvor.pl

Sprawy techniczne dotyczÄ…ce strony Novidvor i forum oraz regulamin.

Błędy w optymalizacji na stronie novidvor.pl

Postprzez admin » 23 Sty 2011, 19:52

W związku z pytaniem od użytkowniczki Ani z postu "Nowa strona miasta"
ania napisał(a):a przy okazji pytanie - Czy strona "novidvor" byłaby dostępna dla niedowidzących i niewidomych?

przedstawiam poniżej, jak wygląda sprawa zoptymalizowania i dostępności strony http://www.novidvor.pl dla osób z dysfunkcją wzroku.
Tak samo sprawdziłem tylko index.

Znalezione błędy:
Linia Typ Treść
- techniczne Brak określenia głównego języka dokumentu
0081 dostepnosc Element input typu text nie ma zwiÄ…zanego elementu label
0137 techniczne Pusty akapit
0152 styl Użyto przestarzałego atrybutu align dla tagu div
0152 techniczne Użyto niezdefiniowanego atrybutu share_url dla tagu a

Strona jest czytelna dla robotów.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Błędy w optymalizacji na stronie novidvor.pl

Postprzez ania » 23 Sty 2011, 21:20

Chyba jednak twoja odpowiedź dla przeciętnego Kowalskiego nie będzie czytelna.

Podobnie gdy testowałeś stronę Urzędu. To niewiele mówi,przecież błędy mogą być różnej kategorii, istotne i mało istotne. Twórcy strony urzędowej pewnie też taki test zrobili i pomimo wszystko stronę udostępnili.

Strona novidvor, której jak się domyślam jesteś autorem działa u mnie bez problemów. Nie mam żadnych uwag ani zastrzeżeń i bardzo i wszystko w niej mi się podoba :)

Po prosu byłam ciekawa czy screenreader dałby sobie radę i osoba z dysfunkcja wzroku bez problemu mogłaby się przyłączyć i wypowiadać się na forum.
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: Błędy w optymalizacji na stronie novidvor.pl

Postprzez admin » 23 Sty 2011, 21:54

ania napisał(a):Podobnie gdy testowałeś stronę Urzędu. To niewiele mówi,przecież błędy mogą być różnej kategorii, istotne i mało istotne. Twórcy strony urzędowej pewnie też taki test zrobili i pomimo wszystko stronę udostępnili.


Poprawnie stworzona strona internetowa nie powinna zawierać błędów technicznych i dostępności, jak również błędy stylu powinny być poprawione. Albo powinno być ich bardzo mało. Obrazowo - każdy błąd to taka dziura w jezdni. Jak jest ich za dużo, to nie chce się jeździć. Konsekwencją mało istotnego błędu może być poważne uchybienie.
Z tego, co zauważyłem, to trudno jest znaleźć webmastera/programistę piszącego poprawnie i pamiętającego o dobrym optymalizowaniu strony internetowej. Oczywiście roboty czytające strony są w stanie w jakiś sposób przetworzyć podaną informację na użyteczną, ale bywa, że się gubią.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna


Wróć do Sprawy techniczne forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron