Remont Twierdzy

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Remont Twierdzy

Postprzez Reniatka » 04 Lis 2015, 18:39

Koniec z darmowym parkowaniem przy tarsie widokowym . Bardziej jednak zastanawia mnie stan prac remontowych. Mam wrażenie że gruz ze środka został poprostu wysypany z budynku i przysypany piaskiem. Pojawiło sie kilka ładnych tabliczek informacyjnych i .... I nic. Zupełnie nie widac postępów prac remontowych. Czy inwestor oszukał miasto - dostał pół darmo Twierdzę, żeby teraz nie wywiązać się z umowy? Czy ktoś ma jakieś potwierdzone informacje? Czy konserwator zabytków trzyma rękę na pulsie?
żartowałem :lol:
Reniatka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 53
Rejestracja: 09 Maj 2015, 15:55
Płeć: mężczyzna

Re: Remont Twierdzy

Postprzez Reniatka » 04 Lis 2015, 18:54

żartowałem :lol:
Reniatka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 53
Rejestracja: 09 Maj 2015, 15:55
Płeć: mężczyzna

Re: Remont Twierdzy

Postprzez bodek » 04 Lis 2015, 20:14

W jaki niby sposób miasto zostało oszukane? Obiekt sprzedawała AMW, chyba że inwestor nie płaci podatków a nawet w tej szczatkowej formie inwestycja ma wpływ na płace np. ochrony i wynagrodzenie firm wywożących gruz. A może nawet inwestor zjada ośmiorniczki w Borodonino ? Ale to chyba jest żle widziane na tym forum))
bodek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 23
Rejestracja: 30 Wrz 2015, 19:16
Płeć: mężczyzna

Re: Remont Twierdzy

Postprzez tk28 » 04 Lis 2015, 20:42

@Reniatka - Niska cena jest warunkiem wyremontowania i przywrócenia obiektu do życia. Jak stwierdził inwestor remont wszystkiego może zająć nawet 10 lat więc nie oczekiwałbym po roku od kupienia jakichś spektakularnych zmian. Inwestor musi również ściśle współpracować z konserwatorem zabytków. Wiele już zrobiono jeśli chodzi o najbliższe otoczenie cytadeli, wykarczowano samosiejki dzięki czemu w końcu widać, że coś tam w ogóle jest. Uważam, że jeśli chodzi o rewitalizację cytadeli to jeszcze dużo wody upłynie w Narwi a nam pozostaje jedynie czekać i nie siać paniki.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Remont Twierdzy

Postprzez rather » 05 Lis 2015, 08:38

AMW sprzedała Twierdzę w sierpniu 2013, więc już prawie 2,5 roku temu. Moim zdaniem trochę niewiele się tam jednak dzieje.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Remont Twierdzy

Postprzez tk28 » 05 Lis 2015, 09:57

Należy pamiętać, że mury są mocno zawilgocone i zmurszałe a obiekt jest przeogromny, to nie jest jeden budynek do remontu, chociaż szumnie nazywa się to jednym budynkiem. Wszystko należy robić zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Ja myślę, że to w końcu ruszy i jak ruszy to będą widoczne efekty ale nie sądzę, że zaczną od zewnątrz tylko od wewnątrz. A czy przypadkiem wewnątrz nie są prowadzone już jakieś prace :?:
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Remont Twierdzy

Postprzez Reniatka » 05 Lis 2015, 11:08

KaloNDM też milczy? Myślałam że przynajmniej on przypilnuje żeby historia tego miejsca została uszanowana:/
żartowałem :lol:
Reniatka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 53
Rejestracja: 09 Maj 2015, 15:55
Płeć: mężczyzna

Re: Remont Twierdzy

Postprzez pawello » 11 Kwi 2017, 07:29

Niedługo Twierdza będzie krainą mlekiem i miodem (ropą) płynąca ;)

https://www.pb.pl/twierdza-modlin-peczn ... rze-858972
pawello
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 20
Rejestracja: 28 Kwi 2013, 05:16
Płeć: mężczyzna

Re: Remont Twierdzy

Postprzez user » 11 Kwi 2017, 07:49

"...pokazywali go na Bliskim Wschodzie. Od tamtejszych szejków szybko przyszło zapewnienie, że w razie rozpoczęcia inwestycji ich petrodolary są gotowe do akcji."

No to nasze wyposzczone dziewoje nie będą już musiały po księciuf orientu jeździć na last minetę do syfiastego Egiptu czy innej Tunezji. W pakiecie dostaniemy strefę no-go a modliniacy 5 razy dziennie wycie muezzina. Dobrze że będziemy od tego islamskiego syfu odgrodzeni rzeką.
Ostatnio edytowany przez disturbia, 11 Kwi 2017, 08:07, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Ponieważ ostrzeżenia okazały się chyba mało skuteczne...ban na razie tygodniowy.
user
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 140
Rejestracja: 23 Kwi 2016, 10:06
Płeć: mężczyzna

Re: Remont Twierdzy

Postprzez BURBUL » 12 Kwi 2017, 05:34

A mu User, będziemy, na szczęście od Ciebie i tobie podobnych oddzieleni, również rzeką !!! Nareszcie jest reakcja moderatora.To oczywiście nie oznacza , że jestem zwolennikiem budowy meczetów na terenie RP.
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Remont Twierdzy

Postprzez resu » 12 Kwi 2017, 06:52

user napisał(a):No to nasze wyposzczone dziewoje nie będą już musiały po księciuf orientu jeździć na last minetę do syfiastego Egiptu czy innej Tunezji.

disturbia napisał(a):Ponieważ ostrzeżenia okazały się chyba mało skuteczne...ban na razie tygodniowy.

Przychodzi mi do głowy tylko takie przysłowie "uderz w stół a nożyce się odezwą" :)

Burbul, a ty jesteś super członek. Naszej społeczności oczywiście.
resu
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 Kwi 2017, 09:02
Płeć: mężczyzna

Re: Remont Twierdzy

Postprzez disturbia » 12 Kwi 2017, 07:05

Przypominam, że temat dotyczy rewitalizacji Twierdzy. Więcej upomnień nie będzie. Dziękuję.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Remont Twierdzy

Postprzez EsKa » 14 Kwi 2017, 12:26

@User kobita ci przywiozła syfa z Egiptu? :lol: Następnym razem fundnij jej wczasy nad Bałtykiem, zamiast egzotycznych atrakcji :mrgreen:
EsKa
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 Kwi 2017, 18:17
Płeć: mężczyzna


Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron