Zima zaskoczyła NDM

Forum powiatu nowodworskiego. Tutaj rozmawiamy o sprawach związanych z powiatem i gminami: Zakroczym, Nasielsk, Pomiechówek, Czosnów, Kazuń i Leoncin.

Zima zaskoczyła NDM

Postprzez Japko » 26 Gru 2014, 13:00

Wyjechałem dziś rano na odśnieżone i posypane piaskiem zakroczymskie drogi, ale jak już do jechałem do twierdzy zaczęła się rewia na lodzie. Po wjechaniu do "centrum" NDM zastałem główne ulice w dobrym stanie, ale chyba tylko ze względu na to, że auta je rozjeździły. Nie wygląda na to by ktoś odśnieżał. Wszystkie boczne uliczki to lodowisko.
A jak tam u innych? Czy wasze władze ogarnęły tak skomplikowany temat jak odśnieżanie i posypywanie ulic? Zakroczym ogarnął, Nowy Dwór przerosła skala zadania.
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Zima zaskoczyła NDM

Postprzez tk28 » 26 Gru 2014, 18:10

Dziś w samo południe miasto było tak oblodzone, że ciężko było chodzić. Ludzie wyszli przywitać ładną pogodę a tu takie niespodzianki w centrum miasta:

DSCF2460.JPG
DSCF2460.JPG (477.72 KiB) Obejrzany 10551 razy


DSCF2479.JPG
DSCF2479.JPG (570.65 KiB) Obejrzany 10551 razy


DSCF2482.JPG
DSCF2482.JPG (518.48 KiB) Obejrzany 10551 razy


DSCF2483.JPG
DSCF2483.JPG (502.89 KiB) Obejrzany 10551 razy


DSCF2489.JPG
DSCF2489.JPG (498.49 KiB) Obejrzany 10551 razy


Przy przejściu podziemnym był taki lud, że można było polecieć na łeb aż na sam dół.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zima zaskoczyła NDM

Postprzez mich8 » 27 Gru 2014, 10:18

Wczoraj ofiarą zaniedbań włodarzy padł też autobus Transludu z linii miejskiej. Na Berlinga miał przymusowy postój, po kolizji z osobówką. Dowód rejestracyjny pewnie też zabrany, z racji uszkodzeń. Ciekawe co na to pasażerowie, którzy czekali na przystankach.

Co do Zakroczymia to fakt. Tam ulice były odśnieżone i posypane. Można?
mich8
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 Lut 2013, 00:20
Miejscowość: NDMaz
Płeć: mężczyzna

Re: Zima zaskoczyła NDM

Postprzez Japko » 27 Sty 2015, 14:44

Takie coś widziałem też w Twierdzy, tylko trochę wolniej jechali :)

http://www.tvp.info/18609664/co-zrobic- ... iedz-wideo
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Zima zaskoczyła NDM

Postprzez mich8 » 27 Sty 2015, 17:45

To akurat standard, że panowie z nowodworskiego MZO z przyczepki za traktorkiem sypią w ten sposób chodniki. To, że w ten sposób sypią chodniki jakoś mnie nie razi, bo to ciężka, monotonna praca, a parę kilometrów trotuarów w NDM do przejechania jest (do tego w jak najkrótszym czasie).

Co innego jazda z punktu A do punktu B na takiej przyczepce. Gdyby na przykład nasza Straż Miejska była bardziej obiektywna, to również do tej sytuacji mogła by się przyczepić. Praktycznie codziennie widzę pracowników MZO siedzących na prowizorycznej deseczce. Deseczka oczywiście zamocowana na przyczepce, a przyczepka ciągnięta za ciągnikiem. Pół biedy kiedy taka sytuacja dzieje się na osiedlowych uliczkach, ale oni jeżdżą tak przez most na Narwi, albo główną ulicą Wojska Polskiego, nie mówiąc już o ulicach w mieście, gdzie ruch przecież też jest duży. Nie daj Bóg, żeby się coś wydarzyło, bo ktoś może za to poważnie odpowiedzieć. Oczywiście nie będzie to nikt ze Straży Miejskiej, ani Policji, którzy na co dzień przecież nie widzą takich sytuacji.

A przecież mają nówkę sztukę autko kupione na otwarciu nowego salonu w Czosnowie. Czy już się popsuło, bo jakoś ostatnio nie widziałem tego samochodu na ulicach? W przeciwieństwie do przyczepki.
mich8
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 Lut 2013, 00:20
Miejscowość: NDMaz
Płeć: mężczyzna


Wróć do Forum powiatu nowodworskiego

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron