Debata z kandydatami na radnych.

Forum poświęcone wyborom w Nowym Dworze Maz. Tutaj możesz ocenić swojego radnego. Pamiętaj - dla każdego radnego oddzielny wątek.

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 07 Lis 2014, 01:28

Japko napisał(a):KWW Forum się nie stawiło, PiS też nie. Czyli od dwóch kontrkandydatów Jacka Kowalskiego nie przyszedł nikt.


To bardzo smutne, ale również wymowne. Najbardziej zdziwiła mnie nieobecność PiS, które wcześniej ją potwierdzało.

Japko napisał(a):Stawiamy na Rozwój nie przygotowało się. Dukali, atakowali WND. Bez sensu.


Jako, że pewnie i tak pojawi się oczekiwanie mojego komentarza, to dyplomatycznie odpowiem, że nie mogę zaprzeczyć.

Japko napisał(a):KW MWS, prezentowane przez "bezpartyjnego" Włodzimierza Oleksiaka niczym nie zaskoczyło, ale Pan Radny wypowiadał się chociaż płynnie.


Moje odczucia w tym zakresie są inne - Pan Oleksiak wg mnie w zasadzie powinien kandydować z WND, bo to co prezentował nie było żadną alternatywą, a w większości chwaleniem stanu obecnego i próbowaniem "grzania się" w cieple sukcesów miasta (czego zabawnym podsumowaniem była niefortunna próba prezentowania kartki z nazwą komitetu, która wyszła trochę tak, jakby nie wiedział skąd kandyduje). Jego wypowiedzi dla mnie były bardzo chaotyczne, nieskładne.

Japko napisał(a):Publiczność głównie pro-WND, dużo było kandydatów znanych z plakatów (oni głównie zadawali pytania, nie mieszkańcy!), garstka "zwykłych" mieszkańców.


To też jest smutna lekcja - spotkanie co do zasady miało być przeznaczone dla mieszkańców, a skończyło się, jak się skończyło. Wymieniałem opinie z tymi zwykłymi mieszkańcami i byli oni zawiedzeni tym co otrzymali. Z drugiej strony ta niewielka liczba osób pokazuje, że dla większości osób to nie ma znaczenia - jest, jak jest i tyle... liczę jednak, że mimo wszystko to jest jakaś nowa jakość i z czasem ludzie zobaczą, że ich głos się liczy, że ktoś go słucha i idea takich spotkań będzie miała większy sens. Początki zawsze są trudne.

Japko napisał(a):Dobrze jednak, że coś takiego zostało zorganizowane. Wierzę, że z biegiem czasu będzie coraz więcej takich wydarzeń.


Jako ktoś, kto maczał mocno palce w doprowadzeniu do debaty, będę mało obiektywny, ale cóż - też, mimo, że do ideału było bardzo, bardzo daleko; mimo tego, że nasi kandydaci mogli wypaść lepiej, to uważam, że było warto. Pokazuje to, że można zebrać na jednej sali kandydatów z różnych komitetów i spróbować pogadać - czasami ktoś pobuczy, czasami wygłosi oświadczenie (mimo, że nie jest to odpowiednie do tego miejsce), ale da się rozmawiać. Myślę, że przełamało to też pewne lody pomiędzy komitetami, które zobaczyły, że może nie było doskonale, ale da się to zrobić. Mam nadzieję, że takie debaty na stałe zagoszczą w krajobrazie miasta.

O kuchni pomysłu debaty i jej realizacji popełnię jakiś dłuższy tekst (bo to ciekawa historia), ale raczej po wyborach, aby nie wiązać debaty z moją prywatną kampanią, bo poświęciłem wiele (w tym pewnie nasz odrobinę słabszy występ, który wynikał, również z tego, że zmienialiśmy w ostatniej chwili reprezentację) aby tak się nie stało, więc byłoby głupio zaprzepaścić to na ostatniej prostej.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez disturbia » 07 Lis 2014, 07:45

To nie był elektorat WND tylko samo WND, które zjawilło się chyba tylko po to, żeby sobie samym przyklaskiwać i pokpić z konkurencji i wyborców. Szkoda, że nie dopisali mieszkańcy i nie przyszli popatrzeć jakich sobie wybrali przedstawicieli.Odpowiedzi ze strony WND wyglądały następująco: pytanie nieważne jakie i w odpowiedzi co to się nie zrobiło do tej pory. Pani Brzozowska jakoś się starała ratować sytuację, bo pan Bisialski sprawiał wrażenie jakby nie wiedział gdzie jest i skąd się tu wziął. Odnośnie pytania nt.biuletynu ze stroną dla opozycji, odpowiedział, że w mieście jie ma opozycji, nie widzi różnicy między budżetem obywatelskim a samorządowym, skoro twierdzi, że ten pierwszy istnieje, bo jest ten drugi..Co do powstania jakiegoś rynku, o którym mowa na forum, to nagle się okazuje, że skwer jest pod nadzorem konserwatora zabytków, chociaż do tej pory mieli w doopie jakiegoś konserwatora i się robiło co się chciało. Jeśli chodzi o dbanie o historię miasta, no to przecież miasto cały czas to robi, bo posadzi jeden albo dwa dęby pamięci. Kiedy jedna z uczestniczek zadała pytanie, co rada zrobiła dla Okunina od 2001 roku, bo się jie mogą doprosić o chodnik, natychmiast ktoś ją próbował uciszyć. Również kolejne pytanie z gatunku niewygodnych oburzyło pana Bilinskiego (nie usłyszałam jakie, bo pan trzymał zbyt daleko mikrofon) bo krzyknął do człowieka, jak w ogóle śmie. Jednym słowem arogancja władzy i samozadowolenie rozdęte niczym balon.Mimo, że nie padła żadna sensowna odpowiedź na zadawane pytania, to przynajmniej ujrzałam na własne oczy jakich mamy przedstawicieli w radzie. Doprawdy zwykli ludzie potrafią się lepiej zachować. Szczególnie kieruję to do pani Nadrzyckiej. Ciekawa jestem, dlaczego żadne lokalne media nawet się nie zajakną na temat prób nie dopuszczenia debaty w ogóle do skutku przez burmistrza?
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez melchizedek » 07 Lis 2014, 08:13

Japko napisał(a):KWW Forum się nie stawiło, PiS też nie. Czyli od dwóch kontrkandydatów Jacka Kowalskiego nie przyszedł nikt.


Szanowny Pan Ozdarski, w nadchodzących wyborach niby główny przeciwnik obecnego burmistrza sobie chyba drwi i nawet się nie pojawił ani nie oddelegował nikogo? To wszystko coraz dziwniej wygląda... Niby startuje ale nie szuka sposobności żeby zaistnieć... Takie mam przemyślenia.
melchizedek
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 211
Rejestracja: 05 Lis 2012, 09:24
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez KaloNDM » 07 Lis 2014, 08:45

disturbia napisał(a):Doprawdy zwykli ludzie potrafią się lepiej zachować. Szczególnie kieruję to do pani Nadrzyckiej.

To ta pani od pastwiska? :lol:

disturbia napisał(a):Ciekawa jestem, dlaczego żadne lokalne media nawet się nie zajakną na temat prób nie dopuszczenia debaty w ogóle do skutku przez burmistrza?

Bo to takie "niezależne" media :evil:
Sprawa powinna być rozdmuchana... szczególnie przez lokalne gazety, które wręcz próbowano szantażować.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez disturbia » 07 Lis 2014, 09:32

Kalo nie, ta pani to od oranżady :P Pani obok radnej Nadrzyckiej, stwierdziła, że kiedyś to było pastwisko, a nie żaden rynek. Nie wiem, co było za czasów młodości tej pani, być może, że i pastwisko, jednak historia NDM nie zaczyna się od dnia narodzin tej pani, ale na długo przed.Wracajac do pani Nadrzyckiej...na uwagę pani Żamek-Moskwy, źe przez nią nie słyszy, odpowiedziała, żeby się przesiadła bliżej. Kultura pełną gębą :P A na pytanie radnego Oleksiaka, co zrobi WND, kiedy skończą się działki na sprzedaż, jak będzie zarabiać miasto, wyrwało się jej, że jest jeszcze dużo gruntów do sprzedania :lol: Jak dla mnie jedynym liczącym się komitetem pozostaje SnR.WND-wiadomo, wysłannik Oleksiak zachowywał się jakby ciągle był w poprzedniej partii, reszta za nieobecność.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez KGrid » 07 Lis 2014, 09:33

Po dobrym śnie, można powiedzieć że człowiek ochłonął, więc warto przybliżyć nieobecnej większości najciekawsze "kwiatki", które znalazły się w moich notatkach, oprócz tych wspomnianych:

1) Budżet Obywatelski: wg. przewodniczącego Bisialskiego w NDM istnieje nie obywatelski, a samorządowy budżet, który jest konsultowany m.in z zarządami osiedla. Pan przewodniczący zapomniał dodać, że na tym kończy się wpływ mieszkańców - bo decyzje i tak zapadają już bez ich udziału. Tutaj chyba najlepiej sprawę Budżetu Obywatelskiego opisał KWW Stawiamy na Rozwój.

2) Na zarzuty dotyczące słabego pozyskiwania środków z UE, dowiedzieliśmy się od przedstawicieli WND, że sukcesem dotacji jest pozyskanie pieniędzy na lotnisko. Szkoda tylko, że to nie miasto, a samorząd województwa otrzymał tą dotację. Z tym tematem nie poradził sobie tak naprawdę nikt. WND miało przewagę, bo mogło się pochwalić pozyskanymi 40 milionami w 4 lata.

3) Przedstawiciel KWW Stawiamy na Rozwój w dziale dotyczącym młodych i starszych w naszym mieście, zarzucił przewodniczącemu że pieniądze trzeba umieć wydawać, a nie o nich czytać. I nagle dowiedzieliśmy się, czego to w NDM nie zrobiono ostatnimi razy. Większość w Modlinie Starym i w Modlinie Twierdzy. Radny Oleksiak chwalił poziom naszej edukacji, ale nie dowiedziałem się znowu niczego konkretnego. KWW Stawiamy na Rozwój, na słowa WND że w NDM odbywa się 300 imprez kulturalnych, zauważyło i chyba słusznie, że większość z nich nie cieszy się żadnym powodzeniem, a i niewiele z nich odbywa się w tak chwalonej inwestycji w Parku Miejskim.

4) I coś, co już samo w sobie było żałosne, w pytaniach dotyczących jakości życia w Naszym Mieście WND rozpoczęło chwalić się ulotką Pana Burmistrza (w sumie to folderem). Zostaliśmy zaproszeni na kolejne obchody 11 listopada i nie tylko. KWW Stawiamy na Rozwój poruszyło kwestię drogich cen zajęć w NOK, pokazując przykłady cen innych ośrodków w ościennych gminach. Padł tutaj ze strony tego komitetu pomysł stworzenia Wirtualnego Muzeum NDM, tak by każdy, również przez internet, mógł zwiedzić nasze miasto. Na rozszerzenie pomysłu zabrakło czasu, a pytanie tego dotyczące, zadane gdzieś z sali również nie wyjaśniło niejasności na ten temat. Radny Oleksiak - reprezentant Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, powiedział wprost - w NDM czy to mieszkańcy czy turyści muszą załatwiać się w krzaki, a większość turystycznych atrakcji i historycznych upamiętnień robi nie miasto, a ktoś. Przykładem był m.in. kierkut.

5) Kwestia transportu zdominowana była sprawą Wspólnego Biletu. Od komitetu WND dowiedzieliśmy się że nikt do RM nie występował w sprawie tego biletu. Tutaj dosłownie poczułem się nikim, bo przecież na jednej z sesji, która odbyła się na basenie, radnych o to pytałem. Po mojej uwadze, w czasie na pytania, przewodniczący stwierdził, że chodziło o pisma. I nagle hasło "Słuchać ludzi" poszło w pi...... Nie chciało mi się tłumaczyć, że pisma też były, a UM miał mnie poinformować, gdy pojawi się wycena WKM od ZTM. WND trzyma się kwestii, że ZTM nie chce stworzyć 3 strefy biletowej.
KWW Stawiamy na Rozwój stwierdził, że to powinna być decyzja mieszkańców. Zauważył że WKM sięga Chotomowa (po poprawkach z sali - Legionowa Przystanek). Czyli 3 stacje do NDM. Zauważony został przez nich koszt dojazdu (600zł) i tego, że przez to wiele osób z pracy w stolicy rezygnuje. O linii miejskiej dowiedzieliśmy się od nich że musi być linii więcej i tyle. KWW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa - stwierdzone zostało, że na miejscu burmistrza, wstydziłby się radny Oleksiak dojeżdżać do pracy samochodem. Radny Oleksiak jest za strefą Płatnego Parkowania w NDM, tak by petenci mieli gdzie parkować.

Pytania szczegółowe to totalny bełkot, Ogólnie wszyscy chcą utrzymać Straż Miejską, co najwyżej ją reformować. Temat rynku nie został zrozumiany przez nikogo...

Moje pytanie o dworzec:
WND - w formie centrum handlowego
Stawiamy na rozwój - w formie małego dworca, centrów handlowych u nas za dużo
Mazowiecka Wspólnota Samorządowa - mały, schludny, ale z wypowiedzi Radnego Oleksiaka można było wynieść wrażenie, że nie wie on o tym, że dworca nie ma.

To krótka relacja. Teraz więcej opinii subiektywnych.

Zawsze wiedziałem że niektórzy radni obecnej kadencji nie pozwalają wręcz na posiadanie innego zdania, niż ich, tutaj pojawiło się na sali trzech takich, którzy umiejętnie to pokazywali. Bez nazwisk, ale ich zachowanie było i niekulturalne, zwłaszcza z racji pełnionej jeszcze funkcji. Arogancja płynąca z ich zachowania typowego, nie znającego się mieszkańca zmieszała by z błotem i wysłała gdzieś, na zaściankową wieś gdzieś w najbiedniejszych regionach Polski.

Śmieszyło mnie ciągłe wracanie do tematu basenu, który ma być rzekomo wielką atrakcją. Wybaczcie, mnie na ten basen nie stać, poza tym na uczelni mam go za darmo. Basen w mieście takim jak NDM to standard, a nie jakaś wielka atrakcja. Może gdybym miał tańsze dojazdy do szkoły, stać byłoby mnie na te 50zł/m-c by popływać.

Kłótnia o leasing w mieście również był delikatnie nie na miejscu, bo i tak zyski są podzielone między NDM, a powiat. No ale agitacja musiała być - że NDM znowu coś tam zyskał, czy to z leasingu, czy to na ścieżki rowerowe.

Co smutne, padły ciekawe pytania z sali, m.in:
1) Jak uzyskać zyski z klientów lotniska?
2) Jak rozwiązać kwestię TIR w mieście, jak z nich otrzymać zyski?
I ciekawe pytanie do WND od Pana Oleksiaka:
1) Co wyprzedawać, jak wyprzedane zostanie już wszystko?
A odpowiedzi nie zostały udzielone.

Arogancja. Żenada, Kabaret. Trochę się tego spodziewałem, ale zasmucił mnie brak konkretów ze strony Stawiamy na Rozwój. Ale moim zdaniem to Pani Agnieszka Kubiak-Falęcka wypadła najlepiej. Co prawda było widać że zjada ją trema, ale dobrze wypatrywała najistotniejsze kwestie dla mieszkańców. Akurat to, kim jest z zawodu jej w tym pomogło - ale umiejętność wyłapania tych kwestii jest ważna. Kolega z komitetu, Mitręga (nie przekręciłem nazwiska?), widać że również pomysły ma, ale do końca nie wiedział jak odpowiadać, czasami zbyt mało konkretnie, często atakował WND. Radny Oleksiak z Mazowieckiej Wspólnty Samorządowej, jak zwykle, trochę za długo, ale z jego wypowiedzi można było wynieść pewne kwestie dość ważne. Czasami chwalił Burmistrza i władzę, czasami ich krytykował. Drugie miejsce dla niego. O Pani Brzozowskiej ktoś już wspomniał, a Radny Bisialski w pewnym momencie poczuł się jak na Sesji. Od WND padały liczby, ale brak było przełożenia ich na konkretne inwestycje. Mieli utrudnione zadanie, bo wszyscy ich atakowali. Ale bardziej skupili się na tym, co zrobili, a nie co chcą zrobić.
Powyższy wpis jest poglądem prywatnym. Nie może być on przypisywany do żadnych organizacji czy inicjatyw, chyba że w tekście podano inaczej.
KGrid
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 169
Rejestracja: 15 Wrz 2012, 13:08

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez rather » 07 Lis 2014, 10:36

KGrid napisał(a):(...)na słowa WND że w NDM odbywa się 300 imprez kulturalnych, zauważyło i chyba słusznie, że większość z nich nie cieszy się żadnym powodzeniem, a i niewiele z nich odbywa się w tak chwalonej inwestycji w Parku Miejskim

Tak na marginesie - może ktoś w końcu wytłumaczy naszym mało rozgarniętym urzędnikom różnicę między imprezą kulturalną i rozrywkową. Bo chyba w dalszym ciągu im się to miesza we łbach, albo po prostu nie ogarniają - jak wielu innych rzeczy. Kabarety, Dni Nowego Dworu, koncerty disco-polo, czy "gale" mordobicia w hali NOSiRu to nie są imprezy kulturalne tylko rozrywkowe. Na żałosnym poziomie zresztą...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez Japko » 08 Lis 2014, 12:09

melchizedek napisał(a):Szanowny Pan Ozdarski, w nadchodzących wyborach niby główny przeciwnik obecnego burmistrza sobie chyba drwi i nawet się nie pojawił ani nie oddelegował nikogo? To wszystko coraz dziwniej wygląda... Niby startuje ale nie szuka sposobności żeby zaistnieć... Takie mam przemyślenia.


Pan Marcin pojawił się jako pierwszy kandydat i zaraz były organizowane spotkania z nim. Potem jakoś wszystko przycichło. Tak to wygląda z mojego punktu widzenia.
Dziś dotarła do mnie ulotka Pana Marcina. Wynika z niej, że jutro, 9 listopada, o 17:00 w klubie SMERF na Osiedlu Młodych odbędzie się spotkanie z tym kandydatem. Być może to ostatnia okazja przed wyborami by posłuchać co Pan Marcin ma do powiedzenia.
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez Mariusz Dudek » 08 Lis 2014, 17:32

Zgodnie z obietnicÄ… link do naszego fanpage'a z relacjÄ… "Debata nowodworska 2014".


https://www.facebook.com/pages/Nowo%C5% ... 9919479173

Przy okazji zapraszamy do zapoznania się z zawartością fanpage'a ;)
Mariusz Dudek
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 57
Rejestracja: 27 Lis 2013, 23:58
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez L21P3 » 08 Lis 2014, 17:53

Japko napisał(a):Pan Marcin pojawił się jako pierwszy kandydat i zaraz były organizowane spotkania z nim. Potem jakoś wszystko przycichło. Tak to wygląda z mojego punktu widzenia.
Dziś dotarła do mnie ulotka Pana Marcina. Wynika z niej, że jutro, 9 listopada, o 17:00 w klubie SMERF na Osiedlu Młodych odbędzie się spotkanie z tym kandydatem. Być może to ostatnia okazja przed wyborami by posłuchać co Pan Marcin ma do powiedzenia.


Osobą odpowiedzialną za kontakt z mediami był Pan Tomasz Górnaś odpowiedź KWW FORUM na pismo brzmiała tak:
Dziękujemy za zaproszenie do debaty Komitetu Wyborczego Wyborców FORUM. Informujemy jednak, iż jednogłośnie podjęliśmy decyzję, że nasi przedstawiciele nie będą uczestniczyć w tym spotkaniu w zaproponowanej formie. Uważamy, że najodpowiedniejszymi osobami do zabrania głosu w tego rodzaju debacie są przewodniczący Komitetów Wyborczych, którzy kompletują i analizują propozycje kandydatów na radnych. Dlatego postulujemy, żeby Państwo zorganizowali debatę z udziałem kandydatów na urząd Burmistrza, w której z przyjemnością na wszelkie pytania będzie odpowiadał nasz kandydat Pan Marcin Ozdarski. Poza tym informujemy, iż KWW Forum organizuje spotkania wyborcze dla mieszkańców wszystkich okręgów, na których prezentuje swój program oraz odpowiada na pytania mieszkańców. Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie, które odbędzie się w Klubie Smerf w dniu 09.11.2014 (niedziela)o godz. 17.
L21P3
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Lis 2014, 09:57
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 08 Lis 2014, 18:16

L21P3 napisał(a):Osobą odpowiedzialną za kontakt z mediami był Pan Tomasz Górnaś odpowiedź KWW FORUM na pismo brzmiała tak


Burmistrz 2.0 wersja demo. Nie podoba nam się formuła, bo chcielibyśmy promować kandydata na burmistrza (który nie umie odpowiedzieć na kilka prostych pytań), więc nie załatwimy swojego interesu. Nie będziemy rozmawiać, będziemy wysyłać oświadczenia, przemawiać. Mieszkańcy nas nie obchodzą. A później dziwimy się, że ludzie nie chcą rozmawiać, nie chcą się spotykać i wykuwać pomysłów w dyskusji. Przykład płynie z góry - od potencjalnych przedstawicieli. Nieobecność była wymowna, każdy będzie mógł ją ocenić samodzielnie.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez Anna Franciszka » 08 Lis 2014, 19:44

Czasami nieobecność jest bardziej wymowna od chwalenia się znajomościami :shock:
Anna Franciszka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 75
Rejestracja: 28 Paź 2014, 11:42
Płeć: kobieta

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez L21P3 » 08 Lis 2014, 22:50

Kilka razy padał zarzut, że nikt z KWW Forum się nie stawił, ale prawda jest taka, że Pan Marcin Ozdarski posiada doświadczenie polityczne i doskonale wie, że zderzenie doświadczonych samorządowców z nowymi kandydatami jest niesprawiedliwe i nieuczciwe, bo weterani przyniosą broszurki, wydruki i inne dokumenty które na polecenie Pana Kowalskiego i Bisialskiego udostępnił UM. Nowi ludzie niestety mimo szczerych chęci nie poradzą sobie z tremą, presją widzów i innych kandydatów z widowni. Wymowne pytanie zadał pewien Pan, ilu jest na sali ludzi którzy nie kandydują i jak była to liczba jednocyfrowa???? Doskonale Pan wie, że zdecydowana większość na sali to byli członkowie WND którzy mieli swoich zwolenników i krzykaczy, którzy po skończonym spotkaniu już przed budynkiem krzyczeli na cały głos WND GÓRĄ.
Dla mnie wątpliwa była jakość całego przedsięwzięcia i proszę tego nie brać do siebie, bo Pana pomysł i chęci były dobre, ale mnie osobiście drażnią niedociągnięcia organizacyjne kiedy prowadząca nie potrafiła wymówić nazwiska zaproszonego gościa i zażenowaniem szukała jego pomocy ta sama niezręczność z tytułami znanych francuskich gazet.
Pytania ustawiono w taki sposób aby WND mogło przeczytać z kartki co i jak, wtórował całej zabawie ten pan który co chwila musiał sobie przypominać jak nazywa się jego komitet wyborczy a w rzeczywistości wychwalał WND, zastępcę i obecnego burmistrza. Lepszą formułą byłoby spotkanie kandydatów na burmistrzów, Kowalskiego, Gumińskiego, Głowackiego i Ozdarskiego, bo to oni będą decydowali o wizji, strategii rozwoju miasta i inwestycjach których przez 4 lata zrealizowano bardzo mało.
Żałuję, że najpierw były nudne odczyty i statystyki a to co najciekawsze zostało brutalnie przerwane bo w konsekwencji zabrakło czasu na pytania które też powinny mieć zorganizowaną formę zapisów kolejności a nie kto głośniejszy ten miał szansę coś powiedzieć lub zaprezentować własną osobę.
Zabrakło rzutnika, Internetu i możliwości porównania inwestycji w sąsiednich gminach. A teraz taka ciekawostka proszę zajrzeć na główne strony Pomiechówka, Legionowa, Wieliszewa i Nowego Dworu odszukajcie zakładki inwestycje, wszędzie jest to proste i czytelne tylko u nas jakieś skomplikowane i mało przejrzyste.
Dobranoc
L21P3
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Lis 2014, 09:57
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez disturbia » 08 Lis 2014, 23:26

Żenujące to było zachowanie WND w tym wszystkim. W ogóle cała debata w ich wykonaniu to była jedna wielka reklama. Pytania mieli w dupie, to akurat nic nowego. Nie dość, że przyszli na krzywy ryj, miasto nie dołożyło ani złotówki, to jeszcze narobili wiochy.(pani jeszcze-radna Nadrzycka głośno zachęcająca radnego Oleksiaka do picia wody, bo darmowa :shock: ) Po prostu słoma z butów wyłazi. Naprawdę przyjźyjcie się dobrze kogo wybieracie :oops:
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez Heimat » 09 Lis 2014, 00:19

8-) Nadrzycka ps. "Oranżada" zachęcała radnego do picia wody... :roll: :? Brakowało tylko odpowiedzi w stylu: "Ani Pepsi, ani Cola nie zastąpią nam jabola" :lol:
Ostatnio edytowany przez Heimat, 09 Lis 2014, 00:31, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wybory samorządowe 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron