16 listopada tuż tuż

Forum poświęcone wyborom w Nowym Dworze Maz. Tutaj możesz ocenić swojego radnego. Pamiętaj - dla każdego radnego oddzielny wątek.

16 listopada tuż tuż

Postprzez FUZZ » 12 Lis 2014, 19:28

W 16 listopada rozstrzygać będziemy o tym, kto przez najbliższe 4 lata sprawować będzie władzę w terenie. Wybory do samorządu terytorialnego, szczególnie prezydentów i wójtów oraz rad gmin są jednym z nielicznych przykładów faktycznie działającego demokratyzmu. Szczególnie potwierdzane jest to w małych ośrodkach. Tu każdy jeden głos rzeczywiście decyduje o tym kto zostanie wybrany. W małych gminach wybiera się też zwykle tych, których osobiście znamy i którym ufamy. Wybieramy nie według klucza partyjnego, a według obiektywnych zdolności i cech kandydatów. Dlatego właśnie wybory samorządowe mają swoją wyjątkową specyfikę i dlatego też szczególnie warto brać w nich udział.

Należy pamiętać, że choć wybory samorządowe przez elity władz traktowane są tylko jako rozgrzewka i poligon przed starciem w wyborach do Sejmu i Senatu, to jednak dla zwykłych obywateli są one niezwykle istotne. Od ich wyników zależy bardzo wiele dziedzin codziennego życia. To organy samorządowe ustalają wysokość czynszów i opłat oraz cen za wodę, decydują o istnieniu szkół i przedszkoli, ustalają ceny biletów komunikacji miejskiej, remontują drogi, budują kanalizacje, prowadzą ośrodki pomocy społecznej, ośrodki kultury, sportu i zdrowia, decydują o czystości miast i zagospodarowaniu terenu. To od władz lokalnych zależy czy na naszym osiedlu powstanie park, czy kolejny supermarket, to one decydują czy pieniądze bardziej warto wydać na koncert sylwestrowy czy na dostarczanie dzieciom w szkołach świeżych owoców.

Samorządy mają zatem bardzo szerokie kompetencje, dlatego ważne jest abyśmy dokonali właściwego wyboru. Ważne abyśmy głosowali na ludzi, którzy faktycznie chcą coś dla swojego otoczenia zrobić, a nie pchają się do władzy tylko dla własnych korzyści. Na pewno warto głosować na oddanych ludzi lewicy – partyjnych i bezpartyjnych. Takich którzy bronić będą interesów robotników i osób najsłabszych i najuboższych. Nie obietnice i hasła są ważne, ale prawdziwe intencje kandydatów, a szczególnie ich dotychczasowa działalności i postępowanie. Poprzeć należy ludzi orientujących się w rzeczywistych potrzebach lokalnych społeczności, wykazujących się aktywnością społeczną i bezinteresownym zaangażowaniem. Zachęcam do wyboru takich właśnie kandydatów – uczciwych i pracowitych ludzi, o nieposzlakowanej opinii.
FUZZ
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 30
Rejestracja: 09 Lis 2011, 18:55

Wróć do Wybory samorządowe 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości