Parkingi "parku i jedź" w NDM. 6 mln dotacji

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Parkingi "parku i jedź" w NDM. 6 mln dotacji

Postprzez andrzej1974 » 14 Gru 2017, 12:59

z fejsa:

Na podstawie dokumentacji aplikacyjnej nasze miasto otrzyma ponad 6 mln zł dotacji na budowę parkingów „Parkuj i jedź” przy Kolejowej i Morawicza.
Pierwszy, zaplanowany do realizacji w 2018 r., jest parking przy ul. Kolejowej (stacja kolejowa Modlin), drugi przy stacji kolejowej Nowy Dwór Mazowiecki zostanie oddany do użytku w 2019 r. Parkingi przewidziane są na łączną liczbę prawie 400 miejsc dla samochodów, a także dodatkowe 80 miejsc dla rowerów. Dodatkowo jako infrastruktura towarzysząca powstanie przy stacji Nowy Dwór Mazowiecki m.in. punkt obsługi pasażerów oraz miejsce do ładowania rowerów elektrycznych. Całkowity koszt inwestycji to 7,8 mln zł (dotacja 80%).
andrzej1974
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 687
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Parkingi "parku i jedź" w NDM. 6 mln dotacji

Postprzez tk28 » 14 Gru 2017, 14:12

Zaczęła się kampania wyborcza. Nie dość, że będzie nowy most, sieć ścieżek rowerowych to jeszcze parkingi przy stacjach z częścią dworcową. Rok to dużo czasu na szereg coraz to bardziej atrakcyjnych obiecanek. Ciekawe co jeszcze wymyślą do czasu wyborów? Trzeba zrobić listę obietnic i z tej listy ich później rozliczyć np. kopniakiem w tyłki, albo wywózką na taczkach, bo inaczej nie uda nam się pozbyć tego towarzystwa wzajemnej adoracji i łgania.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1728
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Parkingi "parku i jedź" w NDM. 6 mln dotacji

Postprzez rather » 14 Gru 2017, 17:06

Akurat P&R oraz ścieżki rowerowe zostaną zrealizowane, bo to nie są projekty miasta, ale inicjatywy ponadregionalne, na które są pieniądze i ciśnienie z zewnątrz. Co więcej P&R nie powstaje chyba nawet na terenie, który należy do miasta, więc jest jeszcze łatwiej. Festiwal obietnic zresztą dopiero się zacznie - największe bzdury jak zwykle będą pewnie obiecywać radni. Gdyby chociaż 5% obietnic z paru poprzednich kampanii zostało zrealizowane to mielibyśmy teraz infrastrukturę jak w Dubaju :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Parkingi "parku i jedź" w NDM. 6 mln dotacji

Postprzez k.nowak32 » 24 Gru 2017, 08:21

Kilka pytań się nasuwa:
1. Co to znaczy "punkt obsługi podróżnych"? Czy to automat biletowy, czy uzgodniono z Kolejami Mazowieckimi infrastrukturę techniczną przeniesienie tam kas biletowych i zrobienie poczekalni? A może jakiś mały kiosk? W Legionowie mieli z tym problem, bo zbudowali dworzec a potem się okazało że KM wcale nie chce tam się wprowadzić.
2. Kto będzie administrował parkingami i czy na pewno będą one bezpłatne dla pasażerów, tak jak w innych miastach (nieraz warunkiem jest posiadanie warszawskiej karty miejskiej).
3. Czy zostanie poprawiony wyjazd z parkingu na ulicę Morawicza. Pomijajac brak oświetlenia i tragiczny stan nawierzchni to juz teraz ten wyjazd się korkuje i jest bardzo niebezpiecznym miejscem. Jak przyciągniemy tutaj więcej aut to prawdopodobnie bez sygnalizacji świetlnej będzie trudno wyjechać.
4. Czy monitoring na parkingu będzie podłączony do miejskiej sieci?

Takich kilka pytań, na które pewnie nikt nie zna odpowiedzi.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51


Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość