Kandydaci na burmistrza - 2014

Forum poświęcone wyborom w Nowym Dworze Maz. Tutaj możesz ocenić swojego radnego. Pamiętaj - dla każdego radnego oddzielny wątek.

Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez KaloNDM » 17 Paź 2014, 15:05

1. GŁOWACKI WALDEMAR JERZY - zam. NOWY DWÓR MAZOWIECKI, wiek: 54 - KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa
2. GUMIŃSKI RYSZARD - zam. NOWY DWÓR MAZOWIECKI, wiek: 51 - KW Prawo i Sprawiedliwość
3. KOWALSKI JACEK - zam. NOWY DWÓR MAZOWIECKI, wiek: 42 - KW WND
4. OZDARSKI MARCIN - zam. NOWY DWÓR MAZOWIECKI, wiek: 30 - KWW Forum

Źródło: http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/141401
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez Japko » 17 Paź 2014, 15:46

Jeśli się nie mylę żaden z Kandydatów nie udzielił się w przedwyborczych tematach na forum.
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez midas77 » 25 Paź 2014, 20:01

Mają zatem przechlapane! Idę zaraz powiedzieć Kowalskiemu żeby się tu czym prędzej zalogował bo jeszcze nie wygra wyborów :lol: :lol: :lol:
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez Michał Jakubowski » 25 Paź 2014, 21:50

Moja subiektywna ocena - nie bardzo jest na kogo zagłosować. Moje nadzieje wiązałem z Panem Ozdarskim, ale na mojego maila, w którym zadałem mu konkretne (proste) pytania dostałem tylko odpowiedź... w której podziękował mi za ich przesłanie. Udzielenie na nie odpowiedzi przerosło już jego możliwości. Takiego burmistrza szukamy?

Jako, że Pan Ozdarski nie odpowiedział na mojego maila - poniżej publicznie stawiam te same pytania. Może tym razem się uda?

1. Jest Pan zwolennikiem wprowadzenia kadencyjności na stanowisku burmistrza. Dlaczego chce Pan ograniczać prawa wyborcze i wymuszać wykluczanie z konkurencji osobę, która sprawuje mandat od dłuższego czasu? Jeśli jest kiepska i zmęczona (jak napisał Pan na swojej stronie), to proszę przekonać, że Pan jest pełen energii, ma świetne pomysły i potrafi je Pan zrealizować. Pana podejście wydaje mi się zamachem na moje prawa (proszę tego nie interpretować jako poparcie dla obecnego burmistrza - raczej jako fundamenty moich przekonań). Pana propozycja idzie w kierunku dyktatury - skoro ludzie nie potrafią głosować tak jakby nam się to podobało, to zmieńmy zasady, tak aby zagłosowali jak nam odpowiada - nie tędy droga.

2. Czy uważa Pan, że doświadczenie w pracy lekarza (bardzo ważnej i odpowiedzialnej) jest odpowiednim do tego, aby zarządzać bardzo dużym przedsiębiorstwem, jakim jest miasto? Ponadto twierdzi Pan, że może Pan łączyć funkcję burmistrza z pracą lekarza - w jakim wymiarze
chce Pan to robić? Nie twierdzę, że to nie możliwe, ale oczekiwałbym burmistrza zaangażowanego na 120% a nie z doskoku.

3. Skromność nie jest Pana mocną cechą. Nie mam z tym problemu, sam również nie grzeszę tą cechą. Niemniej jednak pisanie o sobie, że odpowiadał Pan konkretnie i wykazywał się dużą znajomością wiedzy samorządowej i polityki lokalnej to chyba nadmiar samozachwytu. Sugerowałbym na przyszłość pozostawić możliwość oceny słuchaczom.

4. Napisał Pan o tym, że zamierza Pan poprawić komunikację z Warszawą. Świetnie. Jak zamierza Pan to zrobić, czy wie Pan z jakimi kosztami się to wiąże, skąd chce Pan wziąć na to środki?

5. Wiele swoich wypowiedzi poświęca Pan Modlinowi, z którym jest Pan związany - czy będzie Pan burmistrzem wszystkich mieszkańców, czy burmistrzem Modlina. Co wie Pan o problemach osiedla młodych (na którym mieszkam) - co zamierza Pan zrobić dla mieszkańców tej części miasta?

6. Pański program wyborczy mieści się na jednej kartce A4 (duża czcionka) i zawiera same banały i ogólniki. Trochę mało jak na tak poważną funkcję i czteroletnią kadencję. Czy mogę prosić o szczegółowy program (co do którego posiadania go przez Pana jestem przekonany), tak abym mógł
ocenić, czy ma Pan pomysł na egzekucję tych pomysłów czy są to tylko puste hasła wyborcze. W żadnym z przypadków nie napisał Pan o konkretach, w szczególności źródeł finansowania. Intryguje mnie również jak zamierza Pan wpłynąć na zwiększenie wykrywalności przestępstw, zmniejszenia mobbingu w pracy itd. skoro nie jest to kompetencja burmistrza - wie Pan o tym? Jeśli tak - to dlaczego obiecuje Pan coś, czego nie będzie Pan mógł zrobić? Jeśli nie - to może najpierw warto poświęcić czas i zrozumieć lepiej urząd na który się kandyduje, a dopiero później poddawać się ocenie wyborców?

Pozdrawiam,
Michał Jakubowski
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez midas77 » 27 Paź 2014, 11:07

Jakoś się nie dziwię, że M. Ozdarski "oględnie potraktował powyższe pytania, bo odpowiadając trzeba by powiedzieć parę słów prawdy na temat wykształcenia Autora powyższych pytań. Otóż szanowny Panie Jakubowski, Pański zarzut jakoby pogląd pana Ozdarskiego na temat ograniczenia liczby kadencji burmistrza prowadził do dyktatury świadczy o Pańskich brakach w wykształceniu. Otóż ateński pierwowzór demokracji, do której głośno acz bezrozumnie odwołuje się cała Europa z Pańskimi kolegami z SLD włącznie, wykształcił praktykę, że urzędnik wylosowany (nawet nie wybierany!) nie mógł pełnić drugi raz tej funkcji i to była gwarancja, że nie powstanie lokalna sitwa, która odkryje, że można utrzymać się przy władzy przez kupienie sobie wystarczającej części podatników za pieniądze całej wspólnoty.

Ateńczycy wyjątek do tej zasady czynili w odniesieniu do urzędu stratega, stąd Perykles pełnił tę funkcję kilkanaście razy motywując to wyższym interesem publicznym. Pan z kolei zarzuca panu Ozdarskiemu zapędy dyktatorskie choć on ubiega się o fotel zaledwie burmistrza, który na formę ustroju państwa nie ma żadnego wpływu. Zarzut ten, przy zachowaniu konsekwencji winien Pan postawić obozowi politycznemu z którym Pan sympatyzuje czyli SLD bo to jego prominentny polityk Aleksander Kwaśniewski stojąc na czele komisji konstytucyjnej wpisał do Konstytucji ograniczenie sprawowania urzędu prezydenta a więc najwyższego zwierzchnika sił zbrojnych przez jedną osobę do dwóch kadencji do czego nie posunęli się nawet przytoczeni Ateńczycy.

Sam pomysł wdrożenia pomysłu ograniczającego liczbę kadencji burmistrza (wójta, bądź prezydenta miasta) głosi Prawo i Sprawiedliwość i ma szansę zrealizować go jeśli wygra wybory, ale parlamentarne! Pan Ozdarski tym razem nawet nie kandyduje z tegoż komitetu wyborczego nie mówiąc o tym że nawet jego ewentualny sukces wyborczy nie spowoduje, że nabędzie kompetencji aby taki stan prawny wprowadzić
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez Zbyszek » 27 Paź 2014, 11:18

warto byłoby też zadać kilka pytań panu (para) burmistrzowi , którego kadencja dobiega końca , a który jest ponoć murowanym kandydatem .....no tak zapomniałem ,że to za wysokie progi dla przeciętnych mieszkańców i pan J. Kowalski na pytania nie odpowiada ( szczególnie te mniej wygodne ) ....
Zbyszek
 

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez rather » 27 Paź 2014, 11:22

Chylę czoła przed znajomością historii.

A wszystkim zainteresowanym polecam "Obronę Sokratesa" Platona - wydanie opatrzone wstępem, w którym jest dość dobrze opisane jak działała demokracja u swojego zarania. I jakie mechanizmy u starożytnych Greków przeciwdziałały powstawaniu patologii, których jesteśmy świadkami w "demokracji" czasów współczesnych.

Co do ograniczenia liczby wyborów na urzędy - przypominam, że prezydenta wybiera się maksymalnie na dwie kadencje i nikt nie robi z tego powodu problemu.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez jacekm » 27 Paź 2014, 11:31

Również nie widzę problemu w ograniczeniu kadencji jednej osoby.
Przykład jak to działa gdy ktoś jest za długo i tworzy zbyt silną sieć układów widać na dużym obrazku chociazby w Rosji :)
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez Michał Jakubowski » 27 Paź 2014, 17:16

midas77 napisał(a):Jakoś się nie dziwię, że M. Ozdarski "oględnie potraktował powyższe pytania, bo odpowiadając trzeba


A ja się dziwię. Jestem potencjalnym wyborcą - w dodatku życzliwie spoglądającym (w owym czasie) w jego stronę. Nawet jeśli uważa, że moje poglądy wynikają z niedouczenia, to mógł mnie "uświadomić" - bardzo na to liczyłem.

Ad. meritum - bardzo ciekawy wywód, przeczytałem z dużym zainteresowaniem. Niemniej jednak nie zgadzam się i pozostaję przy swoim zdaniu. Uważam, że są inne, lepsze mechanizmy ograniczania kupowania wystarczającej części podatników za pieniądze całej wspólnoty. Jak? Po prostu zabranie tych pieniędzy urzędnikom i przekazanie ich niżej (w naszym przypadku mieszkańcom). Problem rozwiązuje się sam. Natomiast jeśli decydujemy się na wybory demokratyczne, to nie bardzo chciałbym, aby ktoś ustawiał reguły tak, aby zawężać moje pole wyboru. Ja rozumiem, że Ozdarski jako nr 2 (w tych wyborach wróżę podobnie - zresztą on sam chyba nie bardzo wieży w swój sukces, skoro równolegle kandyduje do rady powiatu...) nie potrafi pokonać najsilniejszego zawodnika w równej walce, więc chce zmienić jej zasady, tak aby tego zawodnika wyeliminować. No chyba, że od razu powiemy sobie, że demokracja jest do kitu bo nie można odwołać burmistrza Kowalskiego - ale powiedzmy to sobie od razu, aby mieć jasność poglądów.

Przypomina mi to trochę sytuację z boksu zawodowego, który gdy został opanowany przez Kliczków zaczęły pojawiać się głosy, aby utworzyć dla nich osobną kategorię, bo nie mają sobie równych. Na prawdę o to chodzi? Jeśli uważamy, że Kowalski jest zły, a Ozdarski lepszy, to pomóżmy temu drugiemu aby wygrał. Ja niestety po braku merytorycznej odpowiedzi, przeczytaniu "programu" etc. uważam, że nie byłby to dobry wybór - a proszę mi wierzyć, nie miałbym najmniejszego problemu, aby popierać go bardzo aktywnie w wyborach, gdyby rozwiał moje wątpliwości. Wydaje mi się, że na stanowisku burmistrza powinien być człowiek, który ma szerokie doświadczenia, może zaangażować się na 100%, zajmował się zarządzaniem. Pan Ozdarski tych umiejętności nie ma. Pan Kowalski również nie, ale przynajmniej ma doświadczenie samorządowe, więc nie trzeba go będzie przyuczać do zawodu. Ubolewam nad tym, że nie bardzo jest na kogo w tej sytuacji zagłosować.

midas77 napisał(a):Zarzut ten, przy zachowaniu konsekwencji winien Pan postawić obozowi politycznemu z którym Pan sympatyzuje czyli SLD bo to jego prominentny polityk Aleksander Kwaśniewski stojąc na czele komisji konstytucyjnej wpisał do Konstytucji ograniczenie sprawowania urzędu prezydenta a więc najwyższego zwierzchnika sił zbrojnych przez jedną osobę do dwóch kadencji do czego nie posunęli się nawet przytoczeni Ateńczycy.


Obiecuję, że następnym razem jak spotkam A. Kwaśniewskiego to mu to powiem. Zaraz po tym, jak się przedstawię :) Raz jeszcze powtórzę - nie jest to obóz polityczny, z którym sympatyzuję. To, że na listach Stawiamy na Rozwój jest kilka osób z SLD nie stawia między SLD a SnR znaku równości. Choć też nie zamierzam się odcinać od osób z naszej listy, które pochodzą z SLD, a są na prawdę sensownymi, zatroskanymi o Nowy Dwór ludźmi. Ludźmi, a nie politykami. A to co myślą na temat homoseksualistów, aborcji, kościoła, Państwa socjalnego lub "solidarnego" zupełnie mnie nie interesuje - bo nie po to się spotkaliśmy.

midas77 napisał(a):Sam pomysł wdrożenia pomysłu ograniczającego liczbę kadencji burmistrza (wójta, bądź prezydenta miasta) głosi Prawo i Sprawiedliwość i ma szansę zrealizować go jeśli wygra wybory, ale parlamentarne! Pan Ozdarski tym razem nawet nie kandyduje z tegoż komitetu wyborczego nie mówiąc o tym że nawet jego ewentualny sukces wyborczy nie spowoduje, że nabędzie kompetencji aby taki stan prawny wprowadzić


Ten temat podniósł Pan Ozdarski, nie ja - w formie lekko publicystycznej, więc poczułem się zaproszony do dyskusji. Dla mnie jest jednak obrazem jego poglądów, sposobu rozwiązywania problemów, pomysłów na dialog (lub jego brak) - dlatego chciałem ten wątek wyjaśnić. Wielu z Was zarzuca Kowalskiemu, że unika dialogu - no to ja dostałem "demo" jak bardzo komunikatywny będzie Pan Ozdarski po wyborach, skoro już teraz nie stać go na odpisanie na mojego maila (ale może jeszcze zmieni moją opinię? czekam z niecierpliwością i jestem naprawdę otwarty).
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez rather » 27 Paź 2014, 17:54

Michał, obawiam się, że Kowalski również by na Twoje pytania nie odpowiedział, podobnie jak przez 4 lata nie raczył odpowiadać na różne pytania - zarówno te pojawiające się na forum, jak i zadawane przez stronę miejską. I to pomimo, że ma do tego sztab urzędników, którzy powinni umieć merytorycznie odpowiedzieć na pytania związane z funkcjonowaniem miasta. Między innymi z tego powodu zamiast obu tych kandydatów - wolałbym widzieć na stanowisku burmistrza Mariusza Dudka, ale to chyba dyskusja na inną rozmowę.

Często pojawiający się argument (słyszę go od 4 lat, kiedy byłem członkiem komisji wyborczej) o tym, że na stanowisku burmistrza trzeba mieć doświadczenie jest chyba największym błędem, który popełniają wyborcy. Uważają niestety, że lepiej wybrać samorządowca o mocno ograniczonych horyzontach, który w rubryce zawód ma "burmistrz" niż kogoś, kto ma otwarty umysł i jest sprawnym organizatorem. Otóż błąd! Nawet na funkcję premiera (który zarządza znacznie większą strukturą) nie wymaga się od kandydata doświadczenia, więc argument, że lepiej wybrać kolesia co to "umi burmistrzować" jest więcej niż nietrafiony...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez Zbyszek » 27 Paź 2014, 18:19

Rather - problem w tym ,że M. Ozdarski nie pokazał w żaden sposób ,że jest jakimkolwiek organizatorem ( że o otwartości umysłu nie wspomnę ) i to jest problem niestety

Natomiast brak kandydata na burmistrza ze strony SnR niestety trochę zalatuje zwykłym tchórzostwem i koniunkturalizmem - tak jakby nie chcieli "niedźwiedziowi" na łapę nadepnąć licząc na miękkie lądowanie dla tych kilku mandatów które pewnie otrzymają, a może nawet dla tych kliku , których nie otrzymają
Zbyszek
 

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez Michał Jakubowski » 27 Paź 2014, 18:54

rather napisał(a):Michał, obawiam się, że Kowalski również by na Twoje pytania nie odpowiedział, podobnie jak przez 4 lata nie raczył odpowiadać na różne pytania - zarówno te pojawiające się na forum, jak i zadawane przez stronę miejską. I to pomimo, że ma do tego sztab urzędników, którzy powinni umieć merytorycznie odpowiedzieć na pytania związane z funkcjonowaniem miasta.


Nie mam wątpliwości, że tak by się stało. Choć z drugiej strony muszę uczciwie przyznać, że zgłosiłem się do burmistrza z pewną inicjatywą - podszedł do niej początkowo bardzo sceptycznie i przekazał sprawę do P. Gereluka, który po lekko przydługawych dyskusjach jednak popchnął sprawy do przodu. Da się.

rather napisał(a):Uważają niestety, że lepiej wybrać samorządowca o mocno ograniczonych horyzontach, który w rubryce zawód ma "burmistrz" niż kogoś, kto ma otwarty umysł i jest sprawnym organizatorem. Otóż błąd! Nawet na funkcję premiera (który zarządza znacznie większą strukturą) nie wymaga się od kandydata doświadczenia, więc argument, że lepiej wybrać kolesia co to "umi burmistrzować" jest więcej niż nietrafiony...


Mi chodzi o innego rodzaju doświadczenie. To "burmistrzowskie" wskazałem tylko jako takie, które biorę pod uwagę, gdy mam dwóch kandydatów, z których żaden nie przekonuje mnie wspominaną otwartością umysłu i sprawną organizacją.

A co do "zawodu" premiera - wolałbym widzieć na tym stanowisku doświadczonego, sprawdzonego managera niż - nawet jeśli sympatycznego i sprawnego - działacza partyjnego.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez midas77 » 27 Paź 2014, 22:26

Zdaję sobie sprawę, że w kampanii wyborczej populizm i demagogia (we współczesnym rozumieniu) jest nieunikniona. Niemniej jednak mam wrażenie, że Pan Jakubowski opisuje inną rzeczywistość.

Niemniej jednak nie zgadzam się i pozostaję przy swoim zdaniu. Uważam, że są inne, lepsze mechanizmy ograniczania kupowania wystarczającej części podatników za pieniądze całej wspólnoty. Jak? Po prostu zabranie tych pieniędzy urzędnikom i przekazanie ich niżej (w naszym przypadku mieszkańcom). Problem rozwiązuje się sam.


Otóż argument zaczerpnięty z Korwina działa tylko w jego publicystyce i na tym się kończy. Przecież burmistrz ma wpływ na obsadę setek jeśli nie tysięcy stanowisk pracy. Przyjrzyjmy się szkolnictwu w NDM. Proszę mi wskazać dyrektora szkoły w naszym mieście, który prezentowałby opozycyjne poglądy wobec Kowalskiego? Nic przecież trudnego byłoby zmontować listę złożoną z samych nauczycieli, którzy z uwagi na pracę zawodową są dość znani w środowisku i bez trudu wygraliby wybory do Rady Miasta. Nic takiego się nie dzieje, bo wszelkie przejawy samodzielności w tym środowisku są tłumione w zarodku a kluczowe stanowiska zajmuje wierna Kowalskiemu "gwardia". Dodajmy do tego jeszcze spółki komunalne, sławetne Lotnisko i zamówienia publiczne i okazuje się, że nawet radny wybrany z innej listy niż WND po rozmowie w "cztery oczy z Kowalskim" przed ważnym głosowaniem "kładzie uszy po sobie" bo np. ma kogoś z rodziny zatrudnionego na "wrażliwym" stanowisku. To jest jedna z głównych przyczyn dla których ten układ trwa. I naprawdę między bajki może Pan włożyć zamiar, że przed głosowaniem budżetowym będzie Pan coś w stanie zrobić wbrew interesom WND
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez rather » 27 Paź 2014, 22:56

Niestety to co pisze midas77 to nasza szara rzeczywistość. Jednomyślność podczas głosowań w radzie z czegoś wynika - warto zobaczyć ilu radnych mieszka w lokalach komunalnych (lub wykupiło mieszkania komunalne), dla ilu dieta radnego i kasa za zasiadanie w komisjach jest podstawowym źródłem dochodu, ilu jest uzależnionych w inny sposób od kasy z miasta. Nowo wybrani radni w tej kadencji, pewnie jak w poprzednich latach otrzymają telefon z gratulacjami i informacją o wyborze. I duża część będzie gotowa do jednomyślnego głosowania już 24h po wyborach.

Najbardziej przykre jest to, że dotyczy to praktycznie wszystkich bez wyjątku. Przecież 4 lata temu też weszły do rady nowe twarze - ludzie spoza układu, którzy przed wyborami obiecywali niezależność i dbanie o interes mieszkańców. A skończyło się tak jak zawsze - czasami wystarczy 200zł żeby kupić człowieka i jego poglądy...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez midas77 » 28 Paź 2014, 08:43

@Rather Dokładnie tak. Z działki szkolnej wypada przypomnieć "reorganizację" szkół na Osiedlu Młodych, gdzie w zasadzie był tylko cień podejrzenia że Pani Dyrektor Gimnazjum może myśleć samodzielnie i pod szczytnymi hasłami "redukcji etatów dyrektorskich" i "oszczędności" Kowalski wprowadził swego "komisarza" na wzór Szmytkowskiego w Twierdzy. Stąd rzeczywiście jakieś nadzieje może budzić ograniczenie liczby kadencji na posadzie burmistrza, choć z pewnością pomysł ten nie rozwiąże patologii, ale może w jakimś stopniu pomóc w jej ograniczeniu.
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Następna

Wróć do Wybory samorządowe 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron