Okulary czy soczewki

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Okulary czy soczewki

Postprzez luksc » 05 Lis 2019, 07:21

Czy są na forum osoby z wadą wzroku? Wolicie nosic okulary czy soczewki? Co jest dla Was wygodniejsze?
Awatar użytkownika
luksc
Użytkownik
Użytkownik

Re: Okulary czy soczewki

Postprzez eternal » 05 Lis 2019, 08:59

Ja nosiłam soczewki przez całe 3 lata liceum, ale powróciłam do okularów. Dlaczego? Bo codziennie pod koniec dnia soczewki zachodziły białkiem (zabiałczały się), co powodowało łzawienie oczu mimo, że miałam jakieś z trzykrotnym tlenem czy coś. Teoretycznie są wygodniejsze, ale z soczewkami trzeba utrzymywać najwyższy stopień czystości, bo inaczej męczysz się cały dzień. Poza tym to raczej kosztowna sprawa. Duży płyn do soczewek kosztuje około 50 zł, starcza na 3 miesiące. Jedna para soczewek (na miesiąc) to ok. 50-80 zł.
Przestałam nosić, bo nużące było dla mnie ściąganie/zakładanie codziennie. Teraz noszę okulary od dwóch lat i jest o wiele lepiej, mimo że okulary też mają swoje wady (a jakie, to na pewno wiesz, skoro nosisz). Nie zapomnij o plusach okularów - zakładasz je o wiele szybciej niż soczewki. No i nie zabiałczają się - dzięki temu nie szkodzą bezpośrednio na gałkę oczną. Co tam, że też trzeba czyścić ;3 dwa ruchy szmatką i już! ^^

Zostaję przy okularach. A jeśli oprawki są ładne i dobrze dobrane, to nawet podkreślają rysy twarzy =) Jeśli szukałabyś miejsca, w którym warto kupić okulary , polecam Trendy Opticians https://trendyopticians.pl Dobre ceny oraz możlwość wykonania badania wzroku.
Awatar użytkownika
eternal
Użytkownik
Użytkownik

Re: Okulary czy soczewki

Postprzez tk28 » 05 Lis 2019, 14:01

No normalny debil, sam sobie pisze i sam sobie odpowiada, ale konsekwencje poniesiesz.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca

Miejscowość: NDM

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość