Katolicyzm w Polsce.

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Mavgan » 31 Sty 2013, 22:50

widzisz Marian raz jesteś za a raz przeciw, może nie jest ale było, a homoseksualizm porównujesz do pedofilii. I jak dyskutować?
Jak się nie ma do czego przyczepić to się czepiasz znaków zapytania i wykrzykników.
Jak jest Ci wygodne wypisujesz prawa które Ci narzuca państwo aby poprzeć to iż nie jesteśmy suwerennym państwem( z naciskiem na jazdę w pasach), a drugim razem twierdzisz że prawo musi być.
wybacz ale przedstawiasz rzeczywistość taką jaka Ci pasuje a nie taką jaka jest.
cóż tak bywa, OT CO :)
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez ukasz » 31 Sty 2013, 23:03

Wiem, że nie bezpośrednio do mnie, ale nie mogłem się powstrzymać :D
Marian napisał(a):Ślub dziesięciolatków też? Jak każdy ma mieć równe prawa to każdy!
Rozumiem, że pedofile też Ci nie przeszkadzają? Co to przecież nas obchodzi kto z kim i dlaczego. Absurd.
wpisz sobie w google: " znany homoseksualista pedofilem" i poczytaj trochę.

ślub 10-latków - pozostałbym przy tym, aby każdy decydował o sobie. Dziecko 10-letnie jest wstanie samo o sobie decydować.
pedofilia - jak wyżej. Jest to wykorzystywanie seksualne dzieci, na które one same nie mają wpływu, bo są zbyt młode.
co do "znany homoseksualista pedofilem" - równie dobrze można wyszukać "znany ksiądz pedofilem" - co to nam daje? Coś na pewno znajdziemy, tylko czy jest to reguła?
Marian napisał(a):I to jest powód żeby aborcja była legalna? Bo kościół zabrania używania prezerwatyw to trzeba uznać aborcję :lol:

Mogę Ci podać przykład z życia: Małżeństwo, trójka dzieci z czego dwójka jest niepełnosprawna umysłowo. Mąż dowiaduje się, że ma chorą nerkę i czeka na przeszczep. Żona zachodzi w ciążę po raz czwarty, urodzenie kolejnego dziecka grozi jej kalectwem. Nie może usunąć ciąży, bo aktualne prawo tego zabrania. Pomimo ryzyka musiał urodzić czwarte dziecko. Na szczęście po porodzie nic jej nie jest. Oboje nie pracują, bo on nie jest w stanie (od kilku lat czeka na przeszczep, ledwo się porusza), ona musi zajmować się nowo narodzonym dzieckiem. Na wychowaniu mają czwórkę dzieci.
Marian napisał(a):No widzisz, ja mam identyczne zdanie na temat potrzeb katolików.

Panowie, to ja myślę tak - zróbmy u nas drugą Hiszpanię :D
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Marian » 01 Lut 2013, 08:08

Mavgan napisał(a):widzisz Marian raz jesteś za a raz przeciw, może nie jest ale było, a homoseksualizm porównujesz do pedofilii. I jak dyskutować?

W którym momencie raz jestem za a raz przeciw? Jeżeli ktoś przedstawia merytoryczne argumenty to mogę zmienić zdanie. Mam takie prawo prawda? Nie obchodzi Cie kto gdzie wsadza jak to napisałes ale obchodzi Cie, że Marian niby zmienia zdanie.Twoje stwierdzenie że homoseksualizm porównuje do pedofilli moge napisać tylko: NAUCZ SIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM. Nigdzie tego nie napisałem.
Mavgan napisał(a):Jak się nie ma do czego przyczepić to się czepiasz znaków zapytania i wykrzykników.

OMG z kim ja dyskutuje :roll:
Mavgan napisał(a):Jak jest Ci wygodne wypisujesz prawa które Ci narzuca państwo aby poprzeć to iż nie jesteśmy suwerennym państwem( z naciskiem na jazdę w pasach), a drugim razem twierdzisz że prawo musi być.

Człowieku, tłumaczyłem Ci już to, mam Ci to narysować? Jak jade 30km/h po bułki do piekarni to po co mi pasy? Jak kobieta może umrzeć podczas porodu (albo patrz przykład Ukasza) to powinno być prawo umożliwiające podjęcie decyzji co zrobić.
Mavgan napisał(a):wybacz ale przedstawiasz rzeczywistość taką jaka Ci pasuje a nie taką jaka jest.

Rzeczywistość jest taka, że większość Polaków wg sondaży nie chce żeby homoseksualista miał prawa takie jak zwykłe małżeństwo.
Więc kto tu zagina rzeczywistość? Ty czy ja? :)
Mavgan napisał(a):cóż tak bywa, OT CO :)

Ten mały OT zaczął się wtedy, gdy Ty zacząłeś się wypowiadać. Tak była zwykła wymiana zdań. Z Ukasz i tk28.
Widzisz świat tylko czarny i biały, żadnych kompromisów. Albo aborcja, albo brak aborcji itd.


Do Ukasz.
Czemu 10-letnie dziecko nie może samo za siebie decydować? Czemu My mamy za nie decydować? ;) Do od kiedy dziecko staje się odpowiedzialne? Od 18 lat? Czemu od 18? Jedno dojrzewa wcześniej drugie później. Czemu my mamy decydować kiedy dojrzeje? Są 10-letnie dzieci bardziej odpowiedzialne od swoich rodziców.
Oczywiście od razu wyjaśnię, żeby potem żaden użytkownik (każdy wie kto ;) ) czegoś głupiego mi nie insynuował. Też uważam, że dziecko jest za mało odpowiedzialne i świadome, żeby mieć takie prawa, ale jeśli według Was nie możemy decydować o losie innych ludzi (niech każdy robi co mu się podoba) to każdego człowieka a nie wybranych.
"pedofilia - jak wyżej. Jest to wykorzystywanie seksualne dzieci, na które one same nie mają wpływu, bo są zbyt młode."
Pedofilia, popęd płciowy do dzieci, psychoseksualna skłonność do dzieci i młodzieży obojga płci.
Jeżeli dziecko chciałoby to to już nie pedofilia? Pedofilia!
Wszystko ok z tym przykładem, ale nie wiesz jak się czuła i jak się czuje ta kobieta. I to jest przykład pokazujący to, że aborcja "tak", ale tylko w przypadkach utraty zdrowia i życia.

Klimatycznie mogłaby być druga Hiszpania jak najbardziej ;) a tak na poważnie, myślę, że nie ma problemu tylko niech Polacy tego chcą, a nie wciskać im na siłę bo tak jest na zachodzie, albo bo taki jest świat.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Marian » 01 Lut 2013, 11:53

http://www.himavanti.org/pl/c/artykular ... ty-naukowe

Tak do poczytania raport o dzieciach homoseksualistów.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Marian » 01 Lut 2013, 12:56

A tu co o związkach partnerskich myślą Polacy
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,1333 ... ch.html#MT
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez tk28 » 01 Lut 2013, 13:27

Marian napisał(a):Klimatycznie mogłaby być druga Hiszpania jak najbardziej ;) a tak na poważnie, myślę, że nie ma problemu tylko niech Polacy tego chcą, a nie wciskać im na siłę bo tak jest na zachodzie, albo bo taki jest świat.

Tu nic nie jest wciskane na siłę, właśnie w ten sposób świat się zmienia, coraz więcej młodych ludzi nie interesuje się kościołem. Ci naprawdę wierzący powoli odchodzą z tego świata, ich miejsce kiedyś zajmą dzisiejsi młodzi. Laicyzacja wcześniej czy później dotrze i do nas nie mamy na to wpływu a zmuszać do wiary nikt nikogo nie będzie. Uważam, że mit katolickiej Polski zostanie obalony gdy kościół zostanie opodatkowany. Wyjdzie wtedy ilu jest tak naprawdę duchownych z powołania i ilu jest wierzących gdy przyjdzie czas, że tylko wierzący będą płacić na kościół. To się zbliża, tego nie unikniemy bo w biednej Polsce kościół ma za dużo przywilejów i jest za bardzo dofinansowywany przez państwo. Może nie kolejny rząd ale za 10-15 lat ta pępowina zostanie przecięta czy się to komuś podoba czy nie. W Hiszpanii też były protesty, ludzie byli oburzeni, że atakuje się kościół i nic to nie dało, ci ludzie wkrótce zobaczyli na czym opierał się tak naprawdę ich kościół, na pieniądzach, wiara była drugorzędna, Polskę też to czeka.

Co do adopcji dzieci przez pary homoseksualne jestem kategorycznie przeciwny ale to może być uregulowane prawnie. Nie wyobrażam sobie sytuacji dziecka, które mówi w szkole, ze ma dwóch tatusiów czy dwie mamusie. Ludzie bywają okrutni i takie dziecko będzie miało ciężkie życie.
Co do związków partnerskich jestem za bo jeżeli są ze sobą ileś tam lat to znaczy, że nie są ze sobą tylko dla seksu bo chyba niektórym właśnie tak się wydaje, że oni cały czas ze sobą tylko kopulują. Ludzie będący ze sobą w stałych związkach partnerskich powinni mieć prawo np. do dziedziczenia, odwiedzin w szpitalu i wgląd w informacje o stanie zdrowia itp. Związki partnerskie zresztą nie dotyczą tylko par homoseksualnych. Uważam, że blokowanie tej ustawy to robota przede wszystkim kościoła, konserwatystów i homofobów.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Marian » 01 Lut 2013, 13:50

tk28 napisał(a):Tu nic nie jest wciskane na siłę, właśnie w ten sposób świat się zmienia, coraz więcej młodych ludzi nie interesuje się kościołem. Ci naprawdę wierzący powoli odchodzą z tego świata, ich miejsce kiedyś zajmą dzisiejsi młodzi. Laicyzacja wcześniej czy później dotrze i do nas nie mamy na to wpływu a zmuszać do wiary nikt nikogo nie będzie. Uważam, że mit katolickiej Polski zostanie obalony gdy kościół zostanie opodatkowany. Wyjdzie wtedy ilu jest tak naprawdę duchownych z powołania i ilu jest wierzących gdy przyjdzie czas, że tylko wierzący będą płacić na kościół. To się zbliża, tego nie unikniemy bo w biednej Polsce kościół ma za dużo przywilejów i jest za bardzo dofinansowywany przez państwo. Może nie kolejny rząd ale za 10-15 lat ta pępowina zostanie przecięta czy się to komuś podoba czy nie. W Hiszpanii też były protesty, ludzie byli oburzeni, że atakuje się kościół i nic to nie dało, ci ludzie wkrótce zobaczyli na czym opierał się tak naprawdę ich kościół, na pieniądzach, wiara była drugorzędna, Polskę też to czeka.


Mi bardziej chodziło o związki partnerskie itd. Co do finansowania Kościoła jestem tego samego zdania co Ty. Ktoś powinien coś z tym zrobić. Jednak jeśli państwo odcina się od Kościoła rozumiem, że wszystkie święta kościelne nie będą dniami wolnymi od pracy?
tk28 napisał(a):Co do adopcji dzieci przez pary homoseksualne jestem kategorycznie przeciwny ale to może być uregulowane prawnie. Nie wyobrażam sobie sytuacji dziecka, które mówi w szkole, ze ma dwóch tatusiów czy dwie mamusie. Ludzie bywają okrutni i takie dziecko będzie miało ciężkie życie.
Co do związków partnerskich jestem za bo jeżeli są ze sobą ileś tam lat to znaczy, że nie są ze sobą tylko dla seksu bo chyba niektórym właśnie tak się wydaje, że oni cały czas ze sobą tylko kopulują. Ludzie będący ze sobą w stałych związkach partnerskich powinni mieć prawo np. do dziedziczenia, odwiedzin w szpitalu i wgląd w informacje o stanie zdrowia itp. Związki partnerskie zresztą nie dotyczą tylko par homoseksualnych. Uważam, że blokowanie tej ustawy to robota przede wszystkim kościoła, konserwatystów i homofobów.


Ja uważam, że jeśli w Polsce większość ludzi nie chce związków partnerskich dla homoseksualistów to nie należy tego robić. My nie jesteśmy Hiszpanią tylko Polską. Jeśli jak piszesz młodzi ludzie dorosną i wtedy większość będzie miała inne zdanie to jak najbardziej.
I jeśli większość Polaków jest PRZECIW a rząd chce to wprowadzić to uważam to za wciskanie na siłę.
Jeśli chodzi o związki partnerskie dla osób heteroseksualnych jak najbardziej jestem za. Kto będzie chciał, będzie brał ślub, kto nie to będzie miał związek partnerski.

Pozdrawiam
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Heimat » 08 Cze 2013, 00:48

Nawet gdyby molestowane było jedno dziecko, to już warto, by cały episkopat padł na kolana.
/ks. Wojciech Lemański/
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Zebżydowski » 08 Cze 2013, 13:43

Zgadzam się całkowicie z księdzem Lemańskim ale obawiam się, że ich fluorescencje duśpastwierze padną na kolana dopiero wtedy, gdy ktoś im siekierą upierdoli nogi...
Awatar użytkownika
Zebżydowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 250
Rejestracja: 19 Lip 2011, 20:35

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez disturbia » 08 Cze 2013, 16:04

Duśpastwierzom aktywność Lemańskiego zaczyna się nie podobać.Nie długo zamkną mu usta jak Bonieckiemu.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Heimat » 08 Cze 2013, 22:22

Ksiądz Lemański otrzymał od swojego zwierzchnika abpa Hosera zakaz wypowiadania się w mediach już w ubiegłym miesiącu. Niepokorny kapłan złożył jednak odwołanie, więc zakaz nie może obowiązywać do czasu jego rozpatrzenia.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Heimat » 19 Lip 2013, 23:11

Proboszcz, jak się dobrze nie ułoży z biskupem, będzie fruwał od parafii do parafii. Przykład ks. Lemańskiego to pokazuje, bo on zmierzył się z systemem władzy absolutnej i oczywiście został pokonany. Choć pewnie zasługuje na zwycięstwo moralne. Dobrze obrazują autorytarną strukturę środowiska kościelnego wglądy, dostarczane nam przez ks. Lemańskiego, w najbliższe biskupie otoczenie, swego rodzaju sitwę, dwór klakierów, gotowych słuszność biskupią zawsze wyłuszczyć, z chęcią zbierających choćby haki na nieposłusznego kapłana.
/prof. Tadeusz Bartoś, filozof, były dominikanin/
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez disturbia » 24 Lip 2013, 09:33

BYŁY dominikanin,jakoś mnie to nie dziwi ;) A sam Hoser był zamieszany w ludobójstwo w Rwandzie o czym jest mowa w książce Wojciecha Tochmana "Dzisiaj narysujemy śmierć",jeśli dobrze pamiętam.Nie on jeden niestety z urzędujących tam wtedy księży :(
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez tk28 » 24 Lip 2013, 10:54

Hoser jest potomkiem znanych i szanowanych ogrodników warszawskich, którzy pochodzili z Niemiec i przybyli do Warszawy w XIX wieku Link. W ich rodzinnej kamienicy przy Al. Jerozolimskich znajduje się słynny Fotoplastikon Link. Rodzina ta przed wojną była bardzo poważana i wpływowa, ciekawe czy coś z tego pozostanie po działaniach arcybiskupa. Już samo pytanie ks. Lemańskiego o to czy jest obrzezany skłania do myślenia czy mamy tu do czynienia z antysemitą niemieckiego pochodzenia :?:
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Katolicyzm w Polsce.

Postprzez Heimat » 02 Sie 2013, 17:54

Kuria warszawsko-praska wydała ulotkę, w której przestrzega przed czytaniem horoskopów oraz słuchaniem niektórych rodzajów muzyki. Diabelskie dźwięki - zdaniem kurii - wydawali m.in. Beatlesi, zespół Pink Floyd oraz Michael Jackson. Filmy też mogą być groźne, np. "Gwiezdne wojny". Ponoć ich słuchacze i widzowie mogą potrzebować pomocy egzorcysty...
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron