właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach!!!!

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez disturbia » 31 Maj 2012, 15:55

Nie tylko bez echa,ale w ogóle niezauważone,ja nie widziałam żadnych plakatów :lol: Ale faktycznie coś tam byłó,bo raz panie w bibliotece rozdawały torebki.I jak ktoś zauważył,nie moźna tego wrzucić do pierwszego lepszego kosza.
BTW@Valkyrie jakaś inspiracja mitologią nordycką? :)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez rather » 31 Maj 2012, 16:14

Akcja plakatowa była, ale niestety mało skuteczna i chyba zrobiona jak wszystko w tym mieście na "odwal się". Do czegoś takiego to trzeba rozesłać wolontariuszy, rozdać woreczki, pokazać że sprzątanie po psie to żaden wstyd. A z drugiej strony dowalić kilka mandatów po 5 stów, żeby się fama rozeszła jakie są konsekwencje. A same plakaty i kilka koszy na psie kupy to jednak trochę za mało i bardziej wygląda na kolejne działanie pod publiczkę...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez mtb » 31 Maj 2012, 20:23

@rather

Wcale nie trzeba karać by ludzie sprzątali po psach .
Pierwszą sprawą jest wyznaczenie miejsca na osiedlu gdzie ludzie mogą chodzić z psami za ich potrzebą.
Drugą sprawą jest ustawienie śmietników - tak by można było torebkę z psimi odchodami wyrzucić !

W tej chwili ja znam tylko jeden taki śmietnik opisany na OśM w którym dodatkowo jest worek na śmieci.

Obecnie właściciele psów są postawieni pod ścianą wszędzie im już nie wolno chodzić bo mogą dostać mandat,
a w zamian nie wykonano nic co mogło by im pomóc w zachowaniu się zgodnie z prawem.

Gdzie są kosze na takie odpadki ?
Ktoś je widział ?
Czy to zgodnie z prawem tego typu nieczystości wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci ?
Od kiedy to gospodarz bloku ma się babrać w psich odchodach wyjmując je z kosza na śmieci pod klatką ?

W większości nie ma tam stalowego kosza by można było je nie dotykając wysypać i gospodyni wyjmuje je ręką (w rękawiczkach),
trzeba być rozsądnym i mieć obraz sytuacji co się dzieje po deszczu z ekologiczną papierową torebką.

Będą kosze to możemy rozmawiać o karaniu - ale teraz koszy na odchody ustawionych w mieście i na osiedlu nie ma !
Skoro zgodnie z prawem to po co w UM toaleta niech wszyscy pracownicy załatwiają swoje potrzeby do koszy na śmieci!

Rozumiem że wszyscy chcą porządku ale bez zrozumienia obu stron nigdy nic się nie uda.
Teraz z pasami ludzie chodzą w nocy a psy walą gdzie popadnie - bo jest noc i to samo robią wcześnie rano.
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez Chelsea » 01 Cze 2012, 07:37

A dlaczego w Warszawie woreczki z psimi odchodami można wrzucać do każdego kosza na śmieci?
Czy służby czyszczące stolicę lepiej pracują i częściej opróżniają kosze? A może kosze są zadaszone?
Jak widać problem psich odchodów można rozwiązać.
Chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Spółdzielnia "Dążność" dogadała się z miastem i wspólnie coś uradzili.
Spółdzielnia organizuje woreczki, miasto prowadzi szeroką kampanię edukacyjną.
Trzeba tylko chcieć.

P.S. A w ogóle to, przynajmniej w mojej okolicy - nie ma koszy na śmieci. Np na ulicy Dębowej nie ma ani jednego kosza na śmieci.
Puszki i butelki po piwie lądują w pobliskiej trawie, na łące. Raz na jakiś czas panowie z MZO sprzątają okolicę - śmieci są zbierane do foliowych worków i wywożone. Może to taka nasza miejska polityka śmieciowa ...
Załączniki
IMG_6085.JPG
IMG_6085.JPG (101.28 KiB) Obejrzany 15913 razy
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez disturbia » 01 Cze 2012, 08:17

Papierowa torebka?Ten kto to wymyślił niech zrobi co trzeba i sprawdzi jej moc,jak dla mnie wygląda mocno niepewnie ;)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez Dorotka » 01 Cze 2012, 11:18

ale psia kupka do woreczka się zmieści i łatwiej ją wyrzucić. pomysł jest ok i należałoby go wcielić w życie
Dorotka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 23
Rejestracja: 30 Maj 2012, 10:33
Płeć: kobieta

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez mtb » 01 Cze 2012, 21:41

Chelsea napisał(a):A dlaczego w Warszawie woreczki z psimi odchodami można wrzucać do każdego kosza na śmieci?
Czy służby czyszczące stolicę lepiej pracują i częściej opróżniają kosze? A może kosze są zadaszone?

Bo tych koszy nie sprzątają gospodarze/gospodynie budynku tylko wyspecjalizowane firmy.

Chelsea napisał(a):Chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Spółdzielnia "Dążność" dogadała się z miastem i wspólnie coś uradzili.
Spółdzielnia organizuje woreczki, miasto prowadzi szeroką kampanię edukacyjną.

Bieda taka że strach miasto wywaliło tyle kasy na kolejną firmę by korzystnie ulokować majątek społeczny by następna wybrana władza go nie zmarnotrawiła :lol:
Myślisz że ot tak można było by postawić w mieście z 50 przeznaczonych tylko na ten cel koszy na śmieci ?
O nie bo są pilniejsze potrzeby - powołanie firmy za 400tyś zajmującej się energetyką "dwu transformatorową" w Tw.Modlin :o
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez Arleta » 04 Cze 2012, 12:08

psie odchody można wyrzucić do każdego śmietnika, pod warunkiem, że woreczek z takim pakunkiem będzie zawiązany. Inną sprawą jest liczba śmietników.
Te papierowe torby są bardzo nieporęczne, osobiście używam zwykłych woreczków śniadaniowych, tanie, wygodne i w pewnym sensie wielorazowe ;)
nie zmienimy wszystkich ludzi, można edukować ale trzeba też upominać, tylko kulturalnie, aby nie skończyło to się awanturą. Gdy słyszę "czego tu s..ra z tym psem?" to od razu mam ochotę dość mocno odpysknąć, a przecież właśnie wyciągam worek i czekam aż pies skończy :/
"Nie zmienisz całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psiaka"
Treser psów, trener "Wesołej Łapki"
Arleta
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 Cze 2012, 11:07
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez mtb » 12 Cze 2012, 18:36

Arleta napisał(a):psie odchody można wyrzucić do każdego śmietnika, pod warunkiem, że woreczek z takim pakunkiem będzie zawiązany. Inną sprawą jest liczba śmietników.
Te papierowe torby są bardzo nieporęczne, osobiście używam zwykłych woreczków śniadaniowych, tanie, wygodne i w pewnym sensie wielorazowe ;)
nie zmienimy wszystkich ludzi, można edukować ale trzeba też upominać, tylko kulturalnie, aby nie skończyło to się awanturą. Gdy słyszę "czego tu s..ra z tym psem?" to od razu mam ochotę dość mocno odpysknąć, a przecież właśnie wyciągam worek i czekam aż pies skończy :/

Tak ? Do każdego ? Do spółdzielczego również ?
Proszę przyjdź do naszej pani szanownej gospodyni domu i poinformuj ją o tym prawie :lol:
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez ponury » 23 Cze 2012, 20:58

Dorotko, co nie lubisz kotków...wypisujesz bzdety na temat zwierzaków. Nie przeszkadzają ci odchody psów masowo wyprowadzanych przez właścicieli, które sadzą duże.... .!!!!...odchody na uliczkach i trawnikach w pobliżu berlinga 3 klatka II lub IV, bo tam cię identyfikuję....(są dwie panie, co nie lubią zwierząt....znane ogółowi ...ujawnij się).
Ci właściciele zwierzaków wcale nie mieszkają w blokach. Większość prowadza je z domków obok....srają na potęgę i to ci nie przeszkadza.
Śmietnik śmierdzi na co dzień super i też nikomu nie zgłaszasz problemu.
Idąc ulicą można co kilka metrów wleźć w gówno jak nic.
Przeszkadzają ci koty, które przynajmniej dwukrotnie w ciągu roku są zabijane przez mieszkańców osiedla przy berlinga. Ostatni miot był zagryziony przez psa twojego sąsiada. Poprzedni był eksterminowany przez obywatela okolicy.... po prostu gość wziął i poukręcał główki nowo narodzonym kociakom i zostawił na trawniku. Wcześniej topione były w szambie.
Te, które egzystowały w piwnicach miały wg zaleceń spółdzielców, którzy zgłaszali to do administracji ( ty też???albo tylko ty???) zagłodzone i otrute w piwnicach.
To ty co tydzień lub nawet częściej atakowałaś administratorkę panią Hanię w tej sprawie?
Myślę, że tak.
I to według ciebie jest rajem obiecanym?
Czytam twoje wypowiedzi i właściwie mam ochotę ....powiedzieć ci kilka przykrych słów.
Gdybym wiedział kim jesteś w 100 % to dostałabyś po buzi.
Co ci te zwierzęta przeszkadzają? Śmierdzą? Tych kotów jest obecnie 2 sztuki. Resztę zamordowali .... prawdziwi katolicy ????
Jak to ma się do biblii?
A czy te zwierzaki nie mają prawa do życia?
Ja nie lubię kotów.
Ale wstrętnym mi jest taka agresja wobec zwierzęcia, które nie potrafi obronić się przed agresorem takim, jak ty.
Wypowiadasz się za działaniami Straży Miejskiej przeciwko tym zwierzakom. A ja mam inny pomysł. Ja nie chcę ciebie za sąsiada, bo obawiam się o własne bezpieczeństwo.
Zgłoszę to do Straży Miejskiej, że jesteś zagrożeniem, skoro chcesz zamordować koty
to może i mnie chcesz unicestwić. Skąd u cię tyle nienawiści do zwierząt?
Ktoś, kto nie lubi zwierzaków do ludzi też postępuje podobnie.
Nie lubię cię dorotko!
ponury
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 14
Rejestracja: 21 Mar 2012, 00:46

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez rather » 23 Cze 2012, 21:30

@ponury proponuję przeczytać, to co pisała dorotka o psich kupach w tym wątku zanim zaczniesz wysuwać oskarżenia. Za treść postu dostajesz ostrzeżenie.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez ponury » 24 Cze 2012, 10:47

Rzeczywiście. Popełniłem błąd. Przepraszam Dorotkę za oskarżenia w sprawie psich odchodów.
Ostrzeżenie należy mi się słusznie. Nie doczytałem.

Ale niestety w sprawie kotów podtrzymuję wszystko, co napisałem.

Z powodu nieznajomości obsługi forum nie wiem dlaczego tutaj trafiła moja wypowiedź. Miała być gdzie indziej. Dlatego pewnie nie wiedziałem.

Szanowna Dorotka w sprawie kotów i tak myślę ich eksterminacji jest czołową działaczką osiedlową; z tego co tu wyczytałem, i nie tylko tu. W gazetach też się ta pani zapewne, (domyślam się), około roku,dwóch temu wypowiadała.
Koty to zło i trzeba to zniszczyć...myślę, wszystkimi dostępnymi środkami ???
Ba, mogę, jeśli trzeba, podać nawet nazwiska tych, co przez ostatnich kilka lat kociakom łby ukręcali, topili w szambie, truli trutką na szczury itp.
To jest postawa katolika, człowieka?

Ja, na temat wszystkich bez wyjątku zwierząt, ich mordowania, życia, przydatności dla ludzi mam nieco inne zdanie.
Kot, zwierzę którego właściwie nie lubię, ma takie samo prawo do życia, jak ja, ty i Dorotka.

Dorotka w niewybrednych słowach opisuje kobiety (dwie, bo tyle ich jest. Trzecia karmi od czasu do czasu) dokarmiające te koty.
Jest to żenujące. Koty mają 1metr od śmietnika budę i tam znajduje się to śmierdzące jedzenie, którym są karmione, i o którym pisuje Dorotka, że zasmradza całą okolicę.
A śmietnik to nie śmierdzi kochanieńka?
A jedzenie rzucane ptakom prawie na całym osiedlu na trawnikach to nie śmierdzi?
O psich kupach nie będę wspominał bo popełniłem gafę.

No i te piaskownice- kuwety...
Zgadza się. Koty tam włażą. Ale wystarczy zamknąć furtkę na ogródek dla dzieci
i koty nie wejdą ! ! ! Tylko nikt nie ma we w ...zwyczaju tej furtki zamykać.

Koty można usunąć z osiedla. Można zawołać fachowców. Ba, w cywilizowany sposób uśpić, ale łby ukręcać i jak ostatni miot puścić na nie psy, by je zagryzły
( podać nazwisko właściciela? Stał i patrzył na to...) czy zamykać w piwnicach, by zdechły z głodu ?
To jest nieludzkie.
I propozycja, by Straż Miejska zajęła się zjawiskiem( w podtekście tymi, co dokarmiają???)
to niemiła zwierzętom Dorotko jest paskudne. I tyle.

Jeśli coś źle napisałem to poproszę o kolejne ostrzeżenie.
Ba, mogę poddać się zasłużonej karze, jeśli to coś da.
Ale dalsze czytanie o epidemii, pladze kotów na osiedlu zaczyna być, przynajmniej dla mnie, wstrętne i żenujące. Jest wiele poważniejszych spraw o których warto mówić.
Dorotko bądź człowiekiem.
Żyj i daj żyć kotom.
ponury
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 14
Rejestracja: 21 Mar 2012, 00:46

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez disturbia » 24 Cze 2012, 16:55

A i owszem powinieneś podać nazwiska,bo takie gnidy powinny być napiętnowane.I w ogóle nie rozumiem,dlaczego nikt nie zadzwonił na policję,jeśli dobrze rozumiem.Jacyś normalni ludzie tam jeszcze zostali?
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez mtb » 25 Cze 2012, 20:32

disturbia napisał(a):podać nazwiska,bo takie gnidy powinny być napiętnowane

No nie wiem ale chyba naraził by się na 100% przegraną sprawę w sądzie.
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: właściciele psów - proszę sprzątajcie po swoich pupilach

Postprzez disturbia » 25 Cze 2012, 20:54

Co za różnica czy wiedzą wszyscy sąsiedzi w bloku czy całe miasto?Wygląda na to,że musieli się tym chwalić.Wątpię bo sami też bekną.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron