Novidvor po wyborach...

Sprawy techniczne dotyczÄ…ce strony Novidvor i forum oraz regulamin.

Novidvor po wyborach...

Postprzez admin » 16 Lis 2010, 22:40

Wybory wyborami, ale niedługo skończy się czas przedwyborczy i wyborczy.
W związku z czym chciałbym poznać Wasze zdanie na temat dalszego rozwoju Novidvor.pl.

Z mojej strony (z punktu widzenia normalnego użytkownika) chciałbym aby witryna aktywizowała i inspirowała mieszkańców do podejmowania wspólnych działań - niekoniecznie związanych z polityką.
Co jeszcze?
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez jedliry0 » 17 Lis 2010, 09:58

admin napisał(a):Wybory wyborami, ale niedługo skończy się czas przedwyborczy i wyborczy.
W związku z czym chciałbym poznać Wasze zdanie na temat dalszego rozwoju Novidvor.pl.

Z mojej strony (z punktu widzenia normalnego użytkownika) chciałbym aby witryna aktywizowała i inspirowała mieszkańców do podejmowania wspólnych działań - niekoniecznie związanych z polityką.
Co jeszcze?


Jak myślisz, lepiej być pierwszym czy lepszym?
Ogłoś wszem i wobec o istnieniu portalu a potem będziemy go rozwijać, rozwiązania przyjdą same.
RJ
jedliry0
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 27
Rejestracja: 10 Lis 2010, 13:10

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez rather » 17 Lis 2010, 23:24

W tej chwili jest 150UU dziennie, więc chyba całkiem przyzwoity wynik. A nie zaczęliśmy jeszcze nic pisać o życiu celebrytów, czyli cały czas mamy wielki potencjał wzrostu :D .

A tak serio - wydaje mi się, że strona powinna być fajnym początkiem zrobienia czegoś za cztery lata i wystartowania w kolejnych wyborach pod własnym szyldem. Myślę, że uda się pozbierać dynamicznych ludzi, którzy będą się chcieli zaangażować w działalność inicjatywy w okresie międzywyborczym. Miastu na pewno przysłuży się nasz głos w dyskusji i komentowanie poczynań władzy - bez względu na to kto ją obejmie.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez RafaÅ‚ » 22 Lis 2010, 18:21

Fajnie by było , żeby po uruchomieniu rządowego forum, było one wolne od jakichkolwiek wpisów , tak w ramach bojkotu chińsko-koreańskich metod przedwyborczych najjaśniejszego, a pytania do władcy można też zadawać tutaj , bo skoro nie odpowiada na nie to co za różnica.
Nie jestem wściekły, dopiero zaczynam być zły
Rafał
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 51
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:06

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez rather » 22 Lis 2010, 18:43

Rafał napisał(a):(...) a pytania do władcy można też zadawać tutaj , bo skoro nie odpowiada na nie to co za różnica.

To było bardzo złośliwe - nieładne tak pisać... :D Ja myślę, że w ramach uznania niewątpliwych zasług władcy powinniśmy otworzyć specjalny dział "Wyrazy uwielbienia" i po prostu przestać zadawać te głupie pytania, które nic mądrego nie wnoszą i są tylko wyrazem frustracji pytających. W wyrazach uwielbienia moglibyśmy dziękować na przykład za remont chodnika albo ulicy Przemysłowej albo może coś jeszcze?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez admin » 22 Lis 2010, 18:50

Zróbmy tak, żeby zadawać tutaj i tutaj uzyskiwać odpowiedzi!
To dopiero wyzwanie dla dwóch zainteresowanych stron, z których jedna.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez jedliry0 » 22 Lis 2010, 20:31

Trzeba korzystać ze sprawdzonych wzorców, WND wygrało po raz kolejny? tak. Tak więc trzeba zrobic to samo tylko lepiej, bo pierwszym już nikt nie będzie, pierwsze było WND.
jedliry0
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 27
Rejestracja: 10 Lis 2010, 13:10

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez Zbyszek » 23 Lis 2010, 08:22

rather napisał(a):A tak serio - wydaje mi się, że strona powinna być fajnym początkiem zrobienia czegoś za cztery lata i wystartowania w kolejnych wyborach pod własnym szyldem. .


jeżeli ktoś chce na poważnie zrobić coś w mieście to myślę ,że to jest najlepszy moment na rozpoczęcie działań w kierunku wyborów za 4 lata
Zbyszek
 

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez wtm » 23 Lis 2010, 18:56

Bardzo ciekawa propozycja.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez nova » 23 Lis 2010, 19:02

admin napisał(a):Zróbmy tak, żeby zadawać tutaj i tutaj uzyskiwać odpowiedzi!
To dopiero wyzwanie dla dwóch zainteresowanych stron, z których jedna.


A skąd wiemy, że "druga strona" podejmie jakikolwiek temat?? Czy dotychczas miała miejsce jakakolwiek rzeczowa dyskusja?
nova
 

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez greeny » 05 Gru 2010, 00:10

Trochę martwi mnie liczba działów na forum. Czy tak małe forum naprawdę potrzebuje aż tyle pustych działów? Samo ich istnienie na pewno nie przyciagnie nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
greeny
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 11 Lis 2010, 21:29

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez admin » 05 Gru 2010, 12:00

Rozumiem, że chodzi Ci o osiedla?
Będąc konsekwentnym nie można było pominąć przecież żadnego z osiedli, prawda?
Czy w związku z tym masz jakieś sugestie? Z góry dzięki za przemyślenia. :)
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez mcba » 05 Gru 2010, 13:44

a może by tak kolejna akcja plakatowa we wszystkich dzielnicach :oops:

skromny przykład poniżej ...
Image
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez greeny » 05 Gru 2010, 17:25

W porządku, w takim razie to takie moje szybkie przemyślenia na temat struktury forum:

Trzeba się przede wszystkim zastanowić czemu ma służyć to forum - czy ma to być platforma do dyskusji dla inicjatywy Novidor czy "forum o wszystkim". Jeśli to drugie to niestety nie wróżę wielkich sukcesów. Dlatego podejście w stylu '-Hej zróbmy dział o filmach będzie ciekawie! - Ok, robimy" jest imho nietrafione. Na chwilę obecną działy Motoryzacja, Ogłoszenia i Sport można spokojnie upchnąć w kilku tematach-workach działu Luźne rozmowy. Podobnie wygląda kwestia działów Inwestycje miejskie oraz Aktualności.

Działy osiedlowe chyba mogą zostać. Choć i tutaj wydaje mi się, że w tej chwili spokojnie wystarczy jeden dział oraz prośba do użytkowników by w temacie zawrzeć nazwę osiedla, którego sprawa dotyczy. Dopiero gdy to nie wystarczy i zrobi się bałagan stworzyć osobne działy.

Małe jest piękne i trzeba zaczynać od rzeczy małych, dopiero później stopniowo, w miarę realnych potrzeb rozbudowywać się. W tej chwili liczba aktywnych użytkowników jest niewielka i raczej przez dłuższy czas się to nie zmieni, trzeba być cierpliwym.

Do rzeczy - moja propozycja działów:
- Inicjatywa Novidor - dyskusja na temat zawartości strony Inicjatywy oraz działań podejmowanych w ramach inicjatywy
- Nasze miasto - Nowy Dwór Maz. - wydarzenia w mieście
- Forum Osiedlowe
- Luźne rozmowy
- Sprawy techniczne

Myślę, że to na początek powinno wystarczyć.

Jeśli nie chcemy żeby forum zamieniło się w towarzystwo wzajemnej adoracji to trzeba jakoś zaznaczyć swoją obecność w sieci. Myślę, że o wiele skuteczniejsze od plakatów będzie wykorzystanie istniejących grup dyskusyjnych na innych portalach społecznościowych. Jeśli udzielacie się w takiej grupie powiązanej jakoś z NDM to warto zaznaczyć tam istnienie forum Novidor. Byle tylko nie robić tego zbyt nachalnie. Umieszczenie linku w podpisie jest zdecydowanie lepszym pomysłem niż spamowanie ;)

Warto też zwrócić się do Stowarzyszenia Powiatu Nowodworskiego z propozycja współpracy. W końcu nie maja zbyt rozbudowanej strony internetowej.

Bardzo fajna była też inicjatywa uczestniczenia w sesjach rady miasta i późniejsze relacje. Warto byłoby to od czasu do czasu to kontynuować.

Ja ze swojej strony mogę zaoferować wsparcie informatyczne na tyle ile siły i czas pozwolą.
Uff, trochę za bardzo się rozpisałem. Ciekawe czy komukolwiek będzie się chciało to czytać. :)
Awatar użytkownika
greeny
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 11 Lis 2010, 21:29

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez rather » 06 Gru 2010, 02:54

ta propozycja zmniejszenia ilości działów brzmi rozsądnie - można się nad tym zastanowić
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Sprawy techniczne forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości