Smog na placu zabaw w Parku im. Wybickiego

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Smog na placu zabaw w Parku im. Wybickiego

Postprzez rafal.master » 06 Sty 2018, 19:19

Dzisiaj będąc z dziećmi na placu zabaw w Parku miejskim im. Józefa Wybickiego, kolejny raz zaatakował nas smog. Z kominów budynków przy Kościuszki 1 i 3 wydobywały się kłęby ciemnego, drażniącego dymu. Nie jest to sezon na częste wizyty na placu zabaw, ale jest to kolejny raz, kiedy na placu zabaw nie ma czym oddychać, a nad jego terenem unosi się mgła powstała z tego dymu. Uciekliśmy czym prędzej. Ewidentnie widać, które budynki są za to odpowiedzialne.
Czy myślicie, że jest szansa coś z tym zrobić? Do Straży Miejskiej nie udało mi się dodzwonić na żaden z numerów.
To są chyba budynki komunalne i może miasto powinno poczuć się do działań, które zakończą trucie dzieci.

To jest prawdziwa masakra, a dym jest mega gryzący.
rafal.master
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 Cze 2014, 00:27
Płeć: mężczyzna

Re: Smog na placu zabaw w Parku im. Wybickiego

Postprzez Chelsea » 06 Sty 2018, 22:24

W naszym mieście zimą w wielu dzielnicach nie da się spacerować, nie można otwierać okien. Niektórzy mieszkańcy palą w piecach czym popadnie i skutecznie zatruwają wszystkim nam powietrze :(
Może dziś zabrzmi to nierealnie, ale ...
Ze 3 - 4 lata temu nasi włodarze mieli pomysł aby podłączyć prywatne budynki do sieci ciepłowniczej ZEC-u, było spotkanie z mieszkańcami, wielu z nas podpisało wstępne deklaracje przyłączenia. Niestety, póżniej wybuchła afera ze spalarnią, prezes się zmienił i o całej sprawie zapomniano ...
A szkoda, bo gdyby podłączyć większość budynków prywatnych, czy komunalnych do ZEC, to jakość naszego powietrza zdecydowanie by się poprawiła.
Tym bardziej, że w ramach Krajowego Programu Ochrony Powietrza do roku 2020 można otrzymać dofinansowanie z Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska. Tam "rozbudowa sieci ciepłowniczej w celu podłączenia istniejących obiektów do centralnego źródła ciepła" jest na liście przedsięwzięć priorytetowych.
Nasi nowodworscy urzędnicy mogliby coś wymyślić.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 815
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron