Okulary czy soczewki

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Okulary czy soczewki

Postprzez luksc » 05 Lis 2019, 07:21

Czy sÄ… na forum osoby z wadÄ… wzroku? Wolicie nosic okulary czy soczewki? Co jest dla Was wygodniejsze?
Awatar użytkownika
luksc
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 174
Rejestracja: 20 Cze 2018, 08:20
Płeć: mężczyzna

Re: Okulary czy soczewki

Postprzez eternal » 05 Lis 2019, 08:59

Ja nosiłam soczewki przez całe 3 lata liceum, ale powróciłam do okularów. Dlaczego? Bo codziennie pod koniec dnia soczewki zachodziły białkiem (zabiałczały się), co powodowało łzawienie oczu mimo, że miałam jakieś z trzykrotnym tlenem czy coś. Teoretycznie są wygodniejsze, ale z soczewkami trzeba utrzymywać najwyższy stopień czystości, bo inaczej męczysz się cały dzień. Poza tym to raczej kosztowna sprawa. Duży płyn do soczewek kosztuje około 50 zł, starcza na 3 miesiące. Jedna para soczewek (na miesiąc) to ok. 50-80 zł.
Przestałam nosić, bo nużące było dla mnie ściąganie/zakładanie codziennie. Teraz noszę okulary od dwóch lat i jest o wiele lepiej, mimo że okulary też mają swoje wady (a jakie, to na pewno wiesz, skoro nosisz). Nie zapomnij o plusach okularów - zakładasz je o wiele szybciej niż soczewki. No i nie zabiałczają się - dzięki temu nie szkodzą bezpośrednio na gałkę oczną. Co tam, że też trzeba czyścić ;3 dwa ruchy szmatką i już! ^^

Zostaję przy okularach. A jeśli oprawki są ładne i dobrze dobrane, to nawet podkreślają rysy twarzy =) Jeśli szukałabyś miejsca, w którym warto kupić okulary , polecam Trendy Opticians https://trendyopticians.pl Dobre ceny oraz możlwość wykonania badania wzroku.
Awatar użytkownika
eternal
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 183
Rejestracja: 11 Mar 2018, 10:58
Płeć: mężczyzna

Re: Okulary czy soczewki

Postprzez tk28 » 05 Lis 2019, 14:01

No normalny debil, sam sobie pisze i sam sobie odpowiada, ale konsekwencje poniesiesz.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Okulary czy soczewki

Postprzez Kingamp » 22 Maj 2020, 04:52

Zdecydowanie soczewki:) Miałam wątpliwą przyjemność noszenia okularów przez niemal rok i nigdy w życiu bym do nich nie wrócił. Bardzo ograniczały mi codzienną aktywność przede wszystkim. O zaletach soczewek kontaktowych polecam zresztą poczytać, np. na stronce https://www.acuvue.pl/ . Zdają sobie z tego sprawę, że to tylko wiedza teoretyczna, ale zapewniam że rzetelna. Soczewki dają naprawdę ogromny komfort, nie zmieniają też naszego wizerunku, a pielęgnacja "szkiełek" naprawdę nie jest trudna.
Kingamp
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 44
Rejestracja: 22 Mar 2019, 22:26
Płeć: mężczyzna

Re: Okulary czy soczewki

Postprzez babos » 14 Cze 2021, 12:36

Patrzcie - bezokularow.pl/wyprzedaz To da się kupować naprawdę tanio, okazji jest całe mnóstwo, trzeba tylko odpowiednio szukać. Jak to widzicie? Ogólnie to dla mnie dużo lepsze rozwiązanie od okularów. Nie ma tylu problemów, szczególnie przy pracy, uprawianiu sportu, wypoczynku... Raczej nie ma nawet specjalnie czego porównywać. Jak to widzicie?
babos
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 114
Rejestracja: 02 Sie 2019, 07:21
Płeć: mężczyzna


Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości