Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz.

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez mcba » 13 Sie 2012, 09:54

na tym forum już niejednokrotnie pisałem o opracowaniu przygotowanym dla miasta za pieniądze i zlecenie miasta, sporządzonym przez "zielone mazowsze" nic się w tym kierunku nie dzieje niestety, a pomysły były interesujące, a nawet nieco wykraczające poza obszar zlecenia...

swoją drogą jaka jest szerokość tej wydzielonej DDR? w/g tego co jest napisane w opracowaniu o którym wspomniałem (link na pierwszej stronie tematu) chodnik wraz z DDR powinien mieć minimum 3,25m szerokości. Poniżej zamieszczam cytat akurat dotyczący chodnika na ulicy Warszawskiej, który w moim mniemaniu na chwilę obecną jest szerszy od chodnika na ulicy Wybickiego.

http://nowydwormaz.zm.org.pl/download/nowydwormaz/ndm-konsultacje.pdf - strona 11 raportu z konsultacji społecznych napisał(a):8. Na Warszawskiej pominięto wariant prowadzenia ruchu rowerowego chodnikiem po stronie
wschodniej.
Szerokość chodnik na ulicy Warszawskiej po żadnej ze stron nie pozwala na wydzielenie z niego
drogi rowerowej. Droga taka, w myśl przepisów Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki
Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać
drogi publiczne i ich usytuowanie, musi mieć bowiem minimum 1,5 metra w przypadku
prowadzenia niÄ… ruchu rowerowego jednokierunkowo i minimum 2,0m w przypadku prowadzenia
nią ruchu rowerowego dwukierunkowo. Jednocześnie po wydzieleniu z niego drogi rowerowej
(zwanej przez Pana pasem), chodnik w myśl przepisów wciąż musi mieć szerokość minimum
1,25m. Podsumowując, aby wydzielić z chodnika ruch rowerowy chociażby w jednym kierunku
potrzeba by ten miał szerokość przynajmniej 2,75m w przypadku ruchu jednokierunkowego lub
3,25m w przypadku ruchu dwukierunkowego. Takiej szerokości nie posiadają chodniki na żadnym
odcinku ulicy Warszawskiej. Stąd też brak wariantu wydzielenia przestrzeni dla rowerzystów z
chodnika.


EDIT:
Cóż na podstawie szybkich pomiarów dokonanych na zdjęciu zamieszczonym przez @ksm i ślepej wierze, że od chodnika do dolnej krawędzi znaku jest 2,5m wychodzi mi, że chodnik powinien mieć ok 3,5m więc tu moje pytanie okazałoby się nieuzasadnione... jednakże prosiłbym o weryfikacje ;)
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez ksm » 13 Sie 2012, 10:08

Tam akurat cały chodnik pomiędzy jezdnią ulicy Wybickiego a parkiem jest oznaczony jako droga dla rowerów. Pasy są namalowane, aby wyznaczyć "skrajnię" i odsunąć "pas ruchu" od murku.

Dodatkowo warto zauważyć, że jest tam użyty znak C13 (droga dla rowerów), a nie C13/16 (droga dla rowerów i pieszych), co zgrabnie omija wspomniane przez Ciebie zapisy. Innymi słowy, ruch pieszych jest skierowany na wschodni chodnik ulicy Wybickiego, a ruch rowerowy na zachodni. To jest oczywistą głupotą gdyż na wschodnim chodniku, na którym stoją słupy energetyczne, nie ma dość miejsca na przykład na szeroki wózek.
ksm
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 12 Sie 2012, 12:30

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez mcba » 13 Sie 2012, 10:25

Niestety nie do końca zgadzam się z Tobą @ksm.
Znak C13/16 ustawiany jest gdy na całej szerokości wydzielonej drogi mogą poruszać się zarówno rowerzyści jak i piesi (ewentualnie jedną stroną tej drogi zgodnie ze wskazaniami znaku).
Na Twoim zdjęciu wyraźnie widać, że droga dla rowerów została wydzielona od murka do białej linii o czym świadczą także namalowane symbole rowerów oznaczające kierunek poruszania się "jednośladów". W takim wypadku zastosowanie ma tylko znak C13, bo pozostała część drogi z automatu przeznaczona jest dla pieszych.
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez ksm » 13 Sie 2012, 10:30

Trzeba będzie w tej sprawie wysłać "pytanie do burmistrza", chciałbym wiedzieć czy mają zamiar karać pieszych za poruszanie się po drodze dla rowerów, czy też zrobili drogę niezgodnie z rozporządzeniem ;-)
ksm
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 12 Sie 2012, 12:30

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez mcba » 13 Sie 2012, 10:38

Z przykrością przyznaję się, że mogłem zagalopować się z moim ostatnim postem i niesłusznie poddać pod wątpliwość twoją wypowiedź @ksm. :(
grzebnąłem nieco w internecie na szybko, niestety nie mam teraz czasu na dokładną weryfikację i po tym szybkim poszukiwaniu mam wątpliwości, która wypowiedź jest bliższa prawdy :/

mam nadzieję, że to się szybko wyjaśni, nim znowu będę przed komputerem najlepiej :P
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez rather » 13 Sie 2012, 15:57

ksm napisał(a):Czy gdzieś na forum (tym lub innym) są udokumentowane te buble?

Tutaj jest wątek na ten temat viewtopic.php?p=2758#p2758, a w pierwszym poście podałem link do ścieżki rowerowej w Modlinie - całe 90 metrów :)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez mcba » 14 Sie 2012, 13:13

Po głębszej analizie oraz spacerze w okolice wspominanej "ścieżki rowerowej" muszę przyznać, że jest to jedynie ścieżka rowerowa bez części dla pieszych... co najwyżej dla kierowców...

Poniżej przedstawiam też zdjęcie zrobione w osi chodnika, obecnie drogi dla rowerów, na którym jasno widać, że nie ma tam miejsca na drogę dla pieszych, a białe linie, tak jak to mówił @ksm, wyznaczają jedynie skrajnię odsuwającą drogę dla rowerów od murka oraz drzew (3 drzewo na zdjęciu po prawej stronie, zaraz za przejściem dla pieszych) i pionowych znaków drogowych.

Pozostaje teraz tylko kwestia zasadności tej drogi dla rowerów, przejazdu rowerowego przez ulicę Lotników oraz jak ma się ta "ścieżka rowerowa" do projektu i gwarancji dotyczącej rewitalizacji Parku im. J. Wybickiego...
Załączniki
IMG_20120814_102326.jpg
IMG_20120814_102326.jpg (114.68 KiB) Obejrzany 21379 razy
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez Japko » 14 Sie 2012, 15:47

W nowej gazecie nowodworskiej opisano lokalne ścieżki rowerowe.
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez shad0w99 » 19 Sie 2012, 19:34

Ciekawe kiedy u nas też wpadną na pomysł, mogli by postawić takie ograniczenie na tej ścieżce przy parku, to by sprawiło że ilość absurdów tam osiągnęła by nowy poziom.

http://www.tvn24.pl/rowerzysci-protestu ... 745,s.html
shad0w99
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 149
Rejestracja: 10 Lis 2011, 09:17

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez ksm » 21 Sie 2012, 08:53

Mając na uwadze faktycznych użytkowników tego chodnika pomalowanego na śmieszkę. To taki znak pojawi się tam niebawem.
ksm
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 12 Sie 2012, 12:30

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez mtb » 21 Sie 2012, 15:56

Fiona napisał(a):Trasa fajniasta tylko dlaczego za każdym razem boli mnie pewna część ciała od tych wertepów.

Złe siodło lub niedzielny rowerzysta innych opcji nie ma :)
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez disturbia » 21 Sie 2012, 17:44

Trzeba omijać wertepy albo jak się nie da unosić 4 litery :D Może to taki szlak dla wyczynowców? :lol:
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez ukasz » 21 Sie 2012, 20:30

Niedawno przejeżdżałem przez Mińsk Mazowiecki i zaskoczyła mnie ścieżka rowerowa biegnąca ul. Warszawską przez praktycznie całe miasto. Raz wytyczona była na jezdni, raz na chodniku... U nas przydałaby się ścieżka rowerowa na ul. Warszawskiej, Boh. Modlina, Paderewskiego i Morawicza... Ale oczywiście możemy tylko pomarzyć.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez mtb » 26 Sie 2012, 09:32

Ja od kilku lat staram się w lecie pojeździć na rowerze i mogę stwierdzić że wychodzi mi to na zdrowie .
Rower mam już przygotowany na marzec i od 15C na plusie zaczynam sezon .
Staram się miesięcznie przejechać minimum 300km ale uzależnione jest to od pogody i czasu wolnego.
Poznałem wielu rowerzystów z NDM i często widujemy się na trasach zdarza się że pogadamy sobie podczas jazdy
Wszyscy twierdzimy że w okolicach NDM są najlepsze trasy do jazdy na rowerze po tej stronie W-Wy i tu przechodzimy do sedna sprawy nikt z nas choć nawet przez myśl nam nie zaplanował swojej dniówki z przejazdem przez centrum miasta .

Szczerze mnie mało obchodzi te paręnaście metrów sztucznie zrobionej ścieżki rowerowej na chodniku .

Dziecka nie puszczam samego rowerem na miasto bo nie ma bezpiecznego połączenia z Osiedlem Młodych .
No a znoszenie roweru do zaszczanego obsranego pełnego pobitych butelek i krwi na ścianie przejścia skutecznie wzbudza nasze obrzydzenie by nie udawać się w rejon "Szczęśliwego Nowego Dworu"
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Drogi i szlaki rowerowe w okolicach miasta Nowy Dwór Maz

Postprzez disturbia » 28 Sie 2012, 09:05

Ścieżka rowerowa przy parku Wybickiego,z której nikt nie jest zadowolony,ani piesi,bo chyba będą musieli fruwać ani rowerzyści,bo jak niespodziewanie się zaczyna,taki i znienacka kończy.Ale za to można się poczuć przez chwilę jak na pasie startowym naszego lotniska :D
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron