Morsy w NDM

Wydarzenia sportowe. Aktywność sportowa. Rozmowy o sporcie. Motoryzacja i wszystko co z nią związane.

Morsy w NDM

Postprzez asik » 20 Gru 2010, 07:10

Czy w NDM są jakieś morsy? Tego "sportu" jeszcze nie próbowałam, ale chce spróbować. W końcu raz się żyje! :D
Awatar użytkownika
asik
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 39
Rejestracja: 09 Gru 2010, 11:01
Miejscowość: NDM

Re: Morsy w NDM

Postprzez IronRun » 20 Gru 2010, 09:45

W taki marsie szukamy chętnych :)
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: Morsy w NDM

Postprzez asik » 29 Gru 2010, 21:59

Troszkę poszperałam i udało mi się zebrać garść porad na dobry początek.

1. Kąpać może się każdy. Warunkiem jest dobry stan zdrowia (żadnych przeziębień) i - koniecznie! - zdrowe serducho. Dla formalności przed wspólną kąpielą (mam nadzieję, że chętni się znajdą) proponuję podpisać druczek, że kąpiemy się na własną odpowiedzialność.
2. Zanim zdecydujemy się zanurzyć w odmętach Narwi, wcześniej hartujemy się zimnymi prysznicami lub kąpielami w wannie.
3. Między ostatnim zjedzonym posiłkiem a kąpielą muszą minąć 2-3 godz. Tego dnia nie pijemy alkoholu.
3. Do wody wchodzimy wspólnie. Indywidualne kąpiele mogą być niebezpieczne.
4. Przychodzimy z ręcznikiem i dodatkowym kompletem: czapka, rękawiczki i skarpety oraz z termosem z ciepłą herbatą. Warto wziąć torbę sportową lub plecak na ubranie.
5. Przed i po kąpieli obowiązkowo rozgrzewamy się lekkim biegiem (w kąpielówkach)
5. Podczas kąpieli mamy na sobie (oprócz kąpielówek) czapkę, rękawiczki oraz skarpety/buty kąpielowe.
6. Do wody wchodzimy na 30 sek. - 2 min. i nie ma żadnego marudzenia, że ktoś chce zostać dłużej (to dopiero pierwsza kąpiel!).
7. Od razu po wyjściu z wody krótka przebieżka, ręcznik, ciuchy i herbatka.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakąś wiedzę na ten temat, to zapraszam do podzielenia się nią z nami. :D
Miejsce i termin pierwszego spotkania wyznaczymy, jak już zbierze się grupa i każdy zdąży poćwiczyć pod prysznicem. ;-)
Awatar użytkownika
asik
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 39
Rejestracja: 09 Gru 2010, 11:01
Miejscowość: NDM


Wróć do Sport i motoryzacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości