Czy w Nowym Dworze powstanie CPL?

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Czy w Nowym Dworze powstanie CPL?

Postprzez rather » 13 Lis 2016, 10:07

O planach budowy Centralnego Portu Lotniczego pisze Polityka http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... czego.read. Jedną z rozważanych lokalizacji jest lotnisko Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Widać, że również burmistrz cieszy się z tego pomysłu - juz teraz chwali się licznymi parkingami i sugeruje, że po rozbudowie lotniska parkingów mogłoby powstać znacznie więcej.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Czy w Nowym Dworze powstanie CPL?

Postprzez user » 13 Lis 2016, 10:50

"Już teraz Modlin to ważne miejsce dla najbliższego miasta, jakim jest Nowy Dwór Mazowiecki".

Modlin nie jest już dzielnicą NDM. Nie jest też nawet oddzielną miejscowością. Jest tylko miejscem w pobliżu najbliższego miasta :)
user
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 140
Rejestracja: 23 Kwi 2016, 10:06
Płeć: mężczyzna

Re: Czy w Nowym Dworze powstanie CPL?

Postprzez rather » 13 Lis 2016, 13:58

Pięknie nam się rozwija za to miasto. Jak mówi burmistrz W ciągu kilku lat w okolicy lotniska powstało sporo hoteli i parkingów. Niedawno w budynku odnowionej stacji kolejowej Modlin zaczął działać hostel. Lokalne stowarzyszenie Taxi Modlin jest jedną z dwóch korporacji, mających osobną umowę z portem. Nasz mieszkaniec prowadzi nową restaurację naprzeciwko terminalu. Niedaleko jest też centrum handlu częściami samochodowymi . Rzeczywiście - jest się czym chwalić. Hotele powstały dokładnie 2, bo trzeci chyba nie spełnia standardów hotelu. Parkingi zdaje się też ze 2 (Alcatraz i parking zięcia Bisialskiego), bo reszta jest poza miastem lub właśnie się zamknęła. Centrum handlu częściami samochodowym (trochę brzmi jak szrot ;)) też powstało w Zakroczymiu i chyba ma średni związek z lotniskiem, bo cargo chyba ciągle nie funkcjonuje? Więc po co to mydlenie oczu? Może pora w końcu przyznać, że z obietnic nic nie wyszło?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Czy w Nowym Dworze powstanie CPL?

Postprzez BURBUL » 13 Lis 2016, 18:25

Rather ! Ja to sobie myślę , że gdyby Burmistrz był z PIS-u, to Ty nie miałbyś co robić. Szyderstwo to podstawa ? Popytaj mieszkańców NDM , co mają pracę na lotnisku. Ty zapewne takich nie znasz !
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Czy w Nowym Dworze powstanie CPL?

Postprzez BURBUL » 13 Lis 2016, 18:29

User, wybacz , ale nic z Twojego wpisu nie rozumiem.
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Czy w Nowym Dworze powstanie CPL?

Postprzez rather » 13 Lis 2016, 18:37

Nie myl szyderstwa z faktami - przeoczyłem jakiś hotel lub parking? Co do ludzi pracujących na lotnisku - znam co najmniej dwie osoby - obie to koledzy burmistrza. Jedna ma firmę, która wykonuje zlecenia dla lotniska, a druga pracuje bezpośrednio w spółce. Wśród moich znajomych jakoś nikogo nie kojarzę. Trochę dziwne, bo miejsc pracy miało być 2000 (poszukaj sobie na forum), więc co piąta osoba powinna pracować na lotnisku lub w usługach bezpośrednio związanych...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Czy w Nowym Dworze powstanie CPL?

Postprzez user » 13 Lis 2016, 18:48

Burbul, zbierz jeszcze co najmniej 9 osób, które tego nie rozumieją. Tobie jednemu nie chce mi się tłumaczyć.
user
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 140
Rejestracja: 23 Kwi 2016, 10:06
Płeć: mężczyzna

Re: Czy w Nowym Dworze powstanie CPL?

Postprzez BURBUL » 13 Lis 2016, 18:54

User, będzie trudno, bo pewnie się wstydzą ten Twój wpis skomentować. Rather, widać małe Masz rozeznanie , albo Twoi znajomi pracują tylko na dyrektorskich stołkach.
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Czy w Nowym Dworze powstanie CPL?

Postprzez shad0w99 » 13 Lis 2016, 20:53

Znam co najmniej kilka osób (z 2 lub 4), które faktycznie pracują na lotnisku (bezpośrednio lub usługi tam działające) i z tego co mi wiadomo nie są związane z lokalna władza. Więc widać jakaś praca związana z lotniskiem istnieje. Od razu stwierdzam, że jest to moja subiektywna opinia, a nie badanie statystyczne :)
shad0w99
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 149
Rejestracja: 10 Lis 2011, 09:17

Re: Czy w Nowym Dworze powstanie CPL?

Postprzez BURBUL » 14 Lis 2016, 06:41

A ja znam takich osób co najmniej 15 ( tak Rather P I Ę T N A Ś C I E ) i pracują w następujących profesjach : bezpośrednie kierowanie operacjami lotniczymi ( start , lądowanie ), praca na płycie i obsługa bagażu, obsługa pasażerów , obsługa pojazdów , maszyn i urządzeń lotniskowych, ochrona Stekop , obsługa sklepów, firma sprzątająca, kierowcy Modlin bus, taksówkarze. Krytyka jest zawsze wskazana , ale dwa warunki: nie ślepa , ale konstruktywna, to wtedy , być może i ja dodam swoje uwagi.
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Czy w Nowym Dworze powstanie CPL?

Postprzez k.nowak32 » 14 Lis 2016, 07:35

I właśnie w związku z rozwojem lotniska i pracownikami z naszego miasta skasowano jedyną linię autobusową z Nowego Dworu (os. Modlin Twierdza), która dojeżdżała na lotnisko, ponieważ miasto odmówiło współfinansowania linii na zasadzie linii miejskich.

http://www.translud.pl/index.php?ap=148&lang=pl&l=
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Czy w Nowym Dworze powstanie CPL?

Postprzez BURBUL » 14 Lis 2016, 09:02

Tu akurat Translud dbał wyłącznie ,tylko o swoje interesy. Ta linia była przedłużeniem ich kursów z Warszawy. Zresztą tak się reklamowali. Widziałem na bieżąco , że te busiki jeździły puste, czyli były nierentowne. Pracownicy lotniska i tak dojeżdżali swoimi pojazdami a Busik zatrzymywał się jakieś 200 m od drzwi terminala. Pieszo z centrum Twierdzy ( sklep Mila ) do samych drzwi terminala jest 1400 m. Dalej ma wielu mieszkańców NDM np. do stacji kolejowej , czy też autobusu. I tuj aktualne pozostaje hasło podnoszone przeze mnie wcześniej, o korekcie trasy linii lotniskowej, by przejeżdżała przez Twierdzę. Jakoś ten mój apel nie spotkał się z uwagą forumowiczów .Widać ważniejsze są tematy, np.jak dokopać JK. Dla mnie dopłacanie Transludowi na tej akurat linii nie było uzasadnione ekonomicznie , ale to jest tylko moja opinia.
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Czy w Nowym Dworze powstanie CPL?

Postprzez k.nowak32 » 14 Lis 2016, 10:05

Tylko dojdź pieszo do lotniska, nie łamiąc przepisów... Jest zakaz ruchu pieszych wzdłuż trasy 62.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Czy w Nowym Dworze powstanie CPL?

Postprzez robertndm » 14 Lis 2016, 16:18

Jakbym miał dojechać na 6 rano do pracy na lotnisko albo z niej wrócić do NDM centrum po 22-ej to z jakiego transportu mógłbym skorzystać?
robertndm
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 30 Cze 2015, 12:37
Płeć: mężczyzna

Re: Czy w Nowym Dworze powstanie CPL?

Postprzez BURBUL » 14 Lis 2016, 17:04

k.nowak32, można dojść pieszo nie łamiąc przepisów . Na końcu cmentarza fortecznego należy kierować się na bramę celną, przed nią skręcić w lewo, iść dalej drogą asfaltową przy straży granicznej i wychodzimy na rondo przy terminalu.
robertndm, Nie wiem czy masz taki poranny autobus z NDM do Twierdzy ok 5.30 . Jeśli tak to wysiadasz na przystanku przy bramie Zakroczymskiej, i dalej pieszo , spacerkiem nie więcej jak 15 min. drogą j/w. Powrót podobnie . Nie musisz dochodzić do pawilonu Mila , tylko wsiadasz na przystanku przy bramie Zakroczymskiej, zakładając , że jest jakiś autobus do centrum NDM ok. 22.20. Ale dalej twierdzę , że trzeba apelować , gdzie się da by zmienili trasę autobusu relacji lotnisko - stacja NDM Modlin.
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości